Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

JIGGING KAMERASI 100 metre

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında mindofrain tarafından paylaşıldı.

1. mindofrain

mindofrain Yeni Üye

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. arkadas

arkadas Aktif Üye

----------------------------------------------------
    ne ettiysen güzel etmissin eline saglik girimci ruhunda cebinde kazanir umaim tanri utandirmasin
    :harika:

4. mindofrain

mindofrain Yeni Üye

Arkadas çok teşekkür ederim. Gerçekten çok uğraştım. İhtiyaç olan bir ürünü ekonomik yapayım diye çok çalıştım. Güzel bir ürün ortaya çıktı. 100 metre derinliğe bakmak için bir düğmeye basmak yeterli. :) ortalıkta akü yok, kablolar yok, karışıklık yok, cihazı kurmak gerekmiyor. Düğmeye basıyorsun görüntü ekranda. Umarım ihtiyacı olanlar bu ürünü tercih ederler. Teşekkürler.

5. İsak

İsak Aktif Üye

Kaç metre derinliğe kadar görüntü almaya yetecek ışık oluyor genelde?
    Yanlış bilmiyorsam 40-50 metreden sonra zifiri karanlık değilmi?

6. mindofrain

mindofrain Yeni Üye

Üzerinde 88 adet yayılı ışık veren LED mevcut. Tamamen karanlıkta dahi kendi ışığı ile görüntü alabilirsiniz.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

100 m derinlikte çalışan bir kamera sistemi yapmış olman güzel.
    Jig meraları genelde akıntılı olur. Bu akıntılarda tekene motor üstündeyken bile merada durmakta zorlanırken bu kameranın aşağıya inip taşları ve balığı görmesi pek kolay olmaz.
    Bu konuda bir hazırlığın/çalışman var mı?

8. mindofrain

mindofrain Yeni Üye

İlk denememiz saroz körfezinde oldu. Dediğiniz gibi akıntıdan dolayı 15 metreden daha derine batmadı. Sürüklenerek 15 metrede kaldı.

Bundan dolayı kameranın boyutunu büyüttüm. Çap110mmXboy100mm oldu. Dileyene kendi ağırlığında; dileyene 4-5kg kadar kurşun dolu olarak verebiliyorum. Ayrıca kameranın üzerinde 4 adet kanca bulunuyor. Bu kancalara kurşun bağlanarak kamera daha da ağırlaştırılabilir. İlk 100 metrelik kamerayı Ankara'da arama kurtarma ekibinde yer alan birine gönderdim. Saroz körfezindeki müşterime kurşun dolu olarak göndereceğim. 100 metrelik kamera denendiğinde problemmle karşılaşılırsa tekrar tasarımı gözden geçirip düzenleyebilirim. Saroz körfezine gönderdiğim kamera batmadığı için tekrar tasarım yaptım ve daha iyi bir sonuca ulaştım. Eğer siz arkadaşlardan da bu kamerayı tercih eden olursa kullanımızda çıkan sorunlar çözülünceye kadar tasarım üzerinde değişiklik yapabilirim. Yerli üretimin de bu güzelliği var. Proje iki senedir devam ediyor ve daha iyiye ulaşabilmesi için sizlerin yorum ve önerileri hatta gücü yeten arkadaşların alıp kullanıp deneyimlerini bizlerle paylaşmasının çok büyük önemi var. Ben balık ve deniz sevdalısı olarak maddi manevi elimden geleni yapıyorum, umarım sizlerden de bu yerli üretime destek verebilecek arkadaşlar çıkar, kamerayı alır ve kullanır.

İlginize çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla. :)

9. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

öncelikle üretim ve emeğinize teşekkürler.güzel düşünülmüş bir ürün...tebrik ediyorum.yerli girişimler her zaman desteklenmeli . ( tamamen sesli düşünüyorum ) ancak saroz jig avının merkezi gibi ve burada çalışmayan bir sistem rabet görmeyecektir.nacizane görüşüm , forumda saroz bölgesinde jigg yapan çok önemli usta isimler mevcut.bu isimler le kamerayı almalarını beklemeden irtibata geçip geliştirme yaparsanız bütün eksikleri ortaya çıkacaktır.

10. mindofrain

mindofrain Yeni Üye

Çok haklısın Emre. Ancak Eskşehirde oluşum maalesef geliştirme sürecini çok yavaşlatıyor. Birkaç ürün sonrasında moderatörlerden ürünümü denemeleri konusunda yardım istemeyi düşünmekteyim. Hatta verdiğim örnek ürün elden ele dolaşsın ; usta ellerin tecrübeleriyle şekillensin istiyorum. Önerin için çok teşekkür ediyorum.

11. maliha3492

maliha3492 Yeni Üye

Merhaba

Bende salina II 10000 var okumanın Zeon makinasının yedek kafası salinaya uyuyor sadece alt kısmından biraz zımpara ile almak gerekiyor. 3 mm civarı yetiyor. İnce çizgiden bir arkadaş bana öğretmişti, bu vesileyle kendisine buradan teşekkür ediyorum.
    Rast gele.