Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kalamanın Sesi - Balığın Direnişi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Glenium34 tarafından paylaşıldı.

1. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Merhaba amatör balık avı sevdalısı Dostlarım

Son zamanlarda sık sık balık tutmaya gitme şansını yakaladım öyleki insanın gittikçe gidesi geliyo nefsimiz bu konuda biraz da olsa körlenmiyor.Hele birde doğa güzellikleri ve spor yapmanın yanı sıra güzel de balık çıkıyorsa elin dolu dönüyorsan yeme de yanın da yat.
    Temmuz ayına ait koca çayda yaptığımız 1-2 balık avımı paylaşmak istiyorum.
    İlk olarak 15 gün önceki avımdan bahsedeyim akşam üzeri arkadaşlarla marketten suyumuzu,ekmeğimizi,patatesimizi,ve balık yemimizi alarak yola çıktık saat 19 civarında meramıza vardık ve avımıza başladık ancak balık tutsak ta istediğimiz verimi alamadık Hamdolsun Rabbime Tavalığımız çıkmıştı ve avı sonlandırarak yemek hazırlıklarına başladık.Buyurun sizde Soframıza...:D

Not:yavru yayını öptük kokladık saldık.;)

İkinci olarak bir hafta önce yaptığımız avda da tüm hazırlıklari bitirdikten sonra meremıza vardık 18:30 civarında bu seferki meramız biraz daha farklı bir mera yine kocaçay da.Genelde 4 yada 5 kişilik bir ekiple gidiyoruz meraya.Oltalarımızı hazırladık ve suyla buluşturduk sonunda,birkaç dakika sonra vuruşlar gelmeye başladı hava aydınlıkken genelde pek iri balık gelmediği için 1-2 saat ufak ya da ortaboy balık tuttuk,tabi ufaklar suya iade daha sonra havanın kararmaya başlaması ile çok mükemmel vuruşlar almaya başladık en ufağı 340 gr olmak üzere 500-600 gr lık kefal ve bıyıklı balık oltalarımızı ziyaret etmeye başladı haliyle büyük bir keyif oldu bizim için,sonrası malum yeteri kadar balığımızı aldıktan sonra yemek faslına geçildi sofralar kuruldu Türk sanat müziği eşliğinde afiyetle yenildi.Hayde buyurun sofraya...:D

