Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jigging için acil tavsiye...

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında meteyegen tarafından paylaşıldı.

1. meteyegen

meteyegen Yeni Üye

Selamlar,
    Ben de aranıza yeni katıldım. Yakın zamanda 3 mt bot ve 5 beygir motor alacağım. Birde kendime jigigng takımı yapmak istiyorum ve siz ustalarımın acil olarak tavsiyelerine ihtiyacım var.
    Bütcem 400-500 TL arası lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Merhabalar Mete,aramıza hoşgeldin.:)

Jigging konusunda deneyimli ustalarımız var ve sana yazacaklardır.

Benim önerim okuma cedros makine ve lineaffe'nin uygun libreli bir kamışı yönünde olur.Kullanıcılar oldukça memnun.

Olta Makineleri| OKUMA OLTA MAKNELER | OKUMA CEDROS 55 OLTA MAKNES

4. meteyegen

meteyegen Yeni Üye

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Ben de aslında makine için okuma markasını düşünüyordum fakat hangi model ve hangi kamış bir türlü karar veremiyorum. Bu konuda da sizler gibi tecrübeli insanların tavsiyelerine şiddetle ihtiyacım var...

5. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

Makina olarak Salina II 16000 ve Cedros 65 liği tavsiye edebilirim, Salina nın drag gücü yüksektir Cedros un devri ,tercihine göre seçebilirsin.Kamış olarak biraz sert olmasına rağmen Cedros kamış yada biraz daha bütçe ayırabilirsen Accurate Xnergy( 300-350 tl arası ) kamış önerebilirim.Arada iki kat belki biraz daha fazla fiyat farkı var ama Accurate ler gerçekten farklı kamışlar....

6. yeknet

yeknet Aktif Üye

bu makineler güçlü, ama ağır gelmez mi aksiyon sırasında. 5000-6000 lik dragı iyi olan bir model de olabilir mi? hedef 30kg luk bir balık değilse tabi.

7. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

Özellikle jigging gibi bir disiplinde oltaya ne geleceği belli olmadığından ve gerektiğinde balığı alabilmek için yorma sebebi ile bol kaloma vermek gerektiğinden,biraz ağır da olsa fazla misina alması ( minimum 0.40 lık ipten 200-250 mt sarılması gerektiğinden ) ve güçlü olması sebebi ile bu tarz makina kullanmak bana daha mantıklı geliyor.Tabiiki yüksek draglı büyük kafalı ve hafif bir makina varsa tercih sebebi olabilir,birde öngörülen fiyat aralığına uygun mantıklı olması sebebi ile defalarca kendini kanıtlamış olan bu makinalar öne çıkıyor...

MezarKabul bunu beğendi.