Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Izmirliler yardım! sitres atayım derken......

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında engin1981 tarafından paylaşıldı.

1. engin1981

engin1981 Üye

Uzunca zamandır ufak tefek balık avı yapsamda(genelde acemice zıpkın ile bazen tekne ile) artık bu işi düzene koyup kendime bir olta takımı ayarlayıp tekne turlarına katılayım bazende kıyıdan atayım dedim.toplamda 100 lira harcayıp uykusuz bir halde çeşmede bir organizasyona katıldım.Ama doğru düzgün balık tutamadan yorgun argın pis ve kokulu bir halde döndüm.
    Birde özdereyi deneyeyim tekneyle dedim yine doğru düzgün balık tutamadan yorgun argın ser sefil döndüm.
    Bari o kadar masraf yaptım bir sonraki tekneye gidene kadar kıyıdan atayım dedim.Atladım bisikletime sabahın 7.30 da sahilevlerine, giderken bir araba bana çarptı bisikletimin önü eğildi ben ufak darbelerle kurtuldum. O halde yılmadım (yemcinin sattığı içleri bomboş boru kurdu ve sülünezler ile) denize ulaştım at-çek, bekle bir balık vuruş bile alamadan 5 saat sonra döndüm.Yine eve morali bozuk yorgun argın pis kokulu bir şekilde dönüverdim.
    Ben hala balık tutmayı(yada tutamamayı) seviyorum ama bu işi daha eğlenceli daha az yorgunlukla ve daha temiz ve daha az masraflı nasıl yapabilirim bilmiyorum.Bana öneride bulunacak arkadalar olursa çok sevinirim.teşekürler

BlazenHK, mrt55 ve zıpkıncı bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Arastir ve tarafını seç yemli _spin_tekne _:)

4. aybasan

aybasan Üye

Vallahi okuyunca içim cız etti senin için :) sana güzel bir av yaptırmak şart gibi..İzmirde nerede oturuyorsun meslek iş boş zaman durumları ne?

agnosturk bunu beğendi.
  5. agnosturk

agnosturk Aktif Üye

İzmirde şu an için kıyılar çok verimsiz kardeşim. Tekne turlarnıda iyi seçememişsin. Mesela Çeşme Ildır, Zeytineli ve Ilıca rataflarında Mercan Çupra ve Karagöz avları yoğun olarak yapılıyor. Kıyıdan ise şu an için sana tavsiye edebileceğim yerler Aliağa veya KArabrun. Oralaradabirkaç arkadaş birleşerek araç ile fazla masraf etmeden gidebilirsin. Sevgiler

anıt35 ve zıpkıncı bunu beğendi.
  6. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

İşin içinde biraz Kısmetsizlik olsa da aslında yanlış zamanda yanlış yerde olduğundan ötürü verimsiz bir süreç geçmiş.
    Yoksa seninle aynı zamanlarda birçok kişiler balık çekiyordu.
    Yeni başlamandan dolayı ekipman eksiğin olduğu yönünde bir hissiyatım var. Bu hobide 100 TL çok uçuk masraf değildir baştan söyleyeyim.
    Bu mevsimde kıyıda balık yok, sağdaki solaki fotoğraflar aldanma çok kısmetli yada çok ustalar 24 saat kamp kurup 2 balık alıyor, değmez.
    Bu mevsimde tekneden birçok bölge iş yapar, ancak facebook guruplarını takip etmek ve hava durumuna göre ne durumda olduklarını kavramak gerek.
    Çeşme Ildır tarafı bu mevsimde güzel balık yapar. Gurup şeklinde yada bireysel katılımla alan turlar var öncelikle onlara gideceksin.
    Ildırda 40 kişilik tekne yok, zaten 40 kişi balık avı olmaz, katıldığın turda kendi keyfini minimumda tut, balık max. olur.
    Mevcut ekipman ve avlanma şeklin ile ilgili buradan fotoğraf paylaşırsan yardımcı oluruz. İzmirli konusu var oradan takip et, orada İğnesine kadar yazıyorum.
    İZMİR VE Çevresi Balık Durumu (Çeşme-Urla-Seferihisar-Kuşadası-Foça-Mordoğan-Ali ağa

zıpkıncı bunu beğendi.
  7. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

Öncelikle hoş geldin.Kıyıyı şu dönemde zorlamak yanlış olur. Recai bey ve umut a katılıyorum. Özelden yaz bir iki tanıdık var. Denersin, boş dönmezsin.

agnosturk bunu beğendi.
  8. senihcan

senihcan Daimi Üye

2 senedir balık peşinde koşup duruyorum :) Balık avı yüzünden şuan borcum 20 bin tl :) Çalışan bir insansan zaten anca tatilinde aralarında gidebiliyorsun oda şansına denk gelmesi gerekiyor . Bu işi seviyorsan malesef az masraflı ve kesin tutacağın bir yol yok :) Ha eğer tek bir avlanma stiline yönelirsen belki biraz daha bütçeyi azaltabilirsin. Tekneye yönelsen kamış makineyi boşverip el oltası ile avlanabilirsin . Ama bu seferde tekneye gittiğin yol ve tekne masrafı olacak . Kıyıdan surfe başlasan sürekli verimli mera arayacağın için yola ve inanılmaz çeşitli malzemeler olduğu için surf malzemelerine para harcıyacaksın . Spine başlasan Allah korusun :D sahte balıklara servet dökeceksin :D En temizi deniz kenarında yazlık veya ev ve bir tane ufak tekne :D O yoksa Allah yardımcın olsun :)

oltacı34, ayarsiz, enesdurma ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. engin1981

engin1981 Üye

:) teşekürederim. Bucada otruyorum. Memurum. Nöbetli çalıştığım için boş vaktim çok oluyor.İnşallah yaparız bir gün bir av:)

10. engin1981

engin1981 Üye

Ildıra giden etrafta tanıdıklar var.güzel balık tuttuklarını söylüyorlar tekneden.Ben 10 kişi toplayıp günüde ayarlayıp ıldırdan tekne kiralayamam.ama ıldırda bireysel katılımlı çok büyük olamayn tekneler varsa gidebilirim .

11. engin1981

engin1981 Üye

Aslında bisiklet kazası benim moralimi altüst etti. yoksa bu kısmet işi tabi ki tutamayadabilirsin. ıldır bireysel yada 3 -4 kişi kabul eden(mutfaklı wc li) tekneleri araştıayım. teşeküredrim ilginize.