Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İzmir Dikili'de Spin Avı Yapanlar...

Pellegra45

Aktif Üye
Adı
Süleyman ÇETİN
Yarın öğleden sonra oradayim. Aksam uygun olursaniz haberleselim. Sahilde hem muhabbet hem at cek yapariz.

Süleyman Çetin

androsam35

Aktif Üye
Gece Dikili'ye geldim.Sbah 04:30 da indim deniz kenarına.Dalarlı sahteleri deniyorum.Kendo sea bass (25) onda bi hareket olmayınca haryu (13) ü taktım.Her attığımda küçük bir vuruş aldım.Yosun mu balık mı tam karar verememişken yumuşak bir tasma attım ve bu sefer geliyordu. :D

Poşet gelmeye başladı yani kalamar(bir türlü karanlıkta göremedim sübyede olabilir). :D Sürekli su tabancasıyla bacaklarıma su sıkmaya başladı :D bende kıvrak hareketlerle kurtuldum. :D Hadi mürekkebi bitmiştir alayım kenara deyip kaldırmaya başladım ve kurtuldu. :) Sonraki her 2 atıştan birinde yapıştı sahteye.Hepsinde yarı yolda bıraktı.Sertte tasmalamak istemedim kopmasın kolu bacağı diye. Kalamar zokalarını yanıma alma vakti gelmiş. :)

Levrekle ilgili en ufak hareket dahi görmedim, ispendekler bile toz olmuş.Kalamar/sübye istilası vardı sabah.

Sonra barakuda denemeye gittim.Maşallahları var terör estiriyorlar.Zargana yavruları çıkmış piyasaya 15 cm falan incecik (kalem) Onların peşindeler.Su üstü sahtelere bakmadılar.Pembe daları 2 metre gibi olan sahteme bir tane takıldı.Güzelde mücadele ediyordu birden kurtuldu.

Yavru balıklar büyümüş tam avcı balıklar tarafından porsyonluk olmuş.:D
Üstüne birde zargana yavruları çıkmış piyasaya.:D

Şartlar zorlaşmış. :D

Ekleme:Su üstü sahteme bile saldırdı kalamarlar. İlginç bir saldırı şekilleri var. :D Levrek gibi çat çut yerine kibarca fırrrşş :D diye sahtenin peşinden kendilerince bir şeyler yapıyorlardı. :D :D
salih baya bi nat. geo wild e konu olur şahit oldukların:)

gönlündeki levrekler rast gelir umarım

Pellegra45

Aktif Üye
Adı
Süleyman ÇETİN
Sonunda Dikilideyim.

Süleyman Çetin

Spinlevrek

Daimi Üye
Adı
İbrahim
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dikili'yle ilgili bir balık avımı da ben paylaşayım. Umarım yardımcı olur.

Ağustos sonlarıydı, arkadaşlarla, Dikili'nin güney batısında Bademli denilen bir köyden balıkçı teknesi kiraladık.

Yozuri 7 cm pins minnow (mavi) ve strike pro 8 cm (açık sarı) renkli sahtelerkle sırtı çektik. Koydan adaya (Kalem adası) kadar olan bölgede akşamüstü 3-4 saat zaman geçirdik. Bir (sargoz 300 gr civarında) ve 10 kadar zargana tuttuk. Zarganalar çok iştahlıydı. Yüzlerce vuruş almamıza rağmen, 10 kadar yakalayabildik. Bir de tam adanın (Kalem adası) kenarında kiloluk bir balığı arkadaşım kaçırdı. Tekne sahibi levrekti dedi. Ben balığın geliş yönünün aksi tarafında oturduğumdan balığı göremedim. Zaten o bölgeye balıkçılar "levrek atlayan" diyorlarmış. Koyun tekne bağlanan yerlerin dibi sazlık. Yani levrek olur diye düşünüyorum. O zamanlar atçek disiplinini bilmiyordum. Bilseydim tekneyle çıkmaz oralarda suüstü sahtelerle atçek yapardım :)

Bu arada arkadaşım Salihleraltında oturuyor. Oralarda boru kurdu ile levrek ve çupra tutulduğunu söyledi

Kolay gelsin

Plankton

Aktif Üye
Adı
salih
Sabah levrekleri gördüm :D tek bir takip aldım.Hiç aldırış etmeden ziyafetlerini yapıp gittiler. :)

Bir tane barakuda kaçırdım su üstü sahteme atladı büyüklüğüde güzeldi.2 dir kurtuluyor 3. de şansı yok :rolleyes:

Akşamları nerdeyse hiç hareket olmuyor.Saat 20:00 de levrek yoklayacağım.
Gelmek isteyen olursa mesaj atarım yeri.

