Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jig e Giriş

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında befalcon tarafından paylaşıldı.

1. befalcon

befalcon Aktif Üye

Hafta sonu İzmir Körfezi ağzı yani Karaburun Foça hattında avlanacağız. Her zaman gittiğimiz Kaptanımızın Bölgede jig ile güzel balık alındığını anlatmasıyla zaten heveslendiğim bu tekniğe bir giriş yapayım dedim.

Yaptığım araştırmalarda Slow jig e daha uygun olduğumu düşünüyorum. Yine bu işin olmazsa olmazı olarak Daiwa Pirates tavsiyesi üzerine bir tane Glow orange 200 gr edindim.

Hiç denemediğim bir teknik olması sebebiyle sizlerden isteğim bana -türkçe olursa sevinirim- Slow jig yada Daiwa pirates aksiyon videosu tavsiye eder misiniz? Bölgeyi bilen bilir oldukça akıntılı bir dip yapısı vardır. Buna göre nasıl bir yöntem izlemem lazım? 0,30 8x ip misina önüne daha önce 3 kg torikte zorlanmayan 0,40 FC kaplama lider işimi görür mü ya da arttırmalı mıyım?

Tavsiye için şimdiden Teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Düzensiz hareketlerle çek. Çok videoların rüzgarına kapılma. Ben 25 sene önce elle (makinasız ve kamışsız ve araba boyasıyla boyanmış döküm kurşun) jig yaptım. Fakat o FC 0.40 misina ince gelebilir. 5 kiloluk lağoz ya da akye ciddi olarak zorlar.

4. melanur

melanur Aktif Üye

5. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

YouTube da

Nikos galanos
    ve
    Vasilis maros

Bu adamları seyretmeni tavsiye ederim.
    Slow jig le güzel avlar yapan ustalar.

6. melanur

melanur Aktif Üye

7. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

Slow jig le ilgili bilgiler, tecrübeler paylaşılır umarım diyerek bende bekliyorum.

befalcon bunu beğendi.
  8. befalcon

befalcon Aktif Üye

Jigging tekniğine yorucu ve masraflı olması sebebiyle hep uzak durmuşumdur. Ancak öyle olmadığını tanıştığım ustalardan öğrendim. El oltası ile bile slow jig yapılabildiğini duydum ya bundan sonra eldeki imkanlarla bu işe başlayabilirim diye düşündüm. Zamanla elbette daha kaliteli malzemeler ile devam edebilirim ama önce bu işin basamaklarını tek tek çıkmam lazım.
    Dün çıktığımız tekne avında hava/su şartlarından dolayı istediğimiz taşlara olta atamadığımızdan daiwa pirates çantada kaldı. Bir daha ki ava inşallah.