Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kahramanmaraş-Alabalık

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında marasliozkan tarafından paylaşıldı.

1. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Sevgili abilerim,
    Aylardır içimde büyüyen memleket ve alabalık :D hasretimi bir nebze olsun dindirmek, 9 günlük iznimi memleketimde geçirmek için düştüm yollara,
    yolum uzundu fakat hiç gözüme görünmüyordu tutacağım alaları hayal ederek yaklaşık 1050 km ( 13 saat )
    sonra güzelim memleketime gerçekten ait olduğum yere kavuştum.
    Vardığım ilk gün yorgunluğumu atıp eşe dosta merhaba dedikten sonra akşam üzeri hazırlık yapmaya başladım çeşitli boylarda 10 tane mepps aldım eşşeğim ölmüş gibi napcaksam 10 tane meppsi :D mepps e verdiğim
    parayla yaklaşık 5 kg çiflik alası alabilirdim ama o meppslerle tutacağım bir balık, teptiğim 1050 km yola bile değecekti.
    Ertesi sabah 05,00 da yola koyulmuştum heyecan hat safhada, yaklaşık 1,5 saat sonra avlağa ulaştım, ufak çapta bir kahvaltının ardından mepps imi bağladım ve güneşin biraz yükselmesini bekledim...
    Artık zaman gelmişti, bismillah diyerek meppsimi suyla buluşturdum...

Oda ne daha ilk atışta bu ufaklık neredeyse kafası kadar olan meppsi ısırmayı başarmıştı :D Tamam dedim Özkan galiba bugün 1050 kmyi geldiğine değecek hatta artacak bile :)
    Hemen biraz sevip hatıra fotoğrafı çekerek buz gibi sulara iade ettim kensini :D

Uploaded with ImageShack.us

Tamgaz atışlara devam, hemen hemen her atışta takip alıyordum ama balıklar biraz ufaktı, biraz ilerleyince işin kokusu çıktı, sevimsizin biri serpmeyle birbirine katıyor ortalığı yanısıra dolaşanlarında ellerinde tırıvırılar, adamlar tam faul anlayacağınız
    öfkeyle yürüdüm adamların üzerine, selam bile vermeden yaptığınızın yasak olduğunu bilmiyormusunuz diye çıkışmaya başladım adamlara ama nafile hele kovalarının içindeki abartmıyorum istavrit kadar alaları gürünce beyinimden vurulmuşa döndüm, adamın laf anlamıyordu
    o sinirle arabaya koştum jandarmayı arayacağım ama telefon çekmiyor, döndümki adamlar uçmuş bile neyse sabır çekip yoluma devam ettim harika vuruşlar takipler alıyordum, oltayı her atışımda, içimde biriken İstanbulun sıkıntı ve sitresinide atıyordum sanki..
    Nerdeyse derenin kaynağına varmıştım ve yine güzel bir noktadan atışımı yaptım birazcık sardım ve güm... oda ne kilo ya yakın bir ala çıldırmış gibi su üzerinde uçuşlar yapıyor ordan oraya atıyor kendini balığı güç bela yaklaştırdım ve o anki heyecanla incecik kamışla
    balığı kaldırmaya çalıştım ( hangi akla hizmet bunu yaptıysam) ve kamış çaaat tam ordadan ikiye bölündü o heyecanla ayakları yerden kesilen bende hoop suya bu kargaşada balıkta ait olduğu yere geri gitti ve bende avı sonlandırmış oldum..
    Heyecan dolu bir gün geçirdim müthiş eğlendim birsürü balığı tekrar saldım,
    Resimler

Hepinize saygı ve selamlarımla..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Temmuz 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Tebrik ederim Özkan. Bohçacılar keyif kaçırsa da güzel bir gün olmuş. Benim eşimde Kahramanmaraş lı ve nasip olursa bu sene gitmek istiyorum belki bende bu güzel alalardan yakalama fırsatı bulurum. İyi tatiller ve raporlarının devamını dilerim kardeşim..

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Selamlar Özkan,
    Öncelikle onca özlem ve onca kilometreden sonra avlakta gösterdiğin örnek davranışlarından dolayı seni kutlarım.Maalesef ,ülkemizin pekçok yerleşkesinde serpme ve tırıvırı ile halen et avcılığı devam etmekte.Bakir kalan son serin sularda keşfedilip talan edilmekte.
    Umarım sonraki avlarında daha güzel avlar kısmetin olur,şimdiden rasgele.:)

5. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Teşekkür ederim abi, daha güzelleri sizlere rastgelsin

6. mehmetişbilir

mehmetişbilir Aktif Üye

ellerinize sağlık harika bir anlatım :)

7. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Ellerine sağlık sevgili Özkan.
    Sabah,sabah içim açıldı,sağolasın,devamını dilerim.
    Sevgiler

8. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Teşekkür ederim kardeşim

9. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Çok teşekkür ederim Vedat Ustam raporuma yorum yazmanız beni sevindirdi siz sağolun ellerinizden öperim.

10. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Sizede rastgelsin abim çok daha güzelleri.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Özkan
    Güzel ve keyifli bir gün olmuş, her ne kadar keyfini kaçıracak insanlarla karşılaşmış olsan bile.