Küçük çaplı bir org ta yaparız Süleyman Abi 3 kişiyiz bildiğim kadarıyla.

Ozkanartuc

Aktif Üye
Sen yeri söyle hanımı kandırabilirsem gelirim ben.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Plankton

Aktif Üye
Adı
salih
Gün batımında bir saldırı 2 takip aldım.

Asıl sürpriz hava karardıktan sonra oturduğum taştan ayaklarımı sallandırmış at-çek yaparken kıyıya sıfır (25-30 cm derinlik) bacak kadar mığrı 1 metreden fazla salına salına geçti. :eek: Ayaklarımı nasıl topladığımı bilemedim. :D :D

Karanlık kayalık alan dedim eve dönme vakti gelmiş. :D Mığrı sinyali verdi git artık buralar benim diye :D :D

Ozkanartuc

Aktif Üye
Gün batımında bir saldırı 2 takip aldım.

Asıl sürpriz hava karardıktan sonra oturduğum taştan ayaklarımı sallandırmış at-çek yaparken kıyıya sıfır (25-30 cm derinlik) bacak kadar mığrı 1 metreden fazla salına salına geçti. :eek: Ayaklarımı nasıl topladığımı bilemedim. :D :D

Karanlık kayalık alan dedim eve dönme vakti gelmiş. :D Mığrı sinyali verdi git artık buralar benim diye :D :D
Evden izin çıkmayınca gelemedim,çok heveslenmiştim.Tavsiye ettiğin balıkçıya gittim bol miktarda rapala aldım.
Yarın sabah 4 gibi damlarım ama,bacaklarımın arasından geçti derken?Sen mi suya girdin yoksa mığrı mı karaya çıkmış? Karanlıkta mığrı görsem arkama bile bakmadan kaçardım bende :D :D

Plankton

Aktif Üye
Adı
salih
Ayaklarım suya değmiyordu 1-2 karşı yükseklikteydi yani.İlk görünce koca bir gölge tırstım bende sonra mığrı olduğunu gördüm.Yavas yavas bütün kıyıyı taradı.
Hiç tınlamadı beni etrafta karanlık benden başka kimsede yok 3-5 atış daha yapıp kaçtım eve. :D :D

Süleyman Abiye tel no verdim.Sana vermeyi unutmuşum mesaj atayım.Yarın sabah istersen direk barakuda deneyelim.Geç gidiyorum oraya son anlarına yetişiyorum kayboluyorlar.Bugün kaçırdığımın büyüklüğü güzeldi kurtuldu yine hırs yaptım yarın yakalam lazım bir tane :D

Ozkanartuc

Aktif Üye
Ayaklarım suya değmiyordu 1-2 karşı yükseklikteydi yani.İlk görünce koca bir gölge tırstım bende sonra mığrı olduğunu gördüm.Yavas yavas bütün kıyıyı taradı.
Hiç tınlamadı beni etrafta karanlık benden başka kimsede yok 3-5 atış daha yapıp kaçtım eve. :D :D

Süleyman Abiye tel no verdim.Sana vermeyi unutmuşum mesaj atayım.Yarın sabah istersen direk barakuda deneyelim.Geç gidiyorum oraya son anlarına yetişiyorum kayboluyorlar.Bugün kaçırdığımın büyüklüğü güzeldi kurtuldu yine hırs yaptım yarın yakalam lazım bir tane :D
Yeni misinemi oltaya sardım,rapalalar suyla buluşmayı bekliyor.Saat 4 gibi denizde olurum,saat erken gelirse bir saat söyleyin o saatte arayım.