Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmit Körfezinde Lüfer

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ozkanartuc tarafından paylaşıldı.

1. Ozkanartuc

Ozkanartuc Aktif Üye

Ne yalan söyleyeyim 2 aydır lüfer peşinde koşuyorum,hangi meraya gitsem kurutuyorum oraya lanetimi taşıyorum sanki.Her merada birileri "Falanca yerde güzel çıkıyormuş" hikayesi ile karşıma çıkıyor tabi özkan durur mu ertesi gün oraya zıplıyorum.
    Oradan oraya derken körfezin bütün çevresini dolaştım ama tık yok,ben olta atarken başkaları alabilse ya, o zaman kendimi beceriksiz ilan edip çıkacam işin içinden ama oda yok. :)

Dün öğle arasında,kaybettiğim bir rapalayı tekrar almak için bayiye uğradığım da "abi sabah kavaklı çok güzel lüfer yapmış" diyen mekan sahibinin sözleri beni harekete geçirdi.

İş yerine varır varmaz her daim arabada duran ekipmanlarımı kaptığım gibi,yıkadım yağladım bakımlarını yaptığım gibi tekrar bagajdaki yerlerine koydum.

Akşam yemeğimi yedim 1 saat kadar oyalandım saatimi 5:30'a kurup yattım,sabah kalkar kalkmaz kahvaltımı yapıp arabaya atladığım gibi meranın yolunu tuttum. Meraya vardığımda ne göreyim en az 50 tane araba 100 kişi kesin vardı,aynı merada atmayı planladığım yerden biraz farklı bir yerde atmaya başladım.

Hava aydınlanır aydınlanmaz önce solumdaki abi bir lüfer aldı derken,sahteyi suya atar atmaz taaa uzaklardan benim oltada bir hareketlilik oldu,kaçırmaktan korktuğumdan oltayı iyice suya gömüp başladım çekmeye.
    Daha önce levrek ve barracuda tecrübem var ama lüfer ilk defa alıyorum,bir taraftan balığı çekerken bir taraftan "kahretsin çinekop falan herhalde" diye düşünüyorum,makine o kadar şahane ki istavrit çeker gibi geliyor,çinekop mu sarıkanat mı? kaçtı mı,kaçmadı mı? derken kıyıya yaklaşınca hoop aldım keratayı kenara ama ben dahil çevredekiler bakakaldı 35 cm.lik yavruyu aldım karaya.

Bir iki at çekten sonra bir lüfer daha yapıştı sahteye 3-5 metre çektikten sonra arkasına bakmadan kaçtı kerata,yine 3-5 atıştan sonra sigara mı yaksam acaba diye düşünürken patt bir lüfercik daha atladı oltaya karaya çekerken kaçırmamak için çabalasam da lüferciği karaya aldıktan sonra yuuuh deyi verdim,3 iğnenin ikisini dibine kadar almış,çıkarırken çok uğraştırdı.

Bir kaç atış daha yaptım sonra "bu kadar yeter" deyip işe doğru yola koyuldum. En çok heyecanlandığım kısım, son atışta sahteyi sudan çıkarmama 1 metre kala sahteye hamle yapan ama alamayan lüferciğin görüntüsüydü.

Gazı aldım artık kimse tutamaz beni her sabah ve akşam suyunda lüfer peşindeyim inş.

Ekli Dosyalar:

ozkan_askan, davids, egeden ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. exclusive

exclusive Üye

şansızlığını kırmışsın devamı gelir umarım tebrikler

4. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

bir teşekkürü çok görmeyelim :)

gurcansap bunu beğendi.
  5. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Helal olsun Özkan. Devaminin gelmesi dileğiyle rastgelsin...

Süleyman

6. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Tebrikler... bende 2 gundur deniyorum sekada ama tik yok :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun ..Devamını dilerim..

8. Yhy

Yhy Aktif Üye

Tebrikler Özkan, güzel balıklar,daha irileride rastgelsin..

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Özkan.
    Lüfer ateşini söndürmüşsün demek isterdim ama bu av yakar adamı... :)
    Her zaman rast gelsin

10. exemcli

exemcli Aktif Üye

Tebrikler ...

11. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

abi yandı ki ne yandı antalyada bir baracuda sevdasıyla girdi bu işe şimdi uyku uyumuyor fıldır fıldır gitmediği yer yok