Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İzmirde çupra nasıl avlayabilirim

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Sevgili Can kardeşim, isyanının ve duygularının tercümanı olan dizelerini emin ol tane tane acele etmeden okudum.Duyarlığına ve gördüklerine isyanına katılmamak imkansız.

Kişisel olarak,her şeyde temizliğe dikkat etmeye çalışmamıza rağmen iş çevre duyarlılığına gelince toplum olarak ne yazık ki dumura uğrama haline giriyoruz:(.Bu konuda taş yürekliyiz emin ol.:eek:Bu sanırım eğitim ile de aşılacak bir şey değil.Bazı şeyler ta küçükken evde, aile ortamında öğrenilecek kavramlardır.

Belediyemizin başarı çizelgesine gelince bu da bayağı bir tartışmalı konudur.:rolleyes:Ne oldu da sistem arızalandı ve kanalizayonlar denize akıyor bilemiyorum.İnterneti araştırmaya çalıştım,ama güncel bir cevap bulamadım.
:rolleyes:

Balık hobisini icra etmeye gelince de sana şunları söylüyebilirim.Emin ol toplum olarak bir çoüğumuzun içinde bulunduğu ekonomik şarttlar aşağı yukarı aynı.:)

Ama bu demek değildir ki bizler İzmir İç körfezinin lağım akan sularına tabi olacağız.Arkadaşım kafana göre bir ekip kurarsan emin ol KENT KART denilen ulaşım kartı ile ilk okuttuğun andan itibaren tam 1,5 saat içinde istersen karaburun/ balıklıova ya istersen taa Foça ya kadar oltalamaya gidebilirsin.

O kadar vakit ayıramam dersen inciraltı tarafları değil de güzelbahçe taraflarını da tavsiye ederim.
Tavsiyelerin ve samimiyetin şahane İshak abi teşekkür ederim. Lakin Karşıyaka dışına vapurla bile çıksam dönüşte toprağı öpesim geliyor :) Bunun kesinlikle fanatiklikle alakası yok, taşı toprağı ve insanıyla birebir alakalı sadece, aşk gibi bir şey işte benimkisi. Hani şu hanımı, kızı alıp gece saat kaç olursa olsun yürüyüşe için rahat çıkabileceğin bostanlı sahili örneğin ;) Balık aşkı daha büyük tabi ki, giderim abi dediğin yerlere de daha uzaklarına da ammaaaaa abi benim bir bisikletim var kahrımı çeken, önünde 1 sepet arkasında bağlı koca bir ekmek kasası. Beni balığa, işe güce o götürür hep. Tam teşekküllü kameraman Cevat Kelle gibiyim. Lazım olur diye yanıma bi eşşek semeri almadığım kalır :) Balığa çıkarken annemin arkamdan gözü dolu dolu bakışını görsen oturur sen de ağlarsın :) O malzemeler içinde neler yok ki; kepçem, kamışlarım ( max 3 adet ), makinelerim ( max 3-4 adet ve yedek kafalar ), el kasnaklarım ( kaya balığı, isparozları iğneleyip hani o hiç tutamadığım levoyu alma şansımı arttırırlar diye ), koltuğum, taburem, el çantam, sırt çantam, yedek balık malzemelerim ( misina, iğne, sahte vs. ), erzak, içecek su ve daha birçokları :) 10 saat ile bir buçuk gün arasında kalıyorum çoğu zaman balıkta, işyerimdeki izin günlerime bağlı olarak değişebiliyor. Öyle birkaç saat kalıp eve dönünce sanki orucumu zeytin ve suyla açıp sahur duası etmiş gibi tekrar oruca girmiş hissediyorum kendimi :) Kısaca abi o kadar malzemeyle beni kentkart falan paklamaz maalesef. Ancak aracı olan bir arkadaşım (ki ben kadar aşkla bağlı bir adam vardı etrafımda balığa, o da askerde garibim) olacak da davet edecek gideceğim Karaburun'a, Mordoğan'a, Foça'ya, Çeşmealtı'na, Çeşme'nin o mükemmel avlaklarına, en olmadı Güzelbahçe'ye, Urla'ya... İçimdeki canavar neler ister de ister ama imkanlar işte abi... Bir de o balık dönüşümde evde kedilerimin halini bir görsen :) Onların sevinci mutluluğu bana bonus inan. Her ne olursa olsun balıkla kalmak ümidiyle abi, herzaman rastgelsin.

Adı
HAMİT TOYLAN
Tavsiyelerin ve samimiyetin şahane İshak abi teşekkür ederim. Lakin Karşıyaka dışına vapurla bile çıksam dönüşte toprağı öpesim geliyor :) Bunun kesinlikle fanatiklikle alakası yok, taşı toprağı ve insanıyla birebir alakalı sadece, aşk gibi bir şey işte benimkisi. Hani şu hanımı, kızı alıp gece saat kaç olursa olsun yürüyüşe için rahat çıkabileceğin bostanlı sahili örneğin ;) Balık aşkı daha büyük tabi ki, giderim abi dediğin yerlere de daha uzaklarına da ammaaaaa abi benim bir bisikletim var kahrımı çeken, önünde 1 sepet arkasında bağlı koca bir ekmek kasası. Beni balığa, işe güce o götürür hep. Tam teşekküllü kameraman Cevat Kelle gibiyim. Lazım olur diye yanıma bi eşşek semeri almadığım kalır :) Balığa çıkarken annemin arkamdan gözü dolu dolu bakışını görsen oturur sen de ağlarsın :) O malzemeler içinde neler yok ki; kepçem, kamışlarım ( max 3 adet ), makinelerim ( max 3-4 adet ve yedek kafalar ), el kasnaklarım ( kaya balığı, isparozları iğneleyip hani o hiç tutamadığım levoyu alma şansımı arttırırlar diye ), koltuğum, taburem, el çantam, sırt çantam, yedek balık malzemelerim ( misina, iğne, sahte vs. ), erzak, içecek su ve daha birçokları :) 10 saat ile bir buçuk gün arasında kalıyorum çoğu zaman balıkta, işyerimdeki izin günlerime bağlı olarak değişebiliyor. Öyle birkaç saat kalıp eve dönünce sanki orucumu zeytin ve suyla açıp sahur duası etmiş gibi tekrar oruca girmiş hissediyorum kendimi :) Kısaca abi o kadar malzemeyle beni kentkart falan paklamaz maalesef. Ancak aracı olan bir arkadaşım (ki ben kadar aşkla bağlı bir adam vardı etrafımda balığa, o da askerde garibim) olacak da davet edecek gideceğim Karaburun'a, Mordoğan'a, Foça'ya, Çeşmealtı'na, Çeşme'nin o mükemmel avlaklarına, en olmadı Güzelbahçe'ye, Urla'ya... İçimdeki canavar neler ister de ister ama imkanlar işte abi... Bir de o balık dönüşümde evde kedilerimin halini bir görsen :) Onların sevinci mutluluğu bana bonus inan. Her ne olursa olsun balıkla kalmak ümidiyle abi, herzaman rastgelsin.
.

Bu yziyi okudujtan sonra sana soyleyecek sozum yok bravo iste sendeki balikcilik ruhundan ote olmus hocam ayni bende senin yasadigin duygulari yasiyorum is yerinde olsun gunluk hayatta olsun o kadar zorluk sikinti yasiyorum ki bazen cildiracak gibi oluyorum hemn cantami kaptigim gibi baliga gidiyorum hemen av yerine varim butun malzemelerimi bosaltiyorum kasnak olsun kamis olsun heryere dagitiyorum onlari daha sonra 2-3 tane kamis sallayip bekliyorum ohh deymeyin keyfime ne ivirti ne zivirti hic derdim tasam kalmiyor amacim balik tutmak mi yoo hayir sanki psikologa gitmis gibi icimi dokuyorum rahatliyorum hele birde guzel av yaparsam bendnn krali yok bu dunyada
Dedegin gibi ;
Her ne olursa olsuh balikla kalmak umudiyle RASTGELE....

Adı
HAMİT TOYLAN
Ozkano ;
Karsiyaka iskelede otobus duraklari var orda tam arkasinda her zman av yaparim hic bos donmedim en kotusu esek ispari aldim 3 gun once ayni yerden 8 tane lidaki aldim sonra nikah sarayin ordan ayni gun benim arkadas av yapmis iki kaba lidaki almis yani tersanden tut taaa bostanliya kadar av yapabilirsin tabiki takimin saglam olacak bende silstar surf kamis ve silverstar surf makinesi var atabildigince uzaga atiyorum birde yem olarak boru kurdunkullaniyorum daha sonra el oltasi ile kaya baligi yakalayip onuda levrek icin atiyorum sonra ekmege kibris yapip kefal icin atiyorum daha sonra rapala ile subye avlayip onuda ya yem yapiyorum yada granyoz icin buzlukta sakliyorum yani ava ciktigim zaman butun imkanlari kullaniyorum sorsan balik yiyormuyum hayir amacim sitres atmak kafamin icini bosaltip dejarz olmak insallah yardimci olmusumdur

cenk

Yeni Üye
Ne yani, şimdi İzmir Belediyesi çalışmıyor mu? Oysa anketlerde yine birinci gözüküyor :confused:

fronto

Üye
Balık bir hobi İshak abi yemiyoruz zaten sportif balıkçılık yapıyoruz iyot kokusunu alıp 2 bardak çay içmek birde gerinerek uzaklara olta savurmanın keyfi bir başka.Yoksa sizlerde bilirsiniz elimizdeki takımlarla kaç kilo çıpra alınır bilmem:)

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
Balık bir hobi İshak abi yemiyoruz zaten sportif balıkçılık yapıyoruz iyot kokusunu alıp 2 bardak çay içmek birde gerinerek uzaklara olta savurmanın keyfi bir başka.Yoksa sizlerde bilirsiniz elimizdeki takımlarla kaç kilo çıpra alınır bilmem:)
Sevgili dostum, körfezin eski bir müdavimi olarak emin ol neyin ne olduğu bilmeden bizlerde eskiden çok olta attık.:)Ama adına internet denilen bu devasa bilgi havuzu ile tanışınca son 7-8 seneden beri de asla olta atmadım.Bu civarda olta attığım en yakın mekan Urla kalabak civarı.İnciraltı ve sahilleri evleri mevkii bile bana ters geliyor.Çünkü İzmir iç körfeze yakın meralar.

Tabiki bu beni bağlayan bir yaklaşım tarzı.:)Herkez dilediği gibi davranmakta serbesttir.

fronto

Üye
Teşekkür ederim İshak abi video çok bilgilendirici, körfezin tehlike arzettiği ile ilgili aynı görüşteyiz; ne diyelim biz göremedik bari çocuklarımız görsün mavi körfezi ve temiz tutsunlar .

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Evet özellikle belirtmekte fayda var körfezden tutulan balıkları sakın tüketmeyelim, geri salmak gerekiyor, Körfez dışında da çipura tutabileceğiniz bir sürü alan var yeter ki dogru zamanda dogru takımla oltanız suda olsun ;)

Deepgame

Yeni Üye
Adı
Atakan Elmacı
Güzel avlaklar elbet vardır fakat aracı olmayan için gerçekten zor gidişin dönüşün zor takımları taşıman zor hadi bunların hepsini geçtim toplu taşımada balık kokuyosun buram buram insanların o bakışı hepsinden zor.