Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmit 1350 GR Paşa ve Kaçan Kardeşi :(

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mert Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Arkadaşlar selam,

Uzun zamandır balık avı ile ilgili rapor açmıyordum, açıkçası balığa gitmeye pek fırsatımız da olmadı, gittiğimizde de rapor açılacak balık olmadı.

Geçen hafta sonu Sabora ve Helaldılı ile ava çıkmayı planlamıştık ama gerek hava koşulları gerekse Saboranın bize mecburiyetten katılamaması sonucunda evde kaldık ama bize on gün avsız balıksız kalmak ömür boyu hapis gibi :).

Hafta sonundan beri Sabora ile haberleşiyoruz, kısmet bugüne dedik ve yok akşam 16:00, yok öğlen 14:00 filan derken telefonlaşmalar sonucunda 13:30 da buluştuk.

Helaldılı çalıştığı için bize katılamadı ama canlı yayında bize sürekli bağlıydı :).

Avlağa indiğimizde aslında Balık için uygun bir hava olmasına rağmen atçek denemelerimiz bir süre sonuç vermedi ve değişiklik yapmaya karar verdim. Silikondan sahteye geçip boyutu biraz küçülttüm. Daha ilk atışımı oturtmamla beraber kalama sesi geldi .Bu benim için tabudur :).... Cırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Yanlız olmadık bir yerde balığı almıştım, etrafım kayalık bu yüzden ani bir kararla kalamayı biraz daha kapatıp balığı direk alma yoluna gittim. 1-2 dakika içinde balığı yanımdaki kayanın üstüne çekerken bir yandan da Kankam Sabora'ya bağırıyordum. "Kanka koş yardım et" diye o an kendisi bana bir hayli uzakta ve arkası dönük şekilde telefonla konuşuyordu..... Neyse son anda sesimi duydu, balığım kayanın üstünde debeleşirken kendisine kamışı uzattım ve 1-1,5 metre yakınımdaki balığın yanına koştum. Üçlü iğnenin 1 tanesinin son boğumunda kalmış balığı aldım ve kıyaya attım. O bir iki dakikalık mücadele kalmanın sesi, heyecan süperdi.

Sabora ve ben bir süre olayın heyecanı ve şokunu yaşadıktan sonra tekrar işimize geri döndük. Balığı aldıktan sonra aynı sahte ile ikinci atışımı yapmıştım ki yine müthiş bir kalama sesi bu sefer harbi CIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR.........
    Bende tekrar Sabo yetiş nameleri bir kaç dakika daha mücadele ettim fakat balık kayalıklara girdi misinayı kestirdik malesef........................................

Alamamıştık ama Paşa herzaman Paşadır dimi yakışıklı 1400 Gr geldi.

Daha güzelleri sizlere nasip olur umarım..
    Selam ve sevgilerile.
    Mert YILMAZ

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. drasty41

drasty41 Aktif Üye

İlk tebrik benden gelsin Mert ekibi kutlarım devamlarını dilerim sahteyi merak ettim doğrusu :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mert
    Güzel av olmuş.

5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

maşallah :)haber vermek yokmu

6. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Abi teşekkürler sahte Erma mavi....

7. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Teşekkürler Abi selamlar..

8. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Kanka sorma yaww günlerdir peşinde koşuyordun dimi :)
    Nasip kardeşim birdahakine beraber inşallah bizde son anda karar verdik..

9. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler diyorum başkada bir şey söylemiyorum kardeşlerim gerekeni yapmışlar.Detayları cuma akşamına bırakıyorum afiyet olsun hoşcakalın.

10. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Eyvallah abicim canlı yayında benim kankaaaaaaa diye bağrışlarımı duymuşsun :).
    Meğer seninle konuşuyormuş Sabo...

11. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..afiyet olsun..