Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Jig & Jig Head için bağlantı nasıl olmalı

futility

Aktif Üye
Merhaba,

Bu ilk sorum, herkese selamlar ve şimdiden teşekkürler!

Örgü ip ve 1,5m kadar shock leader kullandığımızı varsayalım. Duruma göre jig head'e silikon sahte ya da uygun bir baby jig kullanacağız. Yani ihtiyaca göre tak çıkar yapma ihtiyacı var. Bu durumda en uca klips ya da split ring takmak gerekiyor galiba. Siz bu durumda hangi ürünleri nasıl kullanıyorsunuz?

Tekrar teşekkürler..

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
00 numara kendo klips kullanıyorum genelde ama klipse bazı jigheadler gerçekten zor geçiyr direk bağlasam daha rahat dediğim oluyor :)

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Sanırım en iyisi direkt bağlamak ama her değiştirmede shock leader kısalacak mecburen :kötü:
evet , aslında sahte ve jig kullanımında klips gerekiyor ama jigheadde genelde videolardan da görüyoruz direk bağlıyorlar. ben klipsle kullandım bir eksisi olmadı, ama dediğim gibi bazı jighead delikleri ufak zor takılıyor klipse.

B

BS Okuru

Misafir
evet , aslında sahte ve jig kullanımında klips gerekiyor ama jigheadde genelde videolardan da görüyoruz direk bağlıyorlar. ben klipsle kullandım bir eksisi olmadı, ama dediğim gibi bazı jighead delikleri ufak zor takılıyor klipse.
Kesinlikle katılıyorum,
Ufak Jigheadlerde zaten delik küçük olduğu gibi benim gibi ufak görme problemi yaşayanlarda gerçekten zor oluyor :(
Baştan delikleri büyük almak yada genişletmek lazım yoksa sıkıntı ;)

Adı
Emre ATILGAN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
şok ne kadar uzunlukta olmalı acaba? Ben ilk avımda şok kullanmadım ve klipsimde görünürbir clipsti yani başarısız oldum moralim bozuldu ::)

B

BS Okuru

Misafir
şok ne kadar uzunlukta olmalı acaba?
Bence atış için kamış ucundan bırakacağınız kadar uzun olmalı ( asgari 40-70 cm civarı )
LRF de çok yeni olduğumdan bu benim düşüncem ,
kamış ucu çok ince ve öyle yada böyle her düğüm ufak bir temas halinde oluyor sürtünme oluyor ve can sıkıyor ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adı
Emre ATILGAN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bence atış için kamış ucundan bırakacağınız kadar uzun olmalı ( asgari 20-70 cm civarı )
LRF de çok yeni olduğumdan bu benim düşüncem ,
kamış ucu çok ince ve öyle yada böyle her düğüm ufak bir temas halinde oluyor sürtünme oluyor ve can sıkıyor ;)
Teşekklür bundan 2 gün önce ilk avıma gittim ancak klips diye aldığım ve hala ne işe yaradığnı bilmediğim savage gear micro snap 4kg ı jighead e geçiremeyince stoper önüne konulan ufak klipslerden direk kamıştan gelen örgüye bağladım.Verim 0 balık vuruşu 1 yada 2 kere aldım başka bişey yok :) moral bozukluğuyla evin yolunu tuttum

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
şok ne kadar uzunlukta olmalı acaba? Ben ilk avımda şok kullanmadım ve klipsimde görünürbir clipsti yani başarısız oldum moralim bozuldu ::)
Ben genelde atarken kamışın son yüsüğünün dışında kalacak şekilde yapıyorum ki düğümü atarken takılma yapmasın, yani ortalama 50 cm 1 m arası yeterlidir bence.

kerem03

Aktif Üye
Adı
KEREM ÇETİNKAYA
Kan Grubu
A Rh Negatif
kendo yine biraz daha iyi , maria nın 00 klipsini aldım kullanmak zulüm resmen. bazen 5dk uğraşıp takamıyorum jigheadi.en iyisi bağla kopar bence.bağlamak yarım dk.sürüyor.