Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

jig için shimano beastmaster vertical 85-200 gr. jig kamışı nasıldır?

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Rotasiz Kaptan tarafından paylaşıldı.

1. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

başlıktada belirttiğim gibi bu kamışı kullanan varmı? tavsiye edrmisiniz? veya 200-300 fiyat aralığında tavsiye ediceğiniz bundan daha iyi bir kamış varmı? yardımcı olursanız cok sevinirim. şimdiden teşekkürler...

TekAdam bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Eğer taşıma problemin yok ise tek parça jig kamışı almanı nacizane tavsiye ederim. Tek parça Okuma Cedros'la çekilen balıklara hepimiz aşinayız. Özellikle Ahmet ESGi ağabeyin yaptığı avlardan. Denizden çıkaramayacağı pek az şey vardır sanıyorum. Kesinlikle 2 parça almak durumundaysan da Dam Steelpower'ın pek bulunamayan 2 parçalı jig kamışını tavsiye ederim. Ben kullanmadım lakin jig disiplininde tecrübesine çok güvendiğim, birçok ürünü avcunun içi gibi bilen Antalya'lı bir ağabeyimin tavsiyesi bu yönde ;)
    Bir de eğer acelesi yok ise ve 2. el de düşünecek olursan ''jig kamışı aranıyor'' başlıklı bir ''sıcak fırsat'' konusu açabilirsin. Bakarsın üst düzey bir kamışı senin bütçen dahilinde sana satmak isteyecek ağabeylerimiz çıkar. Facebook'ta da böyle topluluklar mevcut ve bazen oldukça üst düzey ürünler yok pahasına el değiştiriyor. Jigging Master gibi mesela :rolleyes: Bir de şu konudaki kamışı bir araştırmanı öneririm http://www.baliksevdam.com/forum/2-gunluk-jig-takimimi-satiyorum-ciddi-sicak-firsattir-13085.html . Yüzüklerin ve makine yatağının Fuji olması oldukça cezbedici Allah gönlüne göre versin...

4. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

Rotasiz Kaptan bunu beğendi.
  5. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Hakan merhaba,

Bu kamış için konu açtığına göre kafana taktın ve alacak gibisin

Bir zamanlar üzerinde çok durduğum bir kamıştı, siparişimi verip almak üzere iken son anda Spinning Sistem olmasından dolayı vazgeçmiştim. Şimdi kullandığım üç kamışımda Casting Sistem ve Jigging Master, çok memnunum ;)

Beğendiğin kamış senin işini çok rahat görür ve sana güzel avlar yaptırır :harika::harika:

6. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Tek parçaya biraz uzağım, dediğiniz gibi tasıma problemi var biraz. Dam konusunda ise hic bilgi sahibi değilim. Oyuzden yorum yapamıyorum ama kullanan abilerimiz varsa görüsleri nelerdır ogrenmek isterim.

7. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Mrb abi, bu kamısı elime alıp incelemedim sadece netten gördüğüm bi kamış, beğendim ama fıyat performans ilişkisini kuramıyorum tabiki yani almışken alabilcegim fiyatt aralığındaki en iyi kamış olsun diyorum. Oyuzden senin gibi tecrübeli abi ve kardeslerimden tavsiye bekliyorum. Bide bide şunu merak edıyorum kamışın olabildiğince esnek olması avantajmı yoksa dezavantajmı?

TekAdam bunu beğendi.
  8. İsak

İsak Aktif Üye

Avlanacağınız meralarda akıntı durumu nedir, kaç gr jiglerle çalışacaksınız?
    Eğer çok derin olmayan, durgun sularda çalışacaksanız güzel seçim.
    Yok derin sularda, 250-300 gr veya üzeri jiglerle çalışacaksanız yetersiz kalır.
    Bende 160-420 gr olanı var ama kullanmak nasip olmadı, öylece duruyor, ilgilenirseniz haber verin.

Linkini de ekliyorum

SHIMANO Beastmaster Vertical Jig BX 1,83mt 160-420gr, Fiyatı 264,79 TL | SpotBalik.com.tr

9. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Kocaelide oturuyorum. Jige ilk defa gitmeyi planliyorum. Haftaya nasip olursa kusadasinda cikicam. Daaha sonralari alanya, antalya olabilir. Oyuzden sabit bir mera yada derinlik veremiyorum. Ama kullanacagim jigler 120 ile 180 arasinda. 85-200 un daha uygun olacagini dusunuyorum. Tahmin ettigim esneklikte ise yemli avlarda bile kullanabilirim heralde. Keske sizinkide 85-200 olsaymis :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. İsak

İsak Aktif Üye

Keşke, ama 3 sene önce aldığımda sadece 160-420 vardı piyasada.

11. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Hakan merhaba,

Jigging disiplinine yeni başlayacağına göre bu kamış senin işini çok rahat görür ve keyif alarak kullanabilirsin. Sonuç olarak bizim sularımızda öyle aman aman balıklar kalmadı. Arada sırada çıkan güzel balıklar olsa da çok nadiren görülmekteler. Sırf bu balıklar için kendine kütük gibi bir kamış almanı tavsiye etmem, tercihin gayet güzel ama bu modeli BMBXJBT 183 MHS (VERTICAL JIGGING BX MEDIUM HEAVY) almanı önerebilirim

Merak ettiğin konuya ise şöyle cevap vereceğim. Çok esnek bir kamış ile Jig'lere istediğin aksiyonu verdiremezsin veya aksiyon verebilmek için kendini çok yorabilirsin. Bu durumda da Jigging avcılığından kısa zamanda soğuyabilirsin. Yukarıda modelini yazdığım kamış ile uzun yıllar Jigging yapabilirsin ;)

Dentex ve KalamA bunu beğendi.