Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

JİGE BAŞLAMAK NE ZORMUŞ(Yardım lütfen)

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında andromedaksk tarafından paylaşıldı.

1. andromedaksk

andromedaksk Yeni Üye

Herkese merhaba;

Jigle yapılan güzel avları gördükten sonra, niyetlenip biraz araştırma yaptım malzemelerin ücretleri ve keyif alıp alamayacağımdan da çok emin olmadığım için kendimce ve satıcı arkadaşların önermeleri sonucu bir jig takımı oluşturdum. Aldığım ürünler şöyle.

Kamış :
    Siweida Black Shark 300 gr 1.80 mt Jig Kamış
    Makina :
    Ryobi ecusima V 8000 i
    Misina :
    Power Pro 0.28
    Sahteler :
    Daiwa pirates 150 gr Pink Maiwash
    Tycoon inchiku 80 gr Colour 006

Eski Foça'da 50-60 metrede av yapacağım bu set başlangıç için yeterlimidir. Birde sahteleri direk olarak ip misinadaki klipse bağlasam olur mu?

Bir çok yazı okumaya çalıştım ama yinede bunlar aklıma takılanlar. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ergun0403

ergun0403 Üye

Sevgili kardeşim jigging yöntemi zevkli olduğu kadar yorucu bir avdır. Makinan şu anda yeterli olabilir ama üst sınıf bir makine edinmen lazım. Ayrıca prates güzel shimano bottom jig lerdende alabilirsin çok hafif jig sığ sular için uygun 50-60mt lerde 150 gr civarında kullanmalısın suyun akıntı durumuna göre ağırlığı arttırabilirsin. Ayrıca ipin ucuna 4-5 kulaç şok misina kullanman gerekiyor. Rastgelsin

4. alpac

alpac Yeni Üye

kardeşim merhaba kullandığın makina başlangıç için uygun jiglerde fena değil 50 metrelerde ama ip misinanın bence en az 0.40 olamsı gerekiyor. ayrıca ip misinaya direkt olarak klips takmamalısın yaklaşık 7-8 mt 0.60 lık leader kullanmalısın rastgele

5. sinarit_baba

sinarit_baba Aktif Üye

Merhaba,
    kamışınız 300 gr a kadar jig kullanımına uygunmuş. Bu yüzden size daha düşük gramajlı örneğin 150-200 gr daha uygun olur.
    jigleriniz de 60 gr ile 100 gr olursa ideal olur (50-60 metre derinlik için).
    yaklaşık 2 metrelik misinayı ipe bağlamalısınız (görünmemesi için).
    Bir de balık bulucu almalısınız. Rastgele...

Goksell ve galapagosluiguana bunu beğendi.
  6. Babblu3

Babblu3 Yeni Üye

bahsettiğin derinlerde ancak slow jigging denilen yöntemle avlanabilirsin kardeşim

7. mataha38

mataha38 Aktif Üye

MİSNA VE JİGİN UÇUNA FLORA KARBON(GÖRÜNMEZ MİSİNE) bağlarsan iyi olur onuda alırken çekerine dikkat et aldığın misine ile orantılı olsun