Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmit'ten Sinop'a.. Levrek Peşinde!!!!!

Konu, 'Sohbet' kısmında Dicentrarchus Labrax tarafından paylaşıldı.

1. Dicentrarchus Labrax

Dicentrarchus Labrax Üye

Abilerim merhaba..

Gerek yerel seçimlerde oy kullanmak için, gerekse de nişanlımı görmek için, bu ayın sonunda, yani haftaya, 7-8 günlüğüne Kocaeli'den Sinop'a gitmeye karar verdim. Fakat 1000 km.'lik bu Batı Karadeniz turuna karar vermemin en büyük nedeni de tabi ki Karadeniz'de tutacağım levreklerin bende yarattığı heyecandı. :)

Daha önce çok defa İstanbul-Sinop arasını gidip gelmiştim, fakat bunlar hep otobandan ve karadan, denizi ancak yolculuğun sonunda görebildiğim sıkıcı yolculuklardı. Bu defa öyle olmasın istedim, kıyı şeridinden av yapa yapa Allah izin verirse yolculuğumu tamamlamayı düşünüyorum. Çoğunlukla arabada geceleyip, yolda 3-4 gün geçirdikten sonra, 4. ya da 5. gün Sinop'a ulaşırım diye planlıyorum.

Son birkaç haftadır uğraştığım balık takım ve malzemelerimi nihayet tamamladım. Spin kamışım makinam sahtelerim silikonlarım herşey hazır. Geriye rotayı belirlemek kalıyor.

Aşağıda düzenlemiş olduğum yol haritam görünmekte.

Sırasıyla;

Karasu
    Akçakoca
    Alaplı
    Ereğli
    Zonguldak
    Fliyos
    Amasra
    Cide
    İnebolu
    Türkeli
    Ayancık
    İnceburun
    Sinop

güzergahını izleyeceğim.

Zonguldak Kastamonu tarafını hiç bilmiyorum, o kıyı şeridine daha önce gitmedim.

O bölgeyi bilen değerli forum üyeleri; yol durumu (Fiesta model aracımla gideceğim) ve balık (levrek) durumu ile ilgili bilgi tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

Karasu taraflarında yolun bozuk olduğunu duydum. Yine de orayı pas geçmeyeyim diyorum, oraya varınca duruma göre alternatif yollara bakarım.

Balık konusunda ise, özellikle Akçakoca, Alaplı, Cide ve İnebolu çevresinden çok umutluyum. Forumlardaki av raporlarını hatmettim, uydu görüntülerinden de kayalık bölgeleri ve dere ağızlarını inceledim. Yani tüm -olmasa da çoğu- muhtemel levrek noktalarını tespit ettim. :)

...

Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim. Avınız bol iğneniz keskin olsun.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Mart 2014
    Elixer ve Horozbina bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Planın ve beklentilerin güzel.Ancak bir noktayı atlamışsın.Şu an kıyıda pek balık yok.Tabiki Trabzon için konuşuyorum.İnşallah Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz de istediğin avları yapabilirsin.Şimdiden rastgele

4. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

Cide ve İneboluda tatlı suyun deniz suyuna karıştığı bölgeler mevcuttur özellikle cide de valla kanyonunun denize döküldüğü bölgeye google mapsten göz at

5. Dicentrarchus Labrax

Dicentrarchus Labrax Üye

Evet o konuyu düşünmedim değil ama maalesef takvimim belli yapabileceğim bir şey yok :( Olduğu kadar..

6. Dicentrarchus Labrax

Dicentrarchus Labrax Üye

Abi şimdi baktım oraya, tam yolumun üstü, mutlaka deneyeceğim orayı.

7. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

çok güzelmiş gerçekten haritaya imrenerek bakmadım desem yalan olur inşallah aramış olduğun balıkları bulmanı dilerim hayırlı yolculuklar güzel haberlerin olsun rast gelsin

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Şimdiden rastgele, dönüşte güzel bir raporla dönersin umarım :)

9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

İnşallah Arzuladığınız güzel avları gerçekleştirir ve hikayelerini burda bizimle paylaşırsınız. Şimdiden rastgelsin diyorum.

10. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Hem güzel bir tatil hem bu tatilin içinde gönül verdiğin şeyler gerçekleşsin Sercan.Amasra da eşkine denemesi de yap

11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ne güzel plan. Arabada uyuma, deniz kenarını takip, özendim.