Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaçamak ve başıma gelenler

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında tekseker tarafından paylaşıldı.

1. tekseker

tekseker Aktif Üye

Hayırlı akşamlar sevgili dostlar ,
    Bu akşam mesai bitimi hatuna yalan söyleyip yarım saat balığa kaçayım dedim, hava yağmurlu bir yandan hatun arıyor arka arkaya derken pat balık vurdu zaten durduğumuz yer Allah'a emanet balığın ağzından yemi çıkartmaya uğraşırken makina suya düştü tam bu sırada hatun aramaya devam ediyor o sinirle birden hayvanlaşıp tutmuş olduğum balığın üzerine basıp tekmeyi bastım. Yaptığım hayvanlığamı üzüleyim makina suya gitti bozulur mu bozulmaz mı ona mı yanayım hatunla telefonla kavga edip evde bir dünya bağırış çağırışamı yanayım bilemedim. Makinayı servisemi yollamak gerekir yoksa bişey olmaz mı . Shimano stella 4000 xgfi makina .

Abdullah SÜRÜCÜ ve cemiltonguç bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Geçmiş olsun makina mekanik olarak düzgün çalışıyor ise tatlı su ile yıka sorun olmaz birdahada gizli saklı gitme tahmin edebiliyorum evdeki kaosu :))

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tekseker ve mrt55 bunu beğendi.
  4. cemiltonguç

cemiltonguç Aktif Üye

Herşeyi kenara bırak ,öncelikle yengemizin gönlünü al.(nasıl aldıysan bizede söyle,belki bir taktik öğrenmiş oluruz) :) geçmiş olsun, balık için üzüldüm,sana ayrı üzüldüm. Umarım az hasarla atlatırsın..

Ersin1903, Erol 61, tekseker ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. enginson

enginson Daimi Üye

Öncelikle geçmiş olsun. Cemil abinin dediği gibi önce yengenin gönlünü al, Allah korusun beterin beteri var diye düşün. bende denize düşmüştüm kayalardan, telefonum kredi kartlarım gitti. sonra düşündüm daha beteri de olabilirdi, ayağım kayalara sıkışabilir bir yerimi kırabilirdim Allah korudu. Öfkeyle kalkan zararla oturur. makinana bir şey olacağını pek sanmıyorum oğuzan abinin dediği gibi tatlı su ile yıkayıp kuruduktan sonra yağlanması gereken yerleri yağlayıp tekrar deneyin.

tekseker ve mrt55 bunu beğendi.
  6. tekseker

tekseker Aktif Üye

Yengenin gönlünü alabildim , yoğun iş stresi rahatlamak istedim falan fişman derken sende haklısın dedi ve barıştık. Makinaya gelince aldığım yeri aradım , durumu anlattım dedim makina denize düştü shimano servisi arayıp bana geri döndü sağolsun. Makinayı servise yollayacağım fakat bu süreç biraz uzun sürecekmiş sanırım makinaya burada müdahale edilmiyormuş japonya'ya gidip orada gerekli işlemler yapılıp tekrardan geliyormuş. Deniz suyuna düştüğü zaman mutlaka işlem görmeliymiş makina. Şimdi herşey halloldu fakat gariban balığa maalesef yapacak bişeyimiz yok :(

enginson bunu beğendi.
  7. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

bakımını kendin yapabiliyorsan tatlı su ile yıka ondan sonra wd40 al bunla güzelce bir temizle ondan sonra wd40 kuruyunca tekrar ince bir gress ile yağla..

tabi ki bu seçenekler kendi başına iş yaparım diyorsan eğer garanti olsun dıyorsan servis şart

tekseker bunu beğendi.
  8. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Geçmiş olsun Ahmet... Bir daha yalan söyleme paşa paşa dayağını ye sonra kızmış gibi yap öyle git balığa :)

tekseker bunu beğendi.
  9. tekseker

tekseker Aktif Üye

Abdullah abi hep senin silikonları atarken oldu bunlar Şaka bir yana abi yavaş yavaş öğrenicez hatunla anlaşmayı. Şimdi makina fabrikada bakıldıktan sonra sıfır gibi olur mu ? Ne bileyim bu konularda baya bir pimpirikliyim

10. Abdullah SÜRÜCÜ

O kadar para vermişsin... Kesinlikle bakarlar bu konuda gönlün ferah olsun... Ama servis işlerini bilirsin biraz uzun sürer... Senin gibi balık tutkunu birinin evde kesin yedek makinesi vardır. Onunla bir süre idare edersin... Bu arada silikonlar iş yapması beni çok memnun ediyor... İşe yaramasalar zaten üzülürdüm....

11. Abdullah SÜRÜCÜ

Ayrıca ticaret konusunda Japonların bizden çok daha dürüst olacaklarını düşünüyorum. O hep mallarını ve ticaretini kötülediğimiz Çinliler bile bizden çok daha dürüsttür diye düşünüyorum.(Oldukça fazla alışveriş yaptım ve bir defa bile kandırılmadım. Kandırıldığımı düşünecek bir ürün almadım) Zamanında İzmir'de bir av bayisinden havalı tüfek dürbünü almıştım. İşi anlamadığımı anlayan dükkan sahibi 20 TL lik dürbünü 100 TL ye satmıştı bana. Tabi burda benim de hatam var ama o satıcının da hiç mi suçu yok diye düşünmeden de edememiştim. Bizde de dürüst satıcılar var ama mum lazım... Ara ki bulasın... Yani uzun lafın kısası makinen eskisinden daha iyi bir şekilde gelir diye düşünüyorum... Shimonunun üst segmentlerini söküp toplamak bizim için bulmaca olsa da onlar için çocuk oyuncağıdır...

nebulam, tekseker ve Lazarus bunu beğendi.