Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Japonya`da balikcilik baskadir-7

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında elmexicano tarafından paylaşıldı.

1. elmexicano

elmexicano Üye

Yaklasik 100 sene once Osmanli topraklarindan kalkan “Ertugrul” isimli bir firkateyn Asya`nin en dogusuna gelir. Japonya ile ilk resmi temaslari kuran yetkilileri tasiyan bu gemi, donus yolunda yakalandigi sert firtina sonucunda “Wakayama” kentinin “Kushimoto” bolgesi aciklarinda batar. Japon balikcilarin yardimi ile hayatta kalanlar kurtarilir.

Geminin battigi yere bir adet anit ve muze yerlestirilir. Japonya ve Turkiye arasindaki ilk dostluk burada baslamistir. Muzenin ve anitin oldugu yerde hali-kilim satan bir dukkan da var. Gerci dukkan sahibi arkadas biraz terbiye sinirlarini unutmus olsa da, ortamdan mutlu kaldik.

Iste, ben oraya balik tutmaya gittim.

Sehitler icin yapilan anit

Mustafa Kemal Ataturk

Bu Ortamda sabah 4 ile 7 arasinda biraz olta atmaya gittim. Su ustu sahtelerime birsey denk gelebilecegini umit ederek yaptigim denemelerde takip bile alamadim. Ama sabah o muhtesem deniz havasini solumak ifade edilemez. Bu ortamalarda yemli takim ile avlanmak en guzeli diye dusunuyorum, ama birkez ben kafaya taktim bu isi. Sahte ile yakalayacagim. Her zaman yakalamasam da, arada bir denk geliyor iste. Ozellikle Kushimoto ve cevresinde cok iri kaya baliklari oluyor. Bunlar icin ozel malzeme gerek. Maalesef o kadar vaktim yok.

Sular cekildikten sonra kayalarin gorunumu cok etkileyici. Bu arada, bu kayalarin her biri 2 katli ev buyuklugunde.

Bunlara da “Sevgili Adalari” demisler. Sular yukseldiginde adalar birbirine kavusuyor. Sular cekildiginde iki ayri ada gorunumu aliyor. Cok etkileyici.

Japonya`dan ayrilmadan onceki denemelerimi sizlerle paylasmak istedim. Deniz, doga ve kaya bizim gobek adimiz olmus durumda. Nereye gidersek mutlaka yakin olmak istiyoruz.

Herkese iyi avlar, saygilar,

A.can

cihan drums, Levreko, coner ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

paylaşım için teşekkürler güzel yerler

4. humar

humar Aktif Üye

küçük bir bilgi :

Bahriye Nazırı Hasan Hüsnü Paşa'nın kızı olan Hamide Hanım Osman Bey'e aşık olup evlenir.Çok geçmeden karısının yanında huzur bulamayacağını anlar Osman Bey.Gösterişe çok düşkün olan Hamide Hanım babası tarafından da çok şımartılmıştır.Kızının ''bu adamı başımdan al'' isteğinden bunalan bahriye nazırı Hasan Hüsnü Paşa damadını yeni bir göreve getirir.Albay Hüsnü Paşa'nın karısının dırdırından kurtulmak için kabul ettiği görev ilk önce ağabeyi Albay Mehmet Raşit Beye teklif edilmiş ancak bunun bir intihar olacağını bilen usta denizci tarafından reddedilmiştir.Görev, Japonya'ya gidecek olan Ertuğrul Fırkateynini komuta etmek ve Japon imparatoruna padişahın nişanını sunmaktır.

ne kadar şanslısınız ki oralara gidip görme imkanını yakalamışsınız.
    bir kaç tanede balık yakalasanız balı kaymağı olurdu gerçi :)
    Güzel paylaşımınız için teşekkürler..
    Rast gelsin..

5. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Balıkçılık konusunda gelişmiş bir memleket. Her suyun balığı farklıdır sanırım. Bol gezmeler, iyi avlar dilerim.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Denemelerini bekliyoruz :)

7. elmexicano

elmexicano Üye

Yenisi birazdan geliyor Hamdi Abi :).

8. togay yurtsever

togay yurtsever Aktif Üye

Mersinde aynı anıttan bir tane daha var ve aynı şehrin adıyla (wakayama kushimoto) bir de sokağımız var.
    Böyle anıların olduğu yerlerde bulunup o havayı solumak çok ayrı bir duygu olmalı.

coner ve humar bunu beğendi.
  9. Farti

Farti Yeni Üye

Resimler gerçekten çok güzel. Sizede iyi avlar dilerim.

10. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

yeni yerler yeni tecrubeler of off

11. fx233

fx233 Aktif Üye

paylaşımlar için teşekkür yeni yerler keşfetmek dileğiyle...