Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaçan Balık mı bilinmez ?

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Skunet tarafından paylaşıldı.

1. Skunet

Skunet Aktif Üye

Herkese bol avlar,
    Cumartesi gecesi arkadaşlarla anadolu yakası kuleli civarlarında olta atmaya yer ararken kenan arkadaşım daha önce gittiği bir yeri önerdi arabamızı zorda olsa yanaştırdık ve oltaları yemli hazırladık attık.
    Kenan ve atakan arkadaşımın uykusu epey sıkıştırdığından arabada kestirmeye gittiler oltalarda bana kaldı. Sabaha karşı 5:10 gibi yanımızdaki diğer yeni tanıştığımız abilerle muhabbet ederken, bir anda oltanın zili yere düştü ne olur demeye kalmadan oltanın ucunu suya değecek şekilde eğildiğini farkettim hemen tasmalamak için elime aldım oltayı bir iki tur sardıktan sonra bir vuruş almadığımı fark ettiğimde yemi yemiş olma ihtimali geldi aklıma o şekilde bıraktım oltayı tam bırakır bırakmaz bir sarsılma daha oltada tam alıp tasmalayım derken bir tane daha dedim tamamdır balık ucunda, hızlı hızlı çekerken oltanın ucu kırılır gibi oldu kepçeeee diye bağırdım arkadaşlara uyanıp yanıma gelmeleri 5 saniye sürdü :) kıyıya 4 metre var yok suyun üstünde bir şırıltı koptu bir beyazlık gözüme ilişti ve bir anda oltadaki ağırlık boşaldı.
    Oltayı çektiğimde mantar duruyordu yem yoktu fakat çelik telli iki iğnenin bir tanesinin olmadığını fark ettim bir iğne çelik telin ortasından kesilip alınmıştı.
    Kaçan balık büyük olur derler doğrumu bilmem ama bu anımı paylaşmak istedim.
    Kaçan neydi abaca ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

heyecanı yeter , geçmiş olsun.