Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İzmir Dikili'de Spin Avı Yapanlar...

Plankton

Aktif Üye
Adı
salih
Bu balık merkezde mi yakalandı acaba? Levreği görmek güzel. En azından yazın uğraşmaya değecek. Av için tebrikler.
Teşekkürler. :)
Merkezde yakalandı. :) Hatta bir balıkçı beni görünce orada levrek olmaz demişti :D :D Zaman çok önemli şuana kadar edindiğim tecrübeme göre.

Yazın bir Dikili spin organizasyonu şart oldu gibi görünüyor bakalım :rolleyes: Kulağa da çok hoş geliyor
Dikili den, Ayvalığa kadar gideriz at-çek yapa yapa :D :D

Dikilide yalnis hatirlamiyorsam ilkyanki sitelerinin oldugu yerlerde guzel meralar oldugunu duymustum
Tam yeri anlamasamda, sahil kısmında lodos harici levrek yok gibi bir şey.Olmaz değil tabiki.Denemek lazım tutanlar illaki vardır.Lodos zamanı yemli olarak levrek çok tutan gördüm tuttukta fakat spin ile hiç denemedim.

Pellegra45

Aktif Üye
Adı
Süleyman ÇETİN
Organizasyon super olur. Tabi orada hangi tarihlerde bulunacağız acaba?yada orada olan ben geldim desin :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben bir aksilik olmazsa Temmuz'un ilk haftası oradayım. Ağustos sonu da dönüş yolunda olurum. Bu zaman zarfında hadi gidelim denildiği zaman özel bir durum yoksa her türlü organizayona eşlik etmeye hazırım.

Ozkanartuc

Aktif Üye
Dün yüzmek için sakin bir yer ararken Polyak sitesine gelmeden abone camping te buldum kendimi. Şnorkel ile dibi izler iken bol miktarda levrek,çipura,mır mır vs. gördüm,aklımı kaybediyordum resmen. Gündüz vakti denize giren olduğundan,karanlık çökünce tekrar gittim at-çek yaptım ancak tık yoktu. Hanım sülünez ile 2 çipura bir kaç mırmır aldı.Bu akşam üstü bademli tarafına giderken hastane çandarlı kavşağını geçip sağ taraftaki kayalıklarda denedim yine tık yoktu. Yarın sabah aynı yere gitmeyi düşünüyordum ancak bu konuyu okuduktan sonra bademli tarafına mı gitsem diye ikilem de kaldım. Son durum nedir acaba?

Bu arada tekne turu arıyorum 2 gündür,bu konuda daha önceleri çok zengin çeşitliliğe sahip dikili'de balık avı turu yapan bir tekne sahibi bulamadım.

Dikili'de olup yada gelecek olup av arkadaşı arayanlar varsa memnuniyetle eşlik ederim.

Plankton

Aktif Üye
Adı
salih
Dün yüzmek için sakin bir yer ararken Polyak sitesine gelmeden abone camping te buldum kendimi. Şnorkel ile dibi izler iken bol miktarda levrek,çipura,mır mır vs. gördüm,aklımı kaybediyordum resmen. Gündüz vakti denize giren olduğundan,karanlık çökünce tekrar gittim at-çek yaptım ancak tık yoktu. Hanım sülünez ile 2 çipura bir kaç mırmır aldı.Bu akşam üstü bademli tarafına giderken hastane çandarlı kavşağını geçip sağ taraftaki kayalıklarda denedim yine tık yoktu. Yarın sabah aynı yere gitmeyi düşünüyordum ancak bu konuyu okuduktan sonra bademli tarafına mı gitsem diye ikilem de kaldım. Son durum nedir acaba?

Bu arada tekne turu arıyorum 2 gündür,bu konuda daha önceleri çok zengin çeşitliliğe sahip dikili'de balık avı turu yapan bir tekne sahibi bulamadım.

Dikili'de olup yada gelecek olup av arkadaşı arayanlar varsa memnuniyetle eşlik ederim.
Merhaba..Sahil tarafında mamun bulabilirseniz levrek alma şansınız var.Tabi mamun satılmaya başlandı mı bilmiyorum yasaktı çünkü , ağustosa kadar üreme zamanı olduğu için.Çupra, mırmır boru kurduylada tutuluyor o tarafta.

Bademli taraflarında kayalık derin yerlerde barakuda (ıskarmoz) denenebilir.Yine levrek içinde o taraflarda denemeniz daha iyi olur.

Tekne olayı ise ancak küçük teknelerle anlaşılıp 3-4 kişilik tur yaparlar.Büyük 15-20 kişilik ayvalık tarafında var.Dikiliden de oluyordur fakat öle tekne yok sanki.İbrahim abi var, forumda Ayvalık organizasyonunun yapıldığı tekne (Rasmus).Sanki o konuda telefon numarası yada facebook adresi vardı.Ona ulaşabilirsiniz, dikiliden genelde yazın gezi amaçlı turlar yapıyorlar.

Ama 3-4 kişi yapacaksanız dediğim gibi teknecilerle anlaşmanız lazım.Gerçi tekneden avlanmak için sizde de sarı belge denilen belgeden olması lazım.

Bademli limanı var Denizköye giderken ordan da teknecilerle anlaşabilirsiniz.Balık açısından da daha bereketli oralar.

Denize girmek içinde yine Bademli deki koylara gitmenizi öneririm.Havuz gibi tertemiz dibi kum olan çok güzel koylar mevcut.Belki biliyorsunuzdur yine söyliyeyim dedim. :)

Rast gelsin :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ozkanartuc

Aktif Üye
Bademli pizza taraflarında şansımı denemeye karar verdim,bakalım ne olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu arada yem olarak sadece sülünez var,boru kurdu bile bulamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Plankton

Aktif Üye
Adı
salih
Bademli pizza taraflarında şansımı denemeye karar verdim,bakalım ne olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu arada yem olarak sadece sülünez var,boru kurdu bile bulamadım.
Sağlık ocağının arka tarafında bir yer var orda bulabilirsiniz boru kurdu, mamun başladıysa mamunda oluyor.Sağlık ocağı ile polis karakolunun arasındaki sokak.Tarif edemedim bir türlü anlamışsınızdır umarım. :)

Pizza iyi tercih, at-çek barakuda ve levrek için deneme yapılacak yerler var.

Şimdiden rast gelsin :)

Pellegra45

Aktif Üye
Adı
Süleyman ÇETİN
Ben de Dikili de denemelere basladim. Daha cok mezbahanenin oradayim. Ama Bademli tarafina gitmek sart.
Bugun lrf ile kucuk sargoz yakaladim. İlk denememde basarili olmak beni sevindirdi. Yer Candarli yol ayriminin oradaki yuruyus yolunun basi.
GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi