Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jig kamışı seçimi yardım

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında chaosad tarafından paylaşıldı.

1. chaosad

chaosad Üye

Herkese merhaba alacağım jig kamışı için karar verme aşamasındayım.Aşağıda linkleri bulunan kamışları kullananlar ya da bilgi sahibi olan deneyimli arkadaşlar yorumlarıyla yardımcı olursa sevinirim.

Daha önce jigging yapmadığım için bu konuda deneyimim yok fakat teorik olarak konuyu araştırıyorum.Hedef balık akya olmak üzere benzeri büyük balıklardır avlanılacak yer Antalya civarı kullanılacak jig 200 gram.Makinamın drag gücü yaklaşık 23 kg.

Okuma Cedros Speed Jig 180cm 90-200gr, Jigging Kamışları

TICA JIGMASTER JIG KAMII 1.68 M. jig malzemeleri - jig kamlar AVmarketi.com

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ergun0403

ergun0403 Üye

Öncelikle selamlar ve avınız bol olsun. Yazmış olduğunuz kamışlar kaliteli kamışlar fakat bu vermiş olduğunuz linkteki okuma kamış biraz fazla sert yeminize çok sağlıklı aksiyon veremezsiniz. Onun için daha düşük lb olan kamışları tercih ederseniz uygun olur. Esneklik aksiyon için çok önemli.

4. chaosad

chaosad Üye

Teşekkür ederim.Aslında okuma cedros pro jig almayı düşünüyordum ama sert olduğundan daha yumuşak olan speed kamışa yöneldim.Libreyi biraz daha düşürürüsem kamışın aksiyonu kullanacağım jige uygun olmayacak daha hafif jig kullanmak durumunda kalacağım.

Ticanın kaç libre olduğunu internetten bulamadım ama onada müsait bir zamanda gidip bakacağım.Okumadan çok farklı olduğunu düşünmüyorum sanırım o da 50-100 lb aralığındadır.

Forumdan bu konuda pek katkı olmadı:( sanırım bu kamışları kullanan arkadaşımız yok.Size yorum ve yardımınız için teşekkür ederim.Rastgele!

5. ergun0403

ergun0403 Üye

Ben Okuma smillan 30-50 lb olanını kullanıyorum. Ortalama 160 gr lık jig lerle avlanıyorum. 30-50 lb olduğu halde yinede bana göre biraz sert geliyor. Bunun 20-30 lb olanının daha verimli olacağını düşünüyorum.

6. chaosad

chaosad Üye

Tica kamışı aldım, satıcıdan aldığım bilgiye göre 20-40 lb aralığındaymış fakat kamışın üzerinde herhangi bir bilgi olmaması ilginç:rolleyes:
    internetten tüm aramalarıma rağmen bilgiye ulaşamadım ama esneklğine bakılırsa söylenen aralık doğru görünüyor.
    Sizin tavsiyenize uygun bir alışveriş oldu bu yaz kullandıktan sonra yorumlarımı yazacağım.Yardımlarınızı için teşekkür ederim.

7. ergun0403

ergun0403 Üye

Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Bol avlar dilerim. Rast Gelsin.

8. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Bir yanlışlığın olabilir abi bu kamış tek parça olan galiba bu yüzden nerdeyse spin kamış kadar yumuşak bir kamış

9. ergun0403

ergun0403 Üye

Tek parça değil Selçuk Bey, iki parça, ben 30-50 lb sini kullanıyorum sanki biraz sert gibi geldi bana, 20-30 lb olanı daha iyi olur gibi geliyor, kullanan arkadaş varsa yorumunu bekliyorum.

10. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Tek parça abi bu kamışın özelliklerine iyi bak görürsün tek parça yazıyor .

Okuma Cedros Speed Jig 180cm 90-200gr, Jigging Kamışı | SpotBalik.com.tr

11. ergun0403

ergun0403 Üye