Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaç mm Kendo ip misina alayım

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında zaad tarafından paylaşıldı.

1. zaad

zaad Aktif Üye

Arkadaşlar daha önce ip misina kullanmadım ve bulunduğum yerde ip misinayı görerek alma şansım yok. Bu yüzden netten almalıyım.

Misinayı tatlı suda kullanacağım, hedef balık sudak veya alabalık olacak. Sizce linkteki ip misina başlangıç için uygun mudur, hangisini tercih etmeliyim? Uygunsa spin için kaç mm alayım. Son olarak alabalık ve sudak ürkek balıklar, ip misinanın ucuna fluocarbon misina almalımıyım, almalıysan kaç mm ve hangi marka olsun.

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim, teşekkürler.

KENDO 8 ÖRGÜ 0,160mm (GREEN) 250MT Misina Örgü olta misinaları (Dyneema - Braided) AVmarketi.com

http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=7-ST02XX&productref=168320&ID1=0.18&ID2=yeşil

Son düzenleme: 26 Ocak 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. melanur

melanur Aktif Üye

4. khyalp

khyalp Aktif Üye

Merhaba arkadaşım
    ip misina kullanımı biraz tecrübe ve teknik gerektirir ilk defa kullanıcam demişsin bu nedenle çok pahalı olmayan orta kalite bir ürün ile başlamanı tavsiye ederim yumuşak olmasına dikkat et 0.15 ile başlayabilirsin fluorocarbon ise kaliteli bir 23. 25. Olabilir diye düşünüyorum

Son düzenleme: 27 Ocak 2015
  5. γavuz

γavuz Daimi Üye

dediğin gibi alabalık ürkek hayvan..birde alabalıgın yaşadıgı su genellikle berraktır cam gibidir fluo misinadan şaşma derim kardeş...
    lakin illa ip kullanıcam diyorsan yukarda abininde dedigi gibi 0.15-0.16 misina idealdir vede power pro-Lineaeffe kendodan daha iyidir ama yeniymişsin şimdilik kendo kullan olmazsa sen bilirsin yinede

6. poyraz

poyraz Aktif Üye

Başlangıç aşamasında kendo size uygun olur.kullanıp tecrübe ettikçe çıtayı biraz daha yükseltip power-pro geçiş yaparsın.

7. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Ucuna fluo carbon leader yap öyle kullan ;-)

8. vessa

vessa Aktif Üye

9. zaad

zaad Aktif Üye

Yorumlarınız için teşekkürler, 0.16 8 kat yeşil kendo siparişi verdim. Ucuna da savagear fluocarbon aldım