Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kaçan Levreğin Videosu (Kocabaş)

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Emre abi aklıma birde vatoz geldi olabilir mi ?
Vatosla ilgili yazmıştım.:)
Vatos olsa kafa basmaz,çuval gibi çakılır yemi aldığı yerde mücadele ederdi.Bu balık yemi alır almaz açığa doğru bastı.Hem de çok şiddetli bir basıştı.Elim ambreyajdan düşmedi hiç;fakat o kadar sert basıyordu ki kafa çevirmeyi bir defa başarabildim birkaç saniyeliğine.Müthiş sert bir şekilde karşılık verip başını çeviriverdi.

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
25 dakikalık adrenalin. Tadını doya doya çıkartmışsın, emre abi, :) bu sefer olmamış, göreceği gün varmış.

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
ah be bilader ben yetişemedim az daha sabredemedi paşa ben gelir gelmez kopardı.ama nasip degilmiş alınacak dersi aldık ama makine ve kamışın saglamsa misinan da saglam olacak neyse birdahaki organizasyona rast gelsin levreklere fısıldayan kardeşim
Misinam da sağlamdı.Sağlamdı da balık da çok sağlamdı.:)

darthvader61

Aktif Üye
Adı
Mehmet S. BASDAG
Kaçan balığa üzüldüm, ama bu mücadelenin sonuna kadar videosunuda izlemek isterdim. Yapılan önerilerin hepsininde bilincinde olduğunuzu düşünüyorum. Kaşık toby idi sanırım. İnşallah bir dahaki sefere ağzında kaşıkla geri gelir :D

Cevat Göven

Daimi Üye
Adı
cevat göven
güzel bir mücadele olmuş,inşallah daha güzelleri denk gelir

kartallı

Aktif Üye
Adı
Serdar Kartal'lı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kaçan balık adına üzüldüm.Şimdi ağzında ki kaşıktan kurtulmak için silkelenmekten sersemlemiş bir yerlerde yatıyordur zavallı...Levrek olduğunu düşünmüyorum.Çünkü 25 dakika hiçte az süre değil.Levrek gibi çabuk pes eden balık bu sürede çoktan yanlayıp su yapardı.Ya da 3-4 kg lık bir levreğe sırtından yanağından da takılmış olabilir kaşık bilinmez.Diğer bir konu iri bir vatoz da olabilir . Benim ciddi ciddi ağzında 75 gr.kurşunla 15-20 dakika uğraştığım vatozlar oldu kırlangıça canlı yemle atarken.Vatoz sürekli oltaya biner video daki gibi.Ve bir bakmışsın açıa doğru sürer bir yerden sonra olabildiğince sola gider çevirdiğinde bu sefer tekrar tam gaz sağa doğru gider.Ayrıca rapalayada çok atlar aslında dip balığı derler ama aslında bu balık her metrededir.Bu belirttiğim benzerlikleri yaşadınız mı ? Balık her ne olursa olsun maksat kalama sesini ve direnci hissetmek olduğu için müthiş zevk aldığınızı anlayabiliyorum.Tekrar rastgelsin.

ahmetozdemir16

Aktif Üye
Adı
Ahmet Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bahsettiğiniz yerlerinden iğne batan bir kg civarındaki levreği çok rahat kıyılattım.Söylediğiniz kadar değil.Oldukça kolaydır o şekilde yakalanan bir balığı kıyılatmak.1 kg değil de üç kiloymuş gibi gelir.
Galsamadan ya da gövdesinden yakalanan bir levrek de bu şekilde açığa doğru basmaz,basamaz,yanlayarak kıyıya yanaşır.Tecrübe edilmiş bir durumdur.Yemi yeme niyetinde olmasa bile merakından yemle parelel yüzer ve kandırıcı ya gövdesine ya da galsamaya yakın bir yere batar.
Latif Bey in minekop raporundan sonra balığın kötek olmasından da şüpheleniyorum.
Hiçbir zaman ustalık iddiasında bulunmadım.
Çok zor bir payedir ustalık payesi.Taşımak da olmak da.
Levreğin ustası değil hastasıyım desem...:)

Yok yok ustalık da var belli. O balık bana gelse çığlığı basmış, ortalığı yaygaraya vermiştim...:) Oysa sen ne kadar sakin görünüyorsun. Gören istavrit çekiyorsun zanneder:harika::harika:

Moderatör tarafında düzenlendi:

helaldılı

Daimi Üye
Adı
adem demirtaş
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhaba;bende o gün size en yakın pozisyonda oradaydım,keşke o kadar asılmayıp biraz daha yorsaydınız sanırım uzun yıllar unutulmayacak bir trofe yakalayacak bende bu olaya tanıklık edecektim sağlık olsun.

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Kaçan balık adına üzüldüm.Şimdi ağzında ki kaşıktan kurtulmak için silkelenmekten sersemlemiş bir yerlerde yatıyordur zavallı...Levrek olduğunu düşünmüyorum.Çünkü 25 dakika hiçte az süre değil.Levrek gibi çabuk pes eden balık bu sürede çoktan yanlayıp su yapardı.Ya da 3-4 kg lık bir levreğe sırtından yanağından da takılmış olabilir kaşık bilinmez.Diğer bir konu iri bir vatoz da olabilir . Benim ciddi ciddi ağzında 75 gr.kurşunla 15-20 dakika uğraştığım vatozlar oldu kırlangıça canlı yemle atarken.Vatoz sürekli oltaya biner video daki gibi.Ve bir bakmışsın açıa doğru sürer bir yerden sonra olabildiğince sola gider çevirdiğinde bu sefer tekrar tam gaz sağa doğru gider.Ayrıca rapalayada çok atlar aslında dip balığı derler ama aslında bu balık her metrededir.Bu belirttiğim benzerlikleri yaşadınız mı ? Balık her ne olursa olsun maksat kalama sesini ve direnci hissetmek olduğu için müthiş zevk aldığınızı anlayabiliyorum.Tekrar rastgelsin.
Aynı bölgede 5-7 kg arası vatoslarla mücadele deneyimim oldu.Sudan çıkarıp saldım.Vatos olmadığına eminim.Çünkü vatos kafa atmaz.Sırtından takılan bir levrek de değil.Dört kilo olsa bile balık yanlar,gelirdi.Muhakkak pes ederdi.Bu ise kuvvetini,attığı kafalarla çok iyi gösteren,kamışıma ve makineme sivrisinek muamelesi yapan güzel bir balıktı.Kocabaş olduğuna eminim.Bölge,bu böy balıkları saklayacak batık ve limanlarla dolu bir bölge.