Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmit Körfezi'nde balık var mı?

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında alperserttas tarafından paylaşıldı.

1. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

Merhaba. İzmit Körfezi'nde bir kaç haftadır at çek ile lüfer, sarıkanat, levrek arıyorum ama sonuçlarım hep sıfır. levrek, lüfer, sarıkanat tutan görülmüş mü hiç acaba. boşa olta sallıyorum sanırım. Kocaeli Körfezinde (Marina, gölcük, kavaklı, değirmendere, sekapark, hereke) ne tür balıklar tuttunuz. Merasını kabataslak anlatarak( örneğin kumluk, taşlık, çok dalgalı havada, rüzgarsız havada gibi) nasıl balık çıkarılabileceğini yazabilir misiniz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. zokacı

zokacı Aktif Üye

çocukluğm gençliğim orda geçti o zamanlar kayık kiralayıp açıkta çapari yapardık şimdilerdede zayıf sanırım yazın tatile geldim av marketi iki tane birisi iş yapar vaziyette 35 bin nufuslu sinopta bile 10 tane bayi var sende kayık kiralayıp şansını dene bence

4. timuçin

timuçin Yeni Üye

Bu sezon(ekim-kasim) korfez hic lufer yapmadi. Kiyidan, tekneden hepsi bos. Ben her haftasonu tekne ile denedim ama 15 ekimde tuttugum bir lufer ve ara ara 2-3 cinekop sarikanat disinda cok bos gecti. Gecen mayis ayinda ve gecen ekim kasim doneminde kiyi olsun tekne olsun iyi lufer yapmisti. Ama istavrit, mirmir, eskine, karagoz bol sayilabilecek sekilde avlandi. Bu aralar 1-2 arkadas hereke tabsancil taraflarindan biraz sarikanat aldilar diye biliyorum ama tam yer bilgim yok malesef.

50 Sarıkanat İzmitAkşam suyu İzmit

5. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

timuçin bey mırmır eşkina sarıkanat ne taraflarda çıkıyor. artık levrek lüferden ümidi kestim. bari onlara olta sallayalım. sarıkanat saat kaç civarı yapar buralarda. saat kaç civarı gitsem ve gölcük tarafı değirmendere yada sekapark tarafından hangisi iş yapar. surf oltaları daha çok verimli sanırım körfezde. spin oltalarımız yatacak bu sene sanırım :(

6. tkavalli

tkavalli Yeni Üye

ulaşlı'dan karagöz ve eşkinaya deneyebilirsin.

7. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Değirmendere sahilden yada kavaklıdan mırmırda olur.bu sene dişli pek yok levrek ben yıllardan beri 2 tane bindirdim ummadığım anda sanırım 7/8 kilo civarında takımlar dişliye göre uygundu çıkaramadım balıkları

8. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

izmit merkezdeyim. eşkina da gece balığı. benim için bayağı zor olur sanırım. ulaşlı'nın altı kayalık mı?

9. tkavalli

tkavalli Yeni Üye

evet kayalık.

alperserttas bunu beğendi.