Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaçan sarıkanat ve lüferler

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında HUNTERFATHER tarafından paylaşıldı.

1. HUNTERFATHER

HUNTERFATHER Aktif Üye

Bir yerde bir hata var ama nerde? Bu sezon kullanmaya başladığım PELİKAN NİTRO 7,5 CM,10cm in muhtelif renkleri STRİKEPRO 5,3 cm,6,5 cm,7,5 cm in muhtelif renkleri Kullandığım kamış Daıwa 2,70 10-40 atarlı MH akiyonlu ve üzerinde 40 kafa Dıscovery makina var.Şimdi gelelim avlağımıza sahilden 100 m.içeride dalgakıran olarak dökülmüş kayaların üzerinden at çek yapıyorum.35 ila 40 m gönderdiğim sahteye vuran Sarıkanat veya Lüferi kayanın dibine kadar getiriyorum yaklaşık olarak 1 m kadar kaldırıp kovaya koymak üzere iken yada sudan ilişiği kesilirken sahteden kurtuluyor.Ortalama olarak 10 balıktan 3 nü ancak kovaya atabiliyorum.Kepçe kullanma şansım sıfır. Bu durumda hata nerede?Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Pelican nitronun orijinal iğnelerini kullanıyorsanız balığa ufak geliyor olabilir. İğneleri sahte balığın aksiyonunu bozmayacak kadar büyültün. Nedense bu sahte balıklara hep ufak iğne koyuyorlar.
    Ayrıca size ufak bir tüyo. Lüfer için sahtenin arkasındaki iğneye çift halka takın. Deneyin bakalım sonuç ne olacak :)
    Verimin 8/10 e çıkacağını tahmin ediyorum.

4. HUNTERFATHER

HUNTERFATHER Aktif Üye

Birol bey çok teşekkür ederim.Bu akşam sahteleri hazırlayıp yarın sabah suyuna deneyip inşallah Pazartesi neticeyi bildiririm.Tekrar teşekkürler.Saygılar

5. Theseus

Theseus Aktif Üye

Lüfer sarıkanatlar için arkadali 3lünün 1 iğnesini kesip yerine hırsız takım gibi çelik telle 1 iğne ekleyebilirsiniz.

6. koto

koto Yeni Üye

balıkcıların kullandığı ağlardan 8-10 m2 bulup yanınıza serin havaya kaldırdığınız balık düsse bile ağda kalacaktır.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ya daha kaliteli sahte, ya da elinizdeki sahtelern iğnelerinin değiştirilmesi sorunun çözümüne ciddi katkı sağlayacaktır.