Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Japonya`da balikcilik baskadir-6

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında elmexicano tarafından paylaşıldı.

1. elmexicano

elmexicano Üye

2011 senesinde 9.0 siddetinde bir deprem, ardindan tsunami ve beraberinde nukleer felaket yasanmisti Japonya`da. Yakin gunlerde her hafta sonu kasirga ve tayfun gecirdik. Havada ucan bisikletler normal gelmeye basladi yahu.

Bu kadar seyin uzerine yakinda Godzilla gibi bir felaket bekliyoruz efendim. Ancak bizi bu paklar.

Neyse, isin sakasi bunlar. Gurbette yasam biraz ti`ye alinarak daha rahat geciyor sanki. Gecen gunku balik avi raporumu yazdiktan sonra bir sekilde zamanimi ayarlayip Kobe`deki avlaga yol tuttum Tunuslu arkadasimla beraber. Geceden gittik. Gece karides ile dipli birakmalar yaptik. Suyun yukselmeye basladigi anlarda ufak bir yilan baligi kapimizi caldi. Geldigi gibi suya iade edildi.

Geceleyin yakaladigim yilan baligi

Sabahin ilk isiklariyla beraber suustu ve sualti sahtelerle denemeler yapmaya basladim. saat 5:30 gibi ilk vurusu aldim. Ceylan baligi olbilecegini dusundum gelis seklinden. Disari cikardigimda gordum ki 43 cmlik guzel bir kingfish`ti gelen. Daha sonra bir defa sahtenin arkasindan guze bir takip alsam da, suustu denemelerim verimsiz kaldi.

Su ustu sahtesiyle aldigim ilk "kingfish". Ceylan baligi bekliyorduk ama kismet baska turluymus efendim.

Sustu denemelerimim verimsiz kalmasindan sonra, sualti icin jigleri kullanmaya karar verdim. Kiyidan atis icin ozel tasarlanmis bu jigler Owner markasina ait. Yaklasik 120 metrelik ilk atista, daha ikinci sarimda ikinci ve sonrasinda ucuncu kingfish`imizi kandirmayi basardik.

ikinci ve ucuncu kinfish de jig ile alindi. 40 gr`lik owner jigler. Baliklar 40 cm civarinda geldi.

bugunku hasilatimiz. Uuzn suredir boyle bir av yapamamistim. Cok dinlendirdi beni.

Kobe`deki avlagimizdan guzel bir goruntu.

Kullandigim takimlar:

Makine: Shimano Twinpower 6000 HG
    Misina: Powerpro Casting PE 36 LB, Varivas Shockleader 50 LB 100% FC
    Jigler: Owner Aero 40 gr
    Suustu sahteler: Ali`nin baliklari, Daiwa saltiga popper ve pencil 50 gr

Saygilar,

A.Can

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Ekim 2014
    TekAdam, hakan4117, Hamdi ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Gecen senede raporlarını zevkle okuyordum simdide okuyorum..Guzel bir av olmuş..Afiyet olsun size..Rastgele..

4. adbakt

adbakt Aktif Üye

Tebrikler,
    Gelibolu sahtesi bu vesileyle Japonya da görmüş oluyor :)

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler, değişik ve güzel avlar :)

6. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Tebrikler. Paylaşım için teşekkürler. Rastgele.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel bir av olmuş.
    Daha güzelleri rast gelsin

8. exclusive

exclusive Üye

tebrikler rasgelsin

9. emrmtn

emrmtn Aktif Üye

Tebrikler güzel av olmuş. .kingfishi afrikada tatmıştım lezzetli bir balıktı ama bizim yedigimiz 90 cm civarı bir balıktı.

10. elmexicano

elmexicano Üye

1-2 Aya kadar kiyidan 80-90 cmlikleri almak mumkun olacak gibi gorunuyor. :). O kadar guclu bir balik ki, daha once 4-5 kiloluk bir taneyi kandirmistim. Cok sasirdim bu kadar guvlu olabilecegine.

11. adbakt

adbakt Aktif Üye

Kullandığın kamışı merak edip baktım, çok az bilgi var onunla ilgili ve satışı çok az. Sadece Amerika'da satılıyor herhalde. Mesela kapalı haldeki uzunluğunu göremedim. 300 cm ve iki parça mı? Eğer öyleyse transport uzunluğu 155-160 cıvarında olmalı herhalde. Sen bu kamışı uçağa nasıl aldırıyorsun?