Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İyon denizi balik avi hakkinda bilgi,

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Apathetic tarafından paylaşıldı.

1. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Merhaba, ağustosun son haftasi yelkenli ile yunanistan lefka'dan hareket edecegiz.. İyon denizinde ki yunan adalarinin kiyilarinda yelkenli yapip genelde sig yerlerde demir atmayi planliyoruz.. Cok derin yerlerde olta atmak gibi bir firsatim olmayacak malesef.. Mayis ayinin ilk haftasi Marmaris aciklarinda yelkenli ile dolasmistik, yanima sadece jig kamisi almistim ve pek verim alamamistim.. Sadece kiyiladigimi bir yerde kayik ile acilip yaklasik 3 kilo civarinda balon baligi cekmistim, ( altta balon baligini tuttugum silikon ve jig yeminin fotografini paylasiyorum) ona da dokunmadan suya iade ettim.. İyon denizi (iyon denizinin genel halinin haritasi asagida) hakkinda bilgi sahibi olan kimse var mi diye merak ettim? Acikcasi hedef baligim ne olmali? Hangi olta ve takimlari almaliyim? Hali hazirda, jig, lrf, spin, shore jig kamisim ve makinalari ayri ayri bulunmakta.. Ne tavsiye edersiniz?

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coner

coner Daimi Üye

Uygun takımlarınız varsa.Tekne yol alırken sırtı yapabilirsiniz.(Sürat'e göre )
    Yanınızda kalamar zokalarınız olsun.Çapa attığınız yerlerde yemli atabilirsiniz.
    Yemler;Sülünez,kalamar,yengeç,midye ve akyem.Derin yerlerde
    konaklarsanız,süpriz balıklar alabilirsiniz.

Apathetic bunu beğendi.
  4. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Sürat ne olmali? Genelde 4 knot ile 6 knot arasi gidiliyor.. Tabi ruzgara gore degisir.. Bu yemleri edinmem zor olabilir ancak tavuk ya da silikon kullanabilirim.. Kokulu berkley de olabilir tabii ki.. Derin yer cook zor abi, kalamar zokasi hemen edinicem bikac tane, denemekte fayda var.. Tesekkurler..

coner bunu beğendi.
  5. coner

coner Daimi Üye

Rastgele.

6. reelmaster

reelmaster Aktif Üye

Su üstü ,su üstü ve su üstü. Sağlam kamış,sağlam makina,sağlam ip ve çelik tel . Seyirde tuttuğunuz balıkların garozunu demirde iri mantarlı takımla bırakma yapın deep sounder ın okuduğu derinlikten 1 metre düşük salma bırakın. El oltasıyla yemlik toplayın ve çift iğneli canlı bırakma yapın . Herşeye hazırlıklı olun.Elinizin altından da kakıçı eksik etmeyin. Pruvanız neta , rüzgarınız kolayına ,rotanız emniyetli, seyriniz selametli olsun. Rast gelsin.

Apathetic bunu beğendi.
  7. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Cok tesekkur ederim.. Canli birakmayinhrp denemek istemisimdir.. Hadi hayirlisi :)