Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Japonya`da balikcilik baskadir-4

elmexicano

Üye
Adı
a.c.berkyurek
Karsi karsiya kaldigim iki onemli soruydu bunlar: Dag basinda orman icerisinde yesil ortunun arasinda sicak bir kaplicada mi, yoksa pasifik kiyilarinin hircin dalgalarinda mi? Tabiki pasifik kiyilari dedim. 2 gunluk tatilimi en guzel boyle gecirebilirdim. Siddetli ruzgar ve yagmura aldirmadan hemde!

sabah erken saatlerde alinan iki adet tren bileti, 15 kiloluk bir valiz, 1.8 metrelik bir kamis cantasi. orgu misina, FC leader, snap, pense, bicak, kazak, yelek, ayakkabi, yedek makara, ilk yardim cantasi, kahve, corba, sahte baliklar, firdondu, eldiven, cakmak vs.....

Osaka`dan 2.,5 saatlik yolculugun ardindan vardigim kucuk kasabada yuruyerek otele dogru ilerledim. hava kapali, ve yagmurun agirligi hissediliyor. otele giristen hemen sonra o muhtesem "Sandanbeki" falezlerine ucuverdim. Japonya`nin ozel noktalarindan biridir. yunus baliklarinin cekinmeden kiyiladigi bir yer. falezlerin hemen yani basinda 100 metrelik volkanik kaya olusumlari dikkatimi cekiyordu. komiktir ama annemin hazirladigi sandevicleri hatirlatti bana. katman katman, ic ice gecmis. o guzel manzarada icilen guzel bir sarabin ardindan sabah erken saatte avlaga gitmek icin guzel bir uyku cektim.

"Sandanbeki" falezleri.

"Senjojiki" volkanik kaya olusumlari

sabah 4.30`da avlaga indigimde inanilmaz bir ruzgar. inanilmaz! ayakta durmak bile mumkun degil. o kadar yol gelmisim, denemeden olmaz deyip, ozel levrek sahtelerimi denemeye basladim. saat 07.00`da kadar hicbirsey alamadim. gunes iyice yukseldikten sonra yerimi degistirdim. muhtesem manzara esliginde oltami sallamaya devam. ve iste o muhtesem an! oyle bir asildiki balik, kamis ve makina isyan etmeye basladi. kalamayi cok sikistirmisim. biraz gevsetip, savasmaya devam. cok hizli manevralarla suustune cikip kafa atan bu guzel Japon levregi (suzuki) beni ck heyecanlandirdi. Iskenderun`da yakaladigim levreklere gore cok daha vahsi davraniyordu. 5 dakikalik mucadelenin ardindan, zorluklar kayalarin uzerine getirdigim bu guzel levrek 50-60 cm arasi geliyordu. hic bekletmeden atislarima devam etsem de, oltaya gelen tek bir balon baligi oldu. onu da suya iade ettim.

muhtesem guzellikte bir Japon levregi "Suzuki".

balik avindan sonra dinlenmek icin denize sifir, kayalarin arasina yapilmis kapilacaya girdim (Japonca`da onsen adi veriliyor). yuzune vuran dalgalari hissedip, sicak bir kaynak suyunun icinde oturmak en guzel hediyedir galiba.
asagidaki linkten goruntusune ulasmak mumkun.
http://www.hirotomo.biz/blog/wp-content/uploads/pc010048.jpg

Yakin zamanda yapacagim kingfish ve ceylan baligi avlarindan da guzel sonuclar bildirecegim insallah.

Kullandigim takimlar ise soyle:

kamis: shimano dialuna 9 feet 8-42 gr
makine: shimano excense CI4 4000 XG
PE: saltiga casting 0.8#
sahteler: maria suustu sahteler, shimano excence assassin, saurus dalarli sahteler ve el yapimi meshur Ali`nin baliklari.

Selametle

A.can

Moderatör tarafında düzenlendi:

Levreka

Aktif Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Keyfe bak, imrendim valla :)

Balığın yorgunluğunu böyle bir kaplıcada atmak tarifsiz olmalı :)

harbyteam

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
A Rh Negatif
Tebrikler.
Çok güzel bir av olmuş,
Gerçekten muhteşem bir coğrafya,
üstelik ekipman açısından da adamlar hakkını veriyor sonuna kadar.
biz burlarda evcilik oynuyoruz sadece.
Raporların devamını bekliyoruz.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Ne balığı yaw sabah yatar akşam çıkarım valla :D
Süper görüntüler ve av olmuş tebrikler ve evet suzuki ler gerçekten diğer levreklere göre çok daha saldırgan balıklar. Bizimkiler pek bir nazlı efenim... :D

erolarman

Üye
tebrikler,dünyanın başka tadlarını tadmışsınız.özendim çok
.

sunny1403

Daimi Üye
Adı
Tahir
Tebrikler.Güzel bir tatil ve av olmuş.Devamını dilerim.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler
Özlemiştik Japonya raporlarını.
Gidip güzel bir av yapmış, üstüne de keyif çatmışsın.
Her zaman rastgelsin