Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Kalamar

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mert SALMAN tarafından paylaşıldı.

1. Mert SALMAN

Mert SALMAN Üye

İzmirden merhabalar.

Son 6-7 gündür yağmur yüzünden ertelediğim avımı bugün sürpriz bir şekilde gerçekleştirdim. Açıkçası hiç umudum yoktu yine birşey tutamadan döneceğim bu spin takım yine bir işe yaramayacak diye kendi kendime söylene söylene saat 17:30 gibi başladım yürümeye. Sahile vardığımda saat 6 ya yaklaşmıştı. Hemen sıcak fırsatlardan yakaladığım kefal yavrusu şeklindeki heddon su üstü sahteyi taktım ve başladım atıp çekmeye. Sahteler değişiyor zaman ilerliyor ve en önemlisi beynimin içindeki o boş dönme düşüncesi gittikçe güçleniyordu. Ne bir takip ne de bir saldırı hiçbirşey yok... Hava kararana kadar su üstü su altı wtd ges denemediğim şey kalmamıştı. ''Madem aradığımız levrekler burda değil bari kalamar deneyelim onu da denedik o da yoktu diyebilelim.'' dedim kendi kendime. Çantamdan en sevdiğim ve daha önce mordoğan yarışmasında sübye yakaladığım kalamar zokamı çıkardım. Islansın diye bir defa yakına attım ve çektim. Daha sonra atabildiğim kadar ileriye attım ve başladım beklemeye. Kamışı biraz oynatıp dibe çökmesini bekliyordum bir defa bekledim iki bekledim üçüncüde kamış ucu eğilince taktırdım dedim. İyice taktırdığımı kamışın ucu net bir şekilde inip kalkmaya ve bu gittikçe periyodikleşmeye başladığında anladım. Gelen kocaman bir kalamardı. Kepçemin boyu yetmediği için sahilde oturan bir gençten yardım istedim ve ilk kalamarımı böylece yakalamış oldum. Daha sonra artan hevesle kalamar çalışmaya devam ettim. Benim avımın haberini alıp heveslenen çok sevdiğim bir abimde bana katıldı. Sohbet muhabbet derken o kiloya yakın iki adet sübye alırken ben bir kalamar ve bir adet çok büyük olmayan sübye alarak avı 10:20 de sonlandırdık. Açık söylemem gerekirse ortaboy sübyeyi alıkoyduğum için şuan pişmanım. Affola..:( Herkese iyi akşamlar ve bol balıklı avlar dilerim.

kalamar.png 11034282_1551310295119090_8880727056360358228_n.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Mart 2015
    coner, willrock ve Hamdi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Tebrikler güzel bir av olmuş. Bu kalamarı yakalamayı bende çok istiyorum. Bakalım kısmet olucak mı?

4. Sculpture

Sculpture Üye

Tebrikler dostum. Fotodan göztepe tarafı sahil yolunda avlandın gibi. Oralarda kalamar hiç tahmin etmiyordum sevindim. Daha iyileri rastgelsin.

5. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Tebrikler, kalamarlar güzel görünüyor.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mert
    Güzel av olmuş

7. fx233

fx233 Aktif Üye

Harika bir av geçmiş tebrik ederim.............

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler, kısmetini almışsın :)

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler, meze çıkmış, ana yemeğe de güzel bir levrek rastgelsin :)

10. Mert SALMAN

Mert SALMAN Üye

Teşekkür ederim hepinize tebrikler için. Akşam olmadan meze oldular bile. :)

11. coner

coner Daimi Üye

Tebrikler güzel av.