Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

jübilemi yaptım.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ekvator1907 tarafından paylaşıldı.

1. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Merhabalar sevgili abiler , kardeşler. Bu raporu yazmakla yazmamak arasında çok gel-git yaşadım. Bu raporu yazmamdaki amaç " kesinlikle kendimle övünmem ya da bakınnnn ne kadar balık tuttum " demek değildir. Zaten başlıktan da anlaşılacağı üzere baraküda konusunda jübilemi yapmış bulunuyorum. Karar verdim yaza kadar olan sürede bu balığın avını yapmayacağım. Yaptığım avlarda bu balıktan yakalasam bile boyutu ne olursa olsun geri salacağım.
    Ben de farkındayım, artık raporlarım sıkıcı olmaya başladı. Hep aynı hikaye, değişen sadece sahteler ve balık sayısı .Başka balıkların heyecanlarını yaşamak istiyorum. Mesela denizlerin paşası olan levrek.
    Geçen sezon tuttuğum levrekten sonra

an itibari ile kendime kızıyorum; neden levrek avına yoğunlaşmıyorum diye. Halbuki bütün imkanlar var. Araç, ekipman, sahteler, av arkadaşı, vs.
    Uzun lafın kısası artık hedef balık değişti :)

Gelelim bugünkü avımıza. Öğleden sonra çok kıymetli Mehmet abim aradı. Uzun süredir kendisi Ankara'daydı. Mehmet ne yapyorsun , balık çıkıyor mu diye hal hatır sordu. Ben de " abi nerelerdesin, balık çok iyi av veriyor " dedim. Ve daha sonra " akşam giderken seni de alabilirim " dedim. O da " valla iyi olur, yoldan geldi araba kullanamayacağım" dedi. Ben de tamam seni 16:30 da evin önünden alırım diyerek sözleşmiş olduk.
    Sözleştiğimiz zaman geldi ve ben arabamla Mehmet abinin evine vardım ve onu aldım 10 dakika sonra da avlağımıza vardık. Hava baya kapalıydı. Ha yağdı ha yağacak. Takımlarımızı kurduk ve başladık atışlara. İlk balığımı kıyıya kadar aldım, tam kaldıracağım balık kurtuldu iğneden. Ben de görüyorum. Balık 2-3 saniye kendine gelemedi :D Allahım çok şükür kurtuldum diyerek suda kayboldu gitti. Ben de nasip değilmiş diyerek atışlarıma devam ettim. Bu arada da yağmur hafiften indirmeye başladı. Mehmet abim , " istersen gidebiliriz" dedi. Ben de " abi hadi birer balık tutalım , geldiğimize değsin , ondan sonra da gideriz dedim " :) İyi ki de demişim:harika:
    Saat 17:10 olmuştu biz hala balık alalamıştık. Aradan kısa bir süre geçti ilk balığımı aldım. Zehri de aldık tabi :) Birden sonra nereye gidiyorsun. Atışlara devam ettim. Ben ikinci balığı yakalamış Mehmet abim ise daha siftah edememişti. Kısa bir süre sonra Mehmet abinin balığı karadaki yerini almıştı. Yağmurla beraber kalabalık bir sürü vardı. Kısa bir süre içerisinde Ben 8 Mehmet abim da 4 balık yakaladık. Bir ben yakalıyorum bir Mehmet Abi. Artık işin zevkini yaşıyorduk. Bir o sahteyi takıuyoruz bir bu sahteyi. Balık o kadar saldırkan ki, açık renk olsun sahte olsun hepsine atlıyordu. Av sonunda sağolsun Mehmet Abim benim resmimi çekti.

Balıkların boylar ve toplamda kilosu limitler dahilindedir.

Yılların tecrübesi Mehmet Abinin balıkları dizme yöntemi

evde yaptığım ölçümde balıklar tamı tamına 5 kilo gelmiştir.

İnşallah levrek avlarıyla raporlar açacağım. Baraküdalar için benden bu kadar abiler , kardeşler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Barakuda açısından verimli bir avla yapmışsın jübileni.
    Levrek ve diğer tür balıklarla olacak mücadelelerini de bekliyoruz.
    Rastgelsin

4. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Mehmet levrek raporlarınıda en kısa zamanda bekliyoruz rastgele.

5. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

kimi bilemez kimi bulamazmış.senin elinden gelen de bu abi.bir sıradanlık yok ki.benim için baracuda herzaman önemli,başkkası belki senin sayende ilk defa baracuda görecek...gecen avda tanıştığınız ve at-çek e başlayan baba oğul gibi...sen bence at-çek e devam etmelisin,bahtına levrekmi gelir,tral mi gelir,baracuda mı gelir...artık ne gelirse paylaş ve bizim,benim,bazılarının gözü şenlensin.olma mı güzel abim.

6. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Teşekkür ederim Şerif Bey.
    Sahteye gelen bütün balıklarla mücadelemi sürdüreceğim,avlarımı da paylayaşağım tabiki.
    Rastgelsin.

Teşekkür ederim Recep Bey.
    Levrek bakımından her ne kadar kısır bir bölgede olsam da yakalamaya çalışacağım.Rastgelsin.

Olur tabi ki olmaz mı hiç Emre kardeş. Dediğim gibi at-çek yapmaya devam sadece baraküda gelirse salacağım. Levrek ya da diğer tür balık gelirse raporumu paylaşacağım :) Bu bir gidiş değil sadece avlanan balık türünü değiştirme. İnşallah başka balıklar tutup raporlarım.
    Rastgelsin.

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Aman bırakmayın küçükleri de suya geri salmayın, bu türden ne yakalayabiliyorsanız yakalayın. Endemik bir tür değildir, kendi denizlerimizin ekolojik dengesine zarar veren bir balıktır. Tutabildiğiniz kadar tutun.

8. hunter

hunter Daimi Üye

Mehmet tebrikler,
    Nihayetinde güzel av olmuş,sıkıcı olacak bir durum yok,sen her zaman balığını tut,raporunu aç.
    Ancak bunları yaparkende güzel resimler çekip raporunu açtığında bu av ile ilgili bilgileride paylaş ve ne düzenek kullandığınıda.
    Selamlar.

9. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Mehmet, baraküda avlarını zevkle takip ediyorduk. Oldukça imrendirici avlar. Umarım levrek avlarınız da en az baraküda avlarınız kadar başarılı olur. (Peki neden jübile, iki avı da yapmaya devam edemiyormusunuz :()

10. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Yakala yakala bitecek gibi görünmüyor ki. Üreme potansiyelleri çok yüksek sanırım.
    İlk olarak teşekkür ederim. Ben sadece bir tür balık üzerinde yoğunlaşmayacağım demek istemiştim.mesela Birazdan gelecek rapor farklı bir balık üzerine :D

Teşekkür ederim Sabahattin Bey. Jübile yapmamdaki bir kaç tane neden var. 1. farklı heyecanlar yaşamak 2. daha popüler olan levrek yakalamak 3. Dondurucuda yer kalmadı :D Baraküda tutarsam bile salacağım geri.
    Rastgele

11. sabora

sabora Daimi Üye

Keşke Aydın yakınlarda olsaydı. Benim dondurucuda boş yer çok.:D