Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jİgging tekniği ile ilk avım ve TROFEM.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında rauf tarafından paylaşıldı.

1. rauf

rauf Üye

Kıymetli arkadaşlarım nihayet uzun zamandır internette Konularını,Videolarını izlediğim takip ettiğim.Bazı değerli Arkadaşlarımdan ceşitli bilgiler edindiğim JİGGİNG (dikey sırtı) tekniğini nihayet yeterli bilgilere sahip olduğumu düşünerek Ya Bismillah değip Perşembe sabahı denize acıldım.
    Evvela Yazılı palazlarına sırtı denedim 45 dakikalık yolculukta bir şey rastgelmedi.Geldiğim nokta Derin su avı kerterizlerden biriydi cıkrığı kurup takımı yemledim ve derine yolladım 4 saatlik o kerteriz bu kerteriz dolaştık durdum derin su balığı zayıf :( .
    DERİN SUYUN HASILATI

Sırtıda balık yok,Derindede şansımız pek fazla olmamıştı -_- Geriye Jigging kalıyordu.Sonarı kurdum teknedeki takım taklavatı topladım bir kenara koydum.Gelişi güzel Jigg yapıcağım alanı aramaya başladım zira elimde belli bir koordinat yoktu.Dostlardan aldığım bilgiler balığı dik yamacların başladığı ve kayalık bölgeleri taramam gerektiği idi.Sonarın dipte her balık var uyarısına jiggi salladım bir,iki,üc,beş derken aradan kırkbeş dakka gecti gecmedi ilk balık zokalandı :) Acaip sevinc icindeyim 2-3 dakikalık bir zaman sonra balığı tekneye aldım.
    Bu bir Şeytan (Taş hanisi) sonradan 850 gr geldiğini öğrendim en sonunda kaliba bu av şeklini becericeğime inancım geldi :D
    O gelen balığın verdiği gazla tekneyi yine balık aramak icin sürdüm yarım saat sonra 86 metre derinlikte 65 metrede balık sinyali verdi sonarım Hoş zaten hangi balık sinyali verse Jiggleyip duruyordum zaten :D Jiggi saldım diplediği zaman başladım bilinen şekilde kamışı sallamaya 6-7 metre cekmiştimki kamış U şeklini aldı hemen ilk etapta balığı olduğu kadar yukarı kaldırdım (bu hareketi yapmamı bilhassa tecrubeli arkadaşlarım söylemişti nedeni Orfoz,girida tipi balıklar eğer yeteri miktarda yukarı kaldıramadılırsa bir kayanın ovuğuna girmesi neticesi hem balıktan hemde jigg yemine elveda diyebilirsin demişti)sonra biraz daha kolomoyu gevşedip balığı yukarı almaya başladım balık kafa atıyordu bu kamıştan cok rahat görülüyor sonra bir kac metre makarayı boşaltıyordu neticede 4-5 dakkikalık bir mücadele ve balık teknede.
    Daha sonra videosundada seyrediceğiniz gibi ağzım kulaklarımda :D tarifi imkansız bir rahatlama sevinc icindeyim.Tavsiye ederim arkadaşlarım imkanı olanlar bu ceşit bir av şeklini av sporunu yapsınlar denesinler.
    Hedefime varmıştım saat 6.30 da başlayan av günümü saat 14.30 sona erdirdim zaten bize tanınan limitide doldurmuş olmalıydım.
    TOPLAM NEVALE
    Limana varıp levazımatı motorsikletime yükledikten sonra Dostum arkadaşım Remzinin Mekana sürdüm Hayırdır? falan diye başlayan konuşmamıza bir kac fotoda orda cektik
    4.200 gr
    Yüzümdeki mutluluk ile karışık yorgunluk cok acık belli olsada 8 saatlik bir av sonrası olucak o kadar selamlar herkese rastgelsin.
    VİDEOMUZ
    http://www.dailymotion.com/video/xfbhuk_jy...uf-kaptan_sport

[DM]xfbhuk_jyggyng-ve-rauf-kaptan_sport[/DM]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler Rauf abi harika balıklar

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Rauf Abi
    İlk denemede bile harika bir sonuç almışsın.
    Bir kısmına kısmet desek bile asıl olan şeyingeçmişteki balıkçılık tecrübeniz olduğu aşikar.
    Her zaman rastgelsin

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Rauf abi,harika bir av günü olmuş.Şansın daim olsun:)

Bu Jig yöntemine yeni başlayanlardanım ama kayda değer bir avım henüz yok.FF olmadığı için şansıma çeşitli derinliklerde denemeler yapıyorum ama FF gelince uygun avlaklarda başarı sağlayacağım inşallah.

6. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Tebrikler rauf abi imrenilecek bir av yapmışsın :)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Rauf abi tebrik ederim. İlk denemenizde güzel sonuç almanız size daha da bir güven verecektir.

Güzel trofeleri göreceğimizi hissediyorum :)

Rastgele...

8. labrax

labrax Aktif Üye

Rauf agabey ilk denemenizde sonuç almanıza çok sevindim. Sizden çok daha iri balıkların geleceğine inanıyorum. Keyfiniz daim olsun. Remzi agabey e selamlar.

9. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Rauf abi siftahı sağlam olmuş.:)
    devamını dilerim rastgesin selamlar.:)

10. umooth

umooth Aktif Üye

Tebrikler Rauf abi,harika bir başlangıç devamını bekliyoruz. Rasgele

11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Rauf Abi devamını heyecanla bekliyoruz:) Ellerinize sağlık keyifle okuduk:)