Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Körfezindeki Balıklar

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında mertyldzl tarafından paylaşıldı.

1. mertyldzl

mertyldzl Yeni Üye

Herkese merhabalar bir sorum olucak. İzmir körfezindeki (Karşıyaka-Bayraklı-Bostanlı-Mavişehir-Konak-Alsancak) çıkan balıklar yenir mi ? Yiyenler var mı ? İzmir körfezinin pis oldugunu hepimiz biliyoruz bu balıklar yeniyorsa eğer özel bir temizleme durumu mu var ? Birinden duydugum kadarı ile balık normal olarak temizlenip içine zeytinyağı koyulup 1 gün buzdolabında bekletiliyormuş.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

İzmir körfezinde tutulan balıklar bir çok kişi tarafından yeniyor. Ayrıca ticari balık avcıları da satıyor.. Ama balıkları yemek tamamen kişisel tercih... Her koyun kendi bacağından asılır misali... Mesela ben yemeyi uygun bulmuyor ve yemiyorum... Yememe sebebimin de körfezin eski halini çok iyi biliyor olmamdır. ( Kanalizasyon borularının denizde sıra sıra olduğu dönemlerden bahsediyorum.) Zeytinyağ olayına gelince bu yöntem tamamen balığa lezzet katmak için yapılan bir yöntem.. Yoksa balıkta ağır metal mevcutsa bunu temizlemek amaçlı yapılan bir şey değil... Öyle olsaydı bol bol ağır metal yer bol bol zeytinyağ içer ağır metalle beslenip hasta olmayan millet olarak tarihe geçerdik :)

sameteryavuz, Mesut1903 ve yasinmak bunu beğendi.
  4. Erdo35

Erdo35 Üye

ben kordon göztepe ve karşıyakadan sürekli balık tutuyor ve yiyorum, şu ana kadar bir problem oldu. denizin temizliğine dikkat edecek olursak midesi almaz insanın ama verdiğimiz emeğe değsin diye yutuyoruz işte..

5. murattp

murattp Aktif Üye

Ağır metal balığın solungaç ve iç organlarında birikir. Etinde eser miktarda bulunur.
    Artık Deniz'ler de yaşayan hemen hemen tüm balıklarda ve diğer canlılarda ağır metal kesin olarak tespit edilip bilimsel dergilerde yayınlanmış tır.

Sent from my iPhone using Tapatalk