Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

jig takımı

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında tabutaki tarafından paylaşıldı.

1. tabutaki

tabutaki Yeni Üye

arkadaslar jig takımını bu şekilde almak istiyorum. nasıl sizce?

1- Okuma Salina III 16000 Jig Olta Makinesi
    2- Okuma Cedros Speed jig kamışı 90-200g
    3- Berkley Trilene Big Game Fluorocarbon Misina 0.81mm /27.2 Kg 68 Mt
    4- BERKLEY 0.28 WHIPLASH CRYSTAL 274M MİSİNA
    5- Shimano Slidend Jig Yemleri Renk: PS

yorumlarınızı beklıyorum.....

Not: yardımları için Can ' a (KalamA) tesekkür ederim.

CRD, hakan4117 ve KalamA bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Rica ederim Ali, yardımım olabildiyse ne mutlu bana Birçok kişinin rüyalarını süsleyen bir takım bence. Zamanla jig yemi yelpazesini genişletmek boynunun borcu olacak artık. Aynı dertten ben de muzdaribim (Çok pahalılar gözü körolmayasıcalar :D ) Bakalım nasıl yorumlar gelecek :rolleyes:

4. hakan4117

hakan4117 Üye

Can iyilik perisi bir insan bu kadar yardımsever kim olur bilemiyorum. Bu forumda 2 adam var tanıdığım biri "Dündar" diğeri "Kalama Can" 'dır bana yardımları çok dokundu hele ki Dündar kardeşim anlatılmaz yerleri farklıdır hiç bir amaç gütmeden size sonuna kadar yardımcı olacaklardır. Herkes çok iyi yakında sizin için çok yararlı bilgiler gelecektir.

anıt35, Dündar, KalamA ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Hakan'ım bu güzel sözlerin için Dündar kardeşim ve kendi adıma çok teşekkür ederim :eek: Gönlünün güzelliği kalemine yansımış kardeşim. Her zaman en güzelleri rastgelsin...

hakan4117 bunu beğendi.
  6. Murat Sağlam

Murat Sağlam Üye

Selamlar,

Bence ip misinayı 0.4'tan ince kullanma. Shock leader için 0.5'den kalını takımın avcılığını azaltır.

Jig yemleri konusunda durum bayaa karışık aslında, benim elimde 50'den fazla değişik marka ve ağırlıkta jig var, içinde tanesi 5tl olanda var 75tl olanda var. Hepsiyle balık almışlığımda var, merada balık varsa ve iyi aksiyon yapmayı biliyorsan balığı kandırırsın markanın önemi yok. Çoğu forumda her balığa göre renk söylerler ama ben inanmıyoum, zira jig yöntemine öncülük eden bir çok japon usta rastgele renk seçmenin en iyi yöntem olduğundan bahseder...

gerçe jig'e başlamak için yalnış mevsim seçmişsin ama şansın yaver gider umarım....

Şimdiden rast gelsin
    Murat

hakan4117 ve KalamA bunu beğendi.
  7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Murat abi merhabalar :) Bahsettiğin kalınlıklarda bir leader bana büyük bir balığa ve güzel bir jig yemine mal olduğundan, jig disiplininde bilgi birikimine çok güvendiğim yöneticilerimizden kıymetli Süleyman ağabeyimin de bana tavsiye ettiği üzere, kullandığım bu kalınlıktaki bu ürünü tavsiye ettim Ali'ye. Zira kopan ürün de kalitesiz bir ürün değildi, Sunline 60Lb çekerli Shock Leader idi. Senin tavsiyen hangi marka ve kalınlık olacaktır bilmek isterim. Ve biliyorsun jig yemine balık büyüklüğünü sipariş edemiyoruz :) Gelebilecek sağlam bir trofe söz konusu olunca bizi ne üzmez, ne fiyat aralığındadır, tavsiyelerin için şimdiden çok teşekkür ederim abi

hakan4117 bunu beğendi.
  8. emrahmuh

emrahmuh Yeni Üye

İp 0.24 olanını alın 0.28 yazan kalın olacaktır. Ölçüler mm değil sanırım 0.24 lüğü 0.40 mm e denk geliyor.

Makine için de daha düşük devirli veya Daiwa Exceler bakmanızı öneririm.

Kamış başlangıç için iyidir. Ben 2. el olarak satıyorum.

hakan4117 bunu beğendi.
  9. gran061

gran061 Aktif Üye

Kesinlikle karşılık beklemrden cevap olsun diye cevap yazmayan ilgilenrn moderator teşekkürler can bey

KalamA bunu beğendi.
  10. KalamA

KalamA Daimi Üye

Allah razı olsun Ümit kardeşim, çok teşekkürler ederim :eek: Bu arada biz bir aileyiz, sakıncası yoksa bana ''bey'' dememeni tercih ederim ;) Ağabey ve kardeşlerimden böyle güzel yorumlar gelince hem sevdama hem de Balıksevdam aileme daha bir kenetleniyorum. Gerçekten pek bir şey bildiğim yok ama aynı duyguları paylaştığım insanlara bildiklerim kadarıyla yardımcı olmaya çalışmaya tabiri caizse bayılıyorum :) Çok saygı duyduğum buradaki ağabeylerimi örnek almaya çalışıyorum. Becerebiliyorsam mutluluk ve huzur doluyorum. Bilgi de mutluluk da acılarımız da paylaşmamız için varlar. Yaşasın paylaşmak

Musti.barut bunu beğendi.