Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jigging-10.01.2010-Alanya

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında ahmet1833 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Merhaba Balık Dostları ve Deniz Tutkunları...

Sabah 5:30da Önder kardeşim evimin yan tarafında bulunan teknenin yanına gelip alo demesiyle maceramız start verdi,romörku arabanın arkasına bağlayıp,çıktık yollara,yolumuz uzun,80km yol gideceğiz,muhabbet ederek başladı yolculuğumuz.

Alanya girmeden önce küçük bir mola benzin takviyesi ve sıcak bir çay bizi kendimize getirdi,yolculuğumuz Alanya yeni yat limanı yanı halk plajından teknemizi indirmemizle sona eriyor,tüm malzemeyi yüklüyoruz tekneye,kepçe alıp-almama tartışması yapıyoruz,Önder;bu çok büyük,teknede çok yer kaplıyor diye almak istemiyor bende alalım lazım olabilir diyorum,içime doğdu sanki

Çıkıyoruz limandan,açıyorum telefonun Gps'ni ve istikamet 1 nolu nokta(daha önce haritadan belirlediğimiz yerler)derinlik 50mt,başlıyoruz jigging yapmaya,20dak sonra topluyoruz takımları bu sefer 2 nolu nokta,70mt civarı,çalışmaya devam 20 dak geçiyor,vuruş yok,buraya kadar Duel pembe-beyaz 110gr jig kullanıyorum,4 nolu noktaya doğru çıkıyoruz yola,65mtler,burada Shimano Lucanuz 200gr Jigi takıyorum,başlıyoruz çalışmaya,10dak olmamıştıki umutsuzca hareketleri yaparken kütttttttt,sert bir vuruş ama tasmalayamıyorum,bir anda kendimize geliyoruz ve daha seri çalışıyoruz ama maalesef başka vuruş yok,5 nolu noktaya doğru yola çıkıyoruz,pozisyonumuzu alıp,çalışmaya başlıyoruz,artık kollar yorulmaya başlıyor,20 dak sonra bizim için en belalı noktaya gidiyoruz,çünkü çok sarp kayalık ve aşağıda paragat ve leş ağlar bulunmakta,bu nedenle 10 gün önceki yaptığımız avda 6-7 jig bırakmıştık aşağıya,biraz korkarak başlıyoruz jig hareketlerine,burada yine Duelin 110gr yeşil-sarı-turuncu renkli jigini kullanmaya başlıyorum,3 defa çektim bıraktım,tam kamışı kaldırmamla küüttttttttt balık iğnede,başlıyorum mücadeleye,balık yol istiyor hafif bir şekilde yol veriyorum ama bir yandanda korkuyorum,Orfoz veya lahos türü bir balıksa kayaya sokturmam gerekiyor balığı ama asılması balığın bu tür bir balık olmadığı izlenimi veriyor bana,Sinarit veya kuzu olduğunu düşünüyoruz,tam yoruldu diyoruz balık aşağıdan yükleniyor,2 dak böyle oyalandıktan sonra çekme sırası bana gelmişti,başladım balığı yukarı kaldırmaya4-5 dakika sonra balığı aşağıdan görüyoruz,güzel bir Sino ve tekneye buyur ediyoruz,tatlı bir yorgunluk basıyor bana,ama fazla vaktimiz yok çalışmaya devam ediyoruz,3 dakika geçmemiştiki aynı şeylerin tekrarını tekrar yaşıyorumaman Allahım süper bişey bu ve 2. Sino teknede artık kollarım bitmiş durumda,

Önder diyorum benden bu kadar,sen ne istersen takıl kafana göre diyorum,söyle nereye istersen ***üreyim seni diyorum pişmiş kelle gibi sırıtarak

Dolaşmaya devam ediyoruz Önder çalışmaya devam ediyor sıkı bir şekilde ama vuruş yok,dönüp dolaşıp yine 3 nolu noktaya geri dönüyoruz,Önder daha bi azimle çalışmaya devam ediyor 10 dakika geçti veya geçmedi KÜÜÜÜTTTTTTTT,Önderin kamış iki büklüm,Önder anlamaya çalışıyor,evet evet kafa atışlarını hissediyor,başlıyor çekmeye ama çekmeye ne hacet,aşağıdaki azman fena basıyor,Önderin alnından resmen bocuk boncuk terler boşalıyor,yaklaşık 15 dakikalık bi mücadeleden sonra balığı aşağıda görüyoruz,inanılmaz boyutta bir ORFFOOOZZZZ geliyor,hemen kepçeyi hazırlıyorum,direk balığı kepçeliyorumve balık teknede,Önder kepçeden Balığı çıkarmak için misinaden tutup kaldırdığında jig balığın ağzında,misinede Önderin elinde kalıyor,bu Şans mıdır yoksa kısmet midir,artık siz karar verin buna...Birbirimizi tebrik edip oturup yorgunluk sigarası içiyoruz ve sonrasında dönüşe geçiyoruz...

Saygılarımla

[DM]xgilwt_jigle-sino-avy-1_sport[/DM]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Ocak 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Tebrikler çok güzel kareler ,bereketli bir av olmuş ,şasınız ve breketiniz daim olsun

not:yönetici arkadaşlar resim ve videoları düzenlerlerse konu dahada can alıcı olacak :):)

4. m1976k

m1976k Aktif Üye

aynen katılıyorum resimlerde bi harika raporda resimle olmadığı için gerekli alakayı bulmuş değil tebrik ederim ........

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler keyifli ve güzel anlatımlı bir rapor olmuş. Afiyet olsun rastgele:)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Hepsi de birbirinden güzel balıklar

7. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

tebrikler,güzel bir av ve paylaşım olmuş,güzel avlarınızın devamını dilerim

8. BURCU

BURCU Burcu'nun Oltası

tebrik ederim.avlarınız daim olsun:)

9. inculy

inculy Aktif Üye

Avınız çok güzel olmuş. Devamı dileğiyle. Videodan anlaşılan kuzu yormuş bi hayli, ama çekerkenki ve balığa dokunduğunuz anki duygular insanın ulaşabileceği zirve noktalardan biri. Ben izlerken bile oldukça keyiflendim. Tebrikler.

10. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Eyvallah teşekkürler,sizede rastgelsin..

11. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Eyvallah,teşekkürler,sizede rastgelsin..