Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

izmirden merhabalar

Konu, 'Tanışalım' kısmında paranoideyes tarafından paylaşıldı.

1. paranoideyes

paranoideyes Yeni Üye

merhabalar. Umarım tecrübelerinizden ve bilgilerinizden yararlanarak bende 0 olan balık tutma bilgi, beceri, yeteneğimi ve şansımı geliştiricem.
    aranıza izmir karşıyakadan katılıyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. paranoideyes

paranoideyes Yeni Üye

ve hemen yardım isteğimi dile getireyim. Biraz fazla yardım isteyeceğim için buraya yazıyım dedim :)

Balık tutma konusunda belirtiğim üzere adeta boş bir sayfayım :) izmir çandarlıda bu yaz kıyıdan 3-4 kere kamışla balık tutmaya çalıştım. ancak herseferinde oltanın takılması ve kopması nedeniyle şansımı kayıkla denemeye karar verdim. 3 kerede tekne ile açıldık bütün bunların sonucunda bi kaçtane yosun balığı iskele ayağına yapışmış bir ahtapot ( tam olarak kapkaç yaptım tuttum sayılmaz:) 2-4 tane yavru karagöz (sanırım) yakladım.
    işte böyle bir acınası bir balık tutma tecrübelerine sahibim:) Hafta sonu kuşadası darboğazda tekne ile balık avına çıkıcam. bugün olta aldım kendime.. bir tanede çandarlıda var ama onun özeliklerini bilmiyorum ve şimdiden özür dilerim kullanıcağım dil için çünkü gerçekten ekpmanlar vesaire hakkında hiç bilgim yok. forumda okudugum konuların yüzde onunu zor anlıyorum :) bu cahili hoş görün.
    Gelelim yardım feryadıma :) bugün aldığım oltanın özellikleri:kamışı somunla takıyorum, silikon gibi içinden kırmızı ip geçiyo, üzerinde REMİXON HURRİCANE 135 length:1.35m section:2 action:15-30lb yazıyor makinamda hurricane6000 3BB GearRatio yazıyor bir kutuda iğnem verdi satıcı mustad sz:13 miisnaya bağlı olan iğneler de aynı boyda ama sanki daha ince kutulardakinden, kurşunum 200gr ama oltamı eğiceğini söyledi satıcı birde 75 gr kursun verdi. böyle bir ekipmanım var şu anda fikirlerinizi alırsam çok mutlu olurum. (sürçülisanım için özür dilerim :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Kemal,
    Aldığın kamış ve makine teknede işini görür.
    Satıcı makinaya misina da sarmıştır umarım.. :)
    Madem tekneyle avlanacaksın o zaman aldığın malzemelerin yanına 3lü dip oltası al.
    Satıcıya mercan ve çupra için istediğini söylemen yeterli.
    Merada kalamar da olabileceğini hesap ederek bir iki tane de kalamar zokası al.
    Ayrıca yedek olmak üzere değişik boy fırdöndü ve birkaç tane daha da kurşun

5. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

hoş geldin forma zaten kimse doguştan balıkçı degil zaman içe ri sin de oluyo önce bitane yakalasam diyorsun sonra cins leri ögreniyorsun son ra büyük olsun felan filan senin yapacagın en iyisi bilen biriyle git takım yapmayı da öğren sorun olursa bana yaz elim den geleni yaparım ok

6. paranoideyes

paranoideyes Yeni Üye

evet makinama misina sardı :) ama keşke ip bağlasaymış o daha iyiymiş sanırım :)
    3 lü dip oltasının ne olduğuna baktım. küçük paketler içinde 3 iğneli iğneler aldım sanırım onlar oluyor. kurşunumda var 2 tane 200 gr 2 tanede 75 gr lık iki pakette fırdöndüm var. artık denizde balık bırakmayabilir miyim bunlarla:)

7. paranoideyes

paranoideyes Yeni Üye

ilginiz için çok teşekkürler!

8. menopiko

menopiko Aktif Üye

Hoş geldiniz...

9. KarşıyakaBalıkçısı

KarşıyakaBalıkçısı Aktif Üye

Paranidiyes aramiza hos geldin izmirin neresindensin en yakin zamanda birlikte av yapalim sana yardimci olabilecegim bir cok konu olabilir numarani ozelden mesaj at bana

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Her balığın iğnesi ayrıdır.
    Bu nedenle almış olduğun iğne gideceğin avdaki balıklara uymayabilir.
    Madem ava gideceksin, orada tüh deme, tedbirli ol.
    Gerçi avcılar yardımseverdir, seni oltasız bırakmazlar orda ama yine de tedbir iyidir.

11. paranoideyes

paranoideyes Yeni Üye

Karşıyakadayım bende. Tecrübelerinizi. Dinlemek isterim. Bir sorunum daha oldu gîdiceğimiz yerde 200 gramlık kurşun kullanmak gerekiyormuş ama benim aldığım olta takımı 200 gramı taşımazmış eğilirmiş. Gittiğimiz yerde sıkıntı yaşamadan balık tutmak için 200 liralık bi yakım almam gerekirmiş ? Ne yapmam gerek bu konuda