Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Izmir Bölgesindeki En Derin Kıyılar

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında alganiresidence tarafından paylaşıldı.

1. alganiresidence

alganiresidence Aktif Üye

Arkadaşlar hepinize merhaba.
    Kış geldiğinden beri sürekli kıyıdan av yapan ben sürekli gittiğim avlaklarımda tatmin etmeyen avlar geçirmekten dolayı Hanım'dan ambargo yemek üzereyim. Yılan balığı ve kefal den başka birşey tutamaz oldum.Sabaha karşı 3-4 kalkıp gıdıyorum gece 2 lere kadar beklıyorum yem canlıdan tutun borukurdu madya mamun sardalya kalamar denız kenarından topladığım mıdye denız kestanesı ıstırıdye herseyı denıyorum yemler olduğu gıbı duruyor artık en son gerı donecegıme yakın elım bos gıtmıyım dıye ekmekle kefal tutuyorum bı kaç tane av cok ıyı gıderse sardalya ıle bır ahtapot bı kaçta yılan balığı yakalıyorum.
    Tekne ıle çıkan arkadaslar balığın derinde olduğu ve bol olduğunu ıyı avlar yaptıklarını anlatıp duruyorlar.Bizimde kıyıdan derin suya olta atabileceğimiz yerler arıyorum.Mesafe yol şartları önemli değil.
    Sizden ricam izmir bölgesinde kıyıdan balık tutabılecegım ancak surf castıng ile atış yapabıleceğim en derin yerler konusunda bilgisi olan arkadaşların yardımı
    Kıyıdan itibaren aniden derinleşen kumsal yada kayalık bildiği yer olan arkadaslar varsa paylaşırsa sevınırım.
    Izmir deniz derinlik haritalarını inceliyorum belirlediğim bir kaç yerede gittim ancak cok verim alamadım bilgisi olan paylaşan arkadas varsa bir de oraları denemek istiyorum.
    Bu konu üzerinde çalışırsak kışın kıyı balık avçılığında çok iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum.
    Hepinize şimdiden çok tesekkurler.Rastgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eyüp koçar

eyüp koçar Yeni Üye

Mevsim itibariyle balık alamamanız normal, ancak denediğiniz yerleri bilmediğim için net bir şey söylemek doğru olmaz. Ancak size önerim Çandarlı, Dikili, Foça, Aliağa civarlarında dere ağızlarının yakınlarını denemeniz olacaktır.

4. tayfun_karayel

tayfun_karayel Yeni Üye

Abi bende ayni durumdan muzdaribim 10 saate yakin avlaniyrm aldigim 1 balik oda ucu ucuna boydan kurtariyor.

5. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

abi sizin sıkıntınız derinlikten çok meradan kaynaklanıyor sanıyorum bilen birisinden bir iki tüyo ile aradığınız balığı bulacaksınız inşallah öncelikle eyüp beyin verdiklerin başlayabilirsiniz

6. alganiresidence

Eyüp cüm gümüldür doğanbey özdere hattında ne kadar kanal dere ağzı varsa sabahlıyorum ama ilk fırsatta foca taraflarını denemek istiyorum
    Ancak benim araştırdığım kıyıdan 100m lik atış eriminde 20-30 metre derinlik bulabılecegım yerler konusunda bilgi ...

7. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

Gümüldür hattında at cek levrek avı dere agızlarında cevap verir.Şu aralar mırmır yapması lazım (kumluk olması dolayısıyla).Ayrıva canlı gamid ve ısparozla paşa levrek alma şansınız yuksek.Ama mıngıri(yılan balıgı) avlandıgın bolgede aksamdan sabaha bol miktarda var.Çupra zor ama kiloluk mırmır alma ihtimalin yüksek(boru kurdu ve kıyıdan çok uzaga atmamak şartı ile): mırmırın kıyılama donemleri...Doganbeyden Çufut tarafına dogru giderseniz kıyıdan zahmetli oldugunu ekleyeyim-GUZEL avlarla donme sansınız cok olur.Ornegin barracuda(günd dogmadan)...Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

RAST GELSİN...

androsam35 bunu beğendi.
  8. alganiresidence

Sefa cım öncelikle teşekkür ler
    Çarşamba sabah 7 den gece 2 ye kadar doğanbey lide büyük kanal agzındaydık 2 arkadas 8 olta hepsinde canlı gamit bağlı aksama kadar tık demedi
    Oltaların bırer tanesını ekmek şamandralı tek iğne elimiz boş dönmeyelim diye kefale attık birkaç parça tuttuk gecenin sonuna doğruda iki yılan balığı aldık canlıyla .
    Atcek denemeride boş çıktı bu ara o bölge cok verımsız ;)

9. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Arkadaşlar malum bu hafta havalar epeyce ısındı ve şuan Cumartesi Pazar günü 22 derece gösteriyor.
    Bu hafta sonu Bayraklıya piknik bahanesi ile gidip bir yandan denemeler yapacağım.
    270 cm Kamışla atabildiğim kadar uzağa 40 gr kurşun 3 iğneli yemli takım
    180 cm Kamışla da Sahte yemlerle denemeler yapacağım.
    Bayraklıda Sahte denemelerinde pek verim alınmadığını duymuştum.
    Öyle olursa Şamadralı 2 iğneli yemli takım kullanırım.
    Giderken yem olarak Sülünes, Sardalya almayı düşünüyorum.
    Kayalıklarda bol miktarda midye mevcut,
    Ayrıca mangal için Tavuk eti ve Ekmeğimde olacak.

Bu muhtemel av için tavsiyesi olanlar var mı? Bölge, takım, yem, teknik, saat...
    Dediğim gibi asıl amaç Mangal olacağı için Balık Avı biraz deneme amaçlı olacak.

Her daim yaptığım gibi İç Körfezde limit altı ve limit üstü gelen tüm balıklar körfezimize iade edilecektir. İstisna olarak bazen yakında hiç balık tutamayan bir balıkçıya en irilerden 1-2 tane hediye edilebilir.

Ares Mania ve KalamA bunu beğendi.
  10. MezarKabul

MezarKabul Üye

tek önerim mangala tavuğu bol götür balık alamayacaksın çünki:))

11. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

Denemeye değer.Bende melez deltasında aynı keyfi yaşamayı düşünüyorum.Ama hafta içi olması gerek.Malum hafta sonu çok hareketli.