Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'de nereden av yapabilirim ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında ahmet yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. ahmet yıldırım

ahmet yıldırım Yeni Üye

Ben İzmirde üniversite okuyan bir öğrenciyim.Yıllardan beri balık tutarım mersinde fakat burda nerelerde kıyıdan balık tutulur bilmiyorum.Bornova'da ikamet etmekteyim.Otobüsle gidebileceğim,çok çok uzak olmicak,sessiz sakin yerler bilen bir Allah'ın kulu lütfen bana yardım etsin.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. löngöz

löngöz Daimi Üye

öncelıkle hoşgeldin,,belki iç körfezde balık tutanları görüyorsundur,,sanırım yasak bölgeleride biliyorsundur,,iç körfez yani çiğliden inciraltına kadar,,bazıları üçkuyulara kadar der ama ,bu bölgelerde kalan balıklar ağır metal içerdiğinden yanmesi pek sağlıklı değildir,,
    bence balık tutacağın en sağlıklı yerler güzelbahçe kıyılarıdır,,,otobüsle gidebilirsin,,güzelbahçe balıkçı limanından başlayabilirsin,,,rastgelsin...:)

4. ahmet yıldırım

ahmet yıldırım Yeni Üye

Hoşbuldum Bülent Abi.
    Öncelikle teşekkür ederim değerli bilgilerin ve ilgilendiğin için.
    Ben Mersin'de genelde karidesle çipura,mırmır gibi balıklardan yakalardım.Bazen de ekmekle kefale atardım.Güzelbahçe tarafında ne gibi yemlerle ve oltalarla avlanmalıyım? Bilgilendirebilirseniz çok müteşekkür olurum..
    Saygılar...

5. löngöz

löngöz Daimi Üye

narlıdere ve güzelbahçede yemciler vardır,,izmirde genelde sülünez ve mamun yemi kullanılır,,tabii boru kurduda çipura için sardalye ,madya ve yengeç de kullanılır,,ama havaların biraz daha ısınmasını beklemek gerekir,,birde her yerden isporoz tutabilirsin,,ayrıca bu aralar kıyılar kalamarda yapıyor,,kalamar sahtesiyle avlıyabilirsin...misinanın ucuna 40-50 grlık bir kurşun ve iki karış altına 30 cm lik kol ucuna kalamar sahtesi bağlayıp at.çek yapabilirsin...:)

6. ahmet yıldırım

ahmet yıldırım Yeni Üye

Çok teşekkürler Bülent Abi yardımların için.

7. trofemehmet

trofemehmet Üye

sen izmire hoş geldin mayısta bende mersine taşınıyorum bir gün gideriz beraber foça tarafına bir iki yer gösteririm.

sende mersin konusunda bana yardımcı olursan sevinirim

8. kefalci

kefalci Aktif Üye

Sevgili Ahmet , Mordogan istikametine de giden vasıtalar var ..ama senin bu şekilde aktarmalı vs gitmen hem yorucu hemde zamanın hep yollarda geçer derim ..

umarım izmirli abilerinden seni yanlarına alıp götüren olur...

9. ahmet yıldırım

ahmet yıldırım Yeni Üye

Selamlar öncelikle..
    Vallahi çok iyi olur mehmet abi,hem ben öğrenmiş olurum burda nerelerde ne tür balıklar tutulacağını,tekniğini,taktiğini..Biliyorsun çünkü heryerin kendine özgü stilleri var. Ben de sana mersin için yardımcı olurum tabiki.
    Saygılar..

10. ahmet yıldırım

ahmet yıldırım Yeni Üye

Evet Abi biraz yorucu olcak fakat balık sevdası yorgunluk dinlemiyor,benden daha iyi bilirsiniz :) ama tabiki Abilerden biri yardımcı olursa,çok daha makbule geçer...

Saygılar,Sevgiler...

11. bahadir37

bahadir37 Aktif Üye

Ahmet kardeşim ben de İzmir de okuyorum Bornova da kalıyorum yaz kış izmirde olduğumuz için kendime bir av arkadaşı aramaktayım hangi bölümdesin sen?