Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir den merhabalar

Konu, 'Tanışalım' kısmında tarales tarafından paylaşıldı.

1. tarales

tarales Yeni Üye

Ben Fatih.
    23 haziran 2014 te doğdum. Hikayem ise şöyle:
    Yıllarca bilgisayar denilen illet ile haşırneşir olup yanınada iş güç nedeni ile masa muhabbetini ekleyip 170 kiloları bulunca doğum günümde tüp mide operasyonu geçirip şu anda 110 kilo civarında 35 lik bir delikanlıyım .
    Doğumdan sonra hayatımda arkadaşlarım dahil hobilerime kadar bir çok şeyi gözden geçirip daha sağlıklı ve uzun yaşama sahip olmak için kararlar aldım.
    Bir bisiklet aldım ve hava izin verdikçe kısa turlarla form tutmaya çalışıyorum. Yanında beni evden uzak( hanımdan değil ) tutacak farklı sporlara yöneleyim diyerek balığa merak sardım. İzmir li olunca eş dost ta tekne olunca bir kaç defa tekne ile balığa çıkmıştım. Tabi avlarımız genelde beyaz sulu olduğu için pek spor anlamında geçmiyordu. Hoş iyi balık yakalıyordum ama bu zamana kadar gittiğim 4 seferde 60 parça balık aldıysam da bunların sadece 2 adedi ağızdan dı geneli çarpma tabir edilen kuyruktan göze neresi denk gelirse hep öyleydi.
    Uzatmayayım iki hafta önce Bodruma maya tatil köyü yakınlarında ufak bir koyda evi olan kayınçomun yanına gittik. Hanım ile oğlan üsteleyince kalalım dedik. Yapacak birşey yok dağ başı net çekmez tv yok e bizimkiler de evde 6 köpek iki kedi olunca yalnızlık arayışı içerisinde sahilde balık tutan birini gördüm ŞİMŞEK çaktı. Ben balık tutmalıyım dedim.
    Kayınço dan konum bilgisi alıp güllük te av mağazasına gittim. Bir abla vardı sağolsun yardımcı oldu. Birşey bilmeyen köyden geldim şehre misali abla bu ne nasıl olur falan filan diyip beni şu sete yönlendirdi. Remixon galaxy 40-80 atar 3 mt kamış. Okuma boxter bxf 60 4 numara 3 köstek ve 40 gr kurşun. Teşekkürlerimi bir borç bilirim beni yanıltmamış dükkan sahibi.
    Az çok tekne den bilgimiz ile yem de aldım. Tabi şimdi sülüneze boru kurdu boru kurduna da sülünez dediğimi anlatmayacağım.
    Neyse takımı kurdum maya tatil köyü yanındaki sitenin iskelesinden salladım oltayı ilk cumartesi günü atış öğrenmeye çalış falan derken bir kaç tık aldım ama balık falan yok olsun kamışın sallanması bile muhteşem di
    Pazar erken kalkıp gelirim dedim ama 12 de anca iskeleye geldim. Taktım boru kurdunu salladım takımı ama tıkırtı var gelen yok. Yem değiştir Fatih dedim bu böyle olmaz.
    Aydın Ortaklar da çöpşişçiler vardır işte onların etleri büyüklüğünde(serçe parmak tırnağı) kesip sülünezi 4 numara iğneye geçirip salladım oltayı. Kurşun yere değdi değmedi bir baktım kamış yamuluyor aşşağıya doğru, heheyt dedim geliyor BALIK TUTTUM diye bağırdım. (Etrafım da kimse yok allahtan ) Bir güzel balık geldi offf en fazla 20 santim lik karagöz.Hemen 5 litrelik su bidonunu yandan kestim su doldurdum içine koydum balığı. 2 saat kadar aynı boylarda 2 tane daha çektim. Saat 4 civarı bunlardan birşey olmaz tavayı 1 kere bile doldurmaz diyip geri denize yolladım. İyiki de yapmışım diyorum ne de olsa büyüdüklerinde abilerinin yanına gelip abi biz büyüdük bizi yiyebilirsin diyecekler.
    İlk av zamanım böyle geçti diyebilirim.
    İkinci avımı ise dün sahilevlerinde geçirdim. Sağolsun bir abla dediki liman girişi seboyu bul ondan kalAmar sübye sahtesi al ama ucuzundan olsun dedi. Bende sahteleri alıp 2 saat onun yanında takıldım. Tık bile olmadı ama olsun zevk sonuçta.
    Lafı uzatmayayım hoşbulduk.
    Bu hafta sonu kısmetse kurşunlu da olacağım. Mırmırı iyiymiş diyorlar. Bende dip takım hazırlayıp geliyorum o taraflara. Kurşunlu can iskelesi veya civarında olacağım. Avlaklar şahsa özeldir ama forumdan bir kaç kişi ile görüşüp onların takım ve mera tavsiyelerini göz önünde bulundururum. Hatta cumartesi gün batımından pazar sabah suyuna kadar avlanmak istiyorum. İlgililere bilgililere duyurulur.

Plankton, Fber68 ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fber68

Fber68 Üye

Hoşgeldiniz. Bu işe sevdalandığınız yazınızdan kolaylıkla anlaşılıyor. Umarım kısmetli avlar yapar ve bizlerle raporlarınızı bu forumda paylaşırsınız. Rastgele.

4. coner

coner Daimi Üye

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar.

5. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Hoşgeldiniz keyifli forumlar

6. Sculpture

Sculpture Üye

Hoşgeldiniz, Sahilevlerinde sular soğuduktan sonra akşam üstü güneş batımıyla birlikte 1-2 saat kalamar yapar, kalamar olmazsa sübye kesin yapar (sübye için mantarsız takım yani dipten sürütmeli öneririm, takılma riski yüksek olsada verimkardır) :) Yemli takım mırmır için de gezer kurşun 2 iğneli kullanmanı tavsiye ederim. Evime yakın olduğu için geçen senelerde hep oralardaydım. Bol şans

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Fatih,
    Güzel bir giriş yapmışsın, ilgiyle okudum..
    Her kesin acemilik dönemleri vardır, sen bu dönemi çok hızlı atlatacaksın bence..
    Tek sorun amaç sadece temiz hava değil de spor da yapmaksa yemli avdan ziyade spin (at-çek) avına yönelmelisin.
    Boş boş vuruş beklemekten çok daha keyifli ve hareketli bir av yöntemidir ve sonuçları da muhteşemdir.. Tabii rast gelirse.. :)

8. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Aramıza hoşgeldiniz.

9. tarales

tarales Yeni Üye

Aranıza hoşbulduk. Temennileriniz için teşekkür ederim. En kısa zamanda ki avlarımda kısmet ise sizlerle paylaşacağım. Hepinize bul tasmalamalı günler.

10. yekadam

yekadam Aktif Üye

hoşgeldiğin toprağım keyifli forumlar :D ayrıca okudum en uzun tanısma msj dı :D

11. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Aramıza hoş geldin Fatih;
    Keyifli paylaşımlar dileğiyle :)