Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İyi günler

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında izmarit tarafından paylaşıldı.

1. izmarit

izmarit Yeni Üye

Herkese merhaba. Yeni üyeyim ilk konumu yada ilk tavsiyelerinizi bekliyorum :).

Soracağım soru sanırım çok sorulan bir soru. Gece kıyıdan balık avı. Vaktinde karadenizde oturmuşluğum oldu. O zaman balık avıyla çok içli dışlıydım ( orta okul yılları olduğundan anca gündüz :) ). Senelerdir balık avcılığına dair hiç bir aktivitem olmadı. Dün gece 12 den sabah 8 e kadar balıktaydım fakat utanarak belirtmek isterim ki elde var sıfır :eek: Her ne kadar tutsamda tutmasamda siz daha iyi bilirsiniz ki bunun zevki bir başkadır :)

Kullandığım çapari yeşil tüylüydü. Yer olarak çok yosun vardı yeni çapari çıkarmakla oldukça vakit geçirdim ; yanlış yer seçmişim :)

Geceleri kıyıdan balık avı için olta ve benim bilmediğim herhangi bir konuda neler tavsiye edersiniz. Herhangi bir balığa yönelik teknik olmayabilir ki zaten balık seçecek düzeyde değilim :). Saygılarımla

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Hoşgeldin keyifli paylaşımlar dilerim

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Selamlar Sevdalı,(sevdalı dedim çünkü isminizi bilmiyorum,hoş!hepimiz sevdalıyız.:)) öncelikle hoşgeldiniz.İmza ayarlarınızı yaparsanız sizi birazdaha tanışım oluruz.:)
    Anladığım kadarıyla gece çapari yapmışsınız.Bildiğim kadarıyla gece çapari pek verimli olmaz.
    Eğer gece avlanacaksanız mevsizi değil ama at-çek ile levreğe deneyebilirsiniz.Olmadı yemli takılın.Hangi bölgeden yazdığınızıda bilmediğimiz için türe yönelik yada yönteme yönelik birşeyler yazmak çok da çözüme hitap etmez kanaatindeyim..
    Hele imza ayarlarınızı yapın,sonrasında oralarda ne yakalanır ,nasıl yakalanır yazalım..:)

İmza ayarları için >kontrol paneli>imza düzenleye isim,yaş,yöre yazmanız kafi.;)

5. SAHAPBURAK

SAHAPBURAK Aktif Üye

Hoşgeldin, iyi paylaşımlar.

6. izmarit

izmarit Yeni Üye

Teşekkür ederim herkese. Sanırım imza oldu :)

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

8. izmarit

izmarit Yeni Üye

tamam abi teşekkürler yarın gece karagöz eşkine mevzuatına bi gireyim , yine dün gece ki gibi deniz yıldızlarını tutsamda tecrübe tecrübedir herzaman :) :)

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Balık tutmaya gitmenin tutmak kadar zevkli olduğunun farkındasın ya, yakında senden müthiş raporlar alacağımıza eminim.
    Sen yukarıdaki tavsiyeleri de dikkate alarak denemeye devam et yeter.

10. onder

onder Aktif Üye

Benden de bir tavsiye; eğer tanımadığın veya şüphelendiğin bir balık yakalarsan mutlaka etraftakilere sormadan elleme balığı. İstemediğin olaylar gelebilir başına. Ayrıca gece çapari yapmak istersen gece lambalarının ışıklarının denize vurduğu kıyılarda, kurşun yerine bir şamandıra takarak istavrit yakalayabilirsin. Ben denemedim ama deneyip yakalayanı gördüm.

11. ryetik

ryetik Aktif Üye

Önder Bey in dediği çok doğru özellikle eşkina avında trakonya olmasa bile çok sayıda iskorpit gelme ihtimali var. Eğer tanımadığın bir balıksa bilen birine sormadan elleme yada tehlikeli balıkları araştırıp iyice öğren gitmeden önce.

Bunun dışında benim eklemek istediklerim , eşkina kaya levreği olarakda tanınır dolayısıyla eşkina avı kayalık bölgelerde çok daha verimlidir. Ayrıca yakınlarında dere varsa canlı kaya balığı yada teke ile levreğe deneme yapmanı tavsiye ederim.

Rastgele..