Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kafayı yemek üzereyim ,lütfen bilgili biri yardım etsin !

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında dogan107 tarafından paylaşıldı.

1. dogan107

dogan107 Üye

Merhaba ,ben sadece yaz aylarında kullanmak için tekne almayı düşünüyordum .. bazı maddi durumlardan dolayı ve ilk defa kullanacak olmamdan dolayı şuan küçük bişeyle başlamak istiyorum(ilerde maddii durumum daha iyi olacak) .. Kıbrısta yaşadığım için buraya teknenin getirilmesi birsürü masraf ,o yüzden burdaki teknelerden almayı düsündüm birtane 2.el 2000 TL ye 4 HP Johnson motor 3,5 Fiber tekne buldum ,ama emin olamıyorum..
    Sizce 2000-3000 tl verip sadece 0 tekne alsam , kürek kullansam ,gelecek yaza da 0 Motor alabilirmiyim ? yoksa kürek işine sıcak bakmıyormusunuz ?

maksimum 3000 TL tekneye ayıracak param var .. işin ehlilerinden yardım bekliyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bulunduğunuz yer açık deniz mi, koy mu?
    Bir koyun içinde avlanacaksanız kürek olabilir, eğer hertürlü rüzgara açık bir yerse motorsuz olmaz, çok küçük motorla da olmaz.
    Tekne boyu en azından 4,5m olmalı.
    Bot olursa 3,5m de olabilir.

4. dogan107

dogan107 Üye

fazla içeriye gitmeyi düsünmüyorum en fazla 5 km hava dalgalı olmuyor genelde durgun oluyor . tekneyi koyacagım yer koy ,ama acık denize de açılmayı düsünüyorum cok uzak olmamak kaydıyla

5. karabalikci

karabalikci Yeni Üye

Deniz Fakir Adamı Sevmez Derim

6. dogan107

dogan107 Üye

yani 1 sene bekleyeyim diyorsun .. peki

7. karabalikci

karabalikci Yeni Üye

Kıbrısa 2 defa Gittim,Açık Deniz ve Çok Tehlikeli,Orda Tekne ve Motor Fiyatlarının Çok pahalı olduğunuda biliyorum,Öyle Bir Bölgede 4 hp kullanılmış Johnson bir motor ve eski bir tekne alıpta hayatını genç yaşta karartma

8. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

çok güzel bir söz aynen katılıyorum

9. dogan107

dogan107 Üye

teşekkür ederim değerli yorumlarınıza .. bende daha üstün nitelikte tekneler bakmaya çalışacağım

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Babamın lafıdır bu. Her zaman söyler, denize açılmadan önce kafanda teknen ile ilgili ufacık bir soru işareti varsa açılmıycaksın.

Daha üstün nitelikli olması şart değil Doğan, Bir çoğumuz bu işe aşağılardan yukarı doğru kademe, kademe yükselerek geliştirdi teknesini, (Bütçe durumu ile alakalı tabiki, istisnalar kaideleri bozmaz) benim ilk kullandığım motor 88 model 9.9 mercuri idi, daha sonra sıfır 9,9 aldım, seneye inşallah teknemi değiştircem, hepsi bir seferde olmuyor alacağın ekipman senin aklında soru işareti bırakmasın yeter, ilerki zamanda zaten sen istemesende hep daha iyisi olucak.:) Balıkçılık ve deniz böyle bişey bulaştınmı bırakamazsın. ya biraz daha sabret, yada bütçen kadar ekonomik bir ekipman kur, ne olursa olsun macera arama kendine, deniz affetmez. Selamlar.:)

11. dogan107

dogan107 Üye

denizden en fazla 4-5 km açılacağımı düşünürsek(o kadar uzakta balık olurmu bilmiyorum da ) gene de olumsuz mu bakıyorsunuz olaya ? çünkü profesyonel degilim ..