Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jigging - Trolling - Spinnig - Casting - Tekneing

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında tekseker tarafından paylaşıldı.

1. tekseker

tekseker Aktif Üye

Hayırlı akşamlar sevgili dostlar , abiler . Sormak istediğim konu biraz karışık hatta baya baya karışık daha öncede başka bir konu hakkında yardım istemiştim , uyarıların bazılarını dikkate aldım bazılarını almadım ama şunu öğrendim en güzeli görmüş geçirmiş siz değerli dostlarımın fikrini almak. Önce başlık için özür diliyorum biraz karışık oldu ama dilimin döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

Aydın didim'de ikamet ediyorum ve marinada çalışıyorum çalıştığım yer denize beş metre ya var ya yok. Etrafta bir dünya süper lüks yatlar balıkçı tekneleri balık muhabbetleri böyle olunca ister istemez insan gaza geliyor . Daha önce sadece spin avcılığı ile ilgilendim lakin maksat balıktan ziyade ha şimdi tutucam az sonra tutucam diye vakit geçirmekten ibaretti. Çok bir mesafe katedemedim bu disiplinde. Daha sonra bir şişme bot alıp derinlerde nasibimi aradım lakin şişir indir kaldır derken onuda sattım.

Bir sene içerisinde beş metre üzeri bir tekne almak istiyorum uygun motor vs. oralara hiç girmeyeceğim benim alma amacım sanırım biraz farklı olacak. Yeri geldiği zaman kıyaya yakın yere çekip spin olayına devam etmek , sıkılınca biraz derine gidip off shore denemek sonra allah ne verdi deyip derin sulara gitmek istiyorum. Sonra diyorumki trolling'de yaparım silikon yemle canlı yemle , ertesi gün jigging denerim diyorum. Bulunduğum yer inceden iç deniz gibi en fazla derinlik 90 metre. Sonra teknelere bakıyorum outrigger ve downrigger'li avları görüyorum gaza geliyorum . Sırf bu outrigger ve downrigger muhabbetleri yüzünden tekneyi 5 metre üzeri istiyorum. T- top ekletip outrigger kullanmak ( Gerçi tam olarka ne işe yarıyor onuda bilmiyorum resimlerden gördüğüm kadarıyla toplu sırtı yapmak gibi bişey )

Bulunduğum yer itibariyle buradaki deniz ve deniz canlıları benim isteklerimi karşılayabilirmi ? Spin ve derin su avı tamamdır bir şekilde levrek tutuyoruz ve 500 -600 gram mercana denk geliyoruz . Outrigger ve downrigger konusu hakkında ne düşünürsünüz ? Bu sistemleri kurmaya değer mi ? Yoksa aşırı fantezi mi olur ? Gereksiz masraf mı olur ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

bu sistemler derin su avı için, ağır kurşunla birlikte sahteyi yemi derinden çekmek için,bu konu ile ilgili bilgiler mevcut,derin su için çıkrık takımı da alman lazım,önce nomal makinalarla denemeler yap güzel balıkara denk gelirsen zaten ona göre formüller ararsın,benim gibi hayaller kurup gereksiz takımlar alma,çıkrık takımı almıştım yıllar önce arada sevip hasret gideriyorum bir işe yaradığı yok,bulunduğun yerler güzel ama,onlar sonraki işler,rastgele,güzel avların olsun