Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İZMİR GÜZELBAHÇE

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında oyyilmaz tarafından paylaşıldı.

1. oyyilmaz

oyyilmaz Yeni Üye

Herkese merhaba,

Forum'a yaklaşık 2 yıldır üyeyim. Açık söylemem gerekirse bu sürede hemen hemen her konuyu takip etmeye çalıştım en çok da kıskanarak av raporlarını inceledim :)

Dedim ki, bu kadar arkadaş tutuyor balıkları ben neden tutmayayım. Hemen avların inceliklerini belirten konu başlıklarından tiyoları, notları kaptım, Çakır Balıkçılık Selahattin abi'den çeşit çeşit bol malzemeler aldım. Teoride orkinos bile tutabilecek kıvama geldim ama pratikte ara ara yaptığım tüm denemeler balık beslemekten öteye geçmedi. :(

Hadi o da sorun değil ama bir süre sonra eve balıkla dönemediğim için hanım sen balık deyip başka yerlere mi gidiyorsun diye sormaya başladı artık :) yani demen o ki vaziyet gerçekten sakat...

Balık işi kısmet işi bilirim ama bir gerçeği de kabul etmek gerek sanırım ne kadar istesem de bu işi ben kendi başıma kıvıramayacağım galiba.

Bu nedenle Güzelbahçe civarında ikamet ettiğim için bu civarda at-çek yapan yada yemli avlanan arkadaşlar varsa onlara katılmak bi de şansımı böyle denemek isterim. (iş programım nedeniyle genelde haftasonları balığa çıkabiliyorum)

Termosumda da her daim paylaşabileceğim fazla çay bulunur. :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Hoşgeldiniz

4. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Hoşgeldiniz..

5. m4libu

m4libu Yeni Üye

merhabalar
    bizde yaklaşık 3 ay önce 3 üniversite son sınıf öğrencisi son senemizde balığa merak sardık
    haftada 1 kez gideriz ve herhafta yanımızdaki usta abilerimizden bi kaç tüyolar öğrenerek kendimizi geliştiriyoruz
    en basitinden ilk gittigimiz zamanlar yemlerimiz ya düşer yada ufak balıklar tırtıklayıp götürürdü
    sora yem ipi öğrendik yemleri bağlayıp atıyolarmış aldık gittik ama bağlayamadık , araştırırken yem şişi gördük ve aldık boru kurdu takarken çok kolaylık oluyor biz amatörler için:)
    en son gittigimizdede yem ipini bağlamayı öğrendik ve yemlerimiz hiç düşmüyor her gittiğimizde bişeyler öğrenip geri geliyoruz
    gel gelelim 1 aydır balık nerdeyse hiç vurmuyor alsancak taraflarında tutardık eskiden heryer balıkçı dolardı 2 hafta üst üste gittik kimse kalmamış alsancakda
    sora ertesi hafta yemciye millet nerde abi ne balık var ne balıkçı dedik herkes göztepe tarafına gitti dedi
    iyi dedik bizde gidelim göztepeye bindik otobüse gittik otobüsden indik deniz kenarı full balıkçı
    bu sefer tamam dedik balık tutacaz aynı şekilde balık vurmadı bile ve bi kişinin bile balık tuttuğunu görmedik :)
    sanırım bu aralar balık yok :) balık tutamadığımız halde her hafta umutlu gidiyoruz balık tutamadıkça dahada hırs yapıyoruz :D
    Not : amatör balıkçının yorumudur :D ustalar bilgi verirse daha iyi olur :D

FUCUCUOGLU bunu beğendi.
  6. coner

coner Daimi Üye

Merhabalar,sevgiler,
    Büyük üstatlar, eski zaman balıkçılarının anlatımlarını öğretilerini izlemişler bizlere
    aktarmışlardır.
    Bir söz vardır herşeyi özetliyen ...
    Suyun huyunu,
    balığın suyunu,
    öğrenmek lazım...

Rastgelsin.

Son düzenleme: 5 Aralık 2014
    FUCUCUOGLU bunu beğendi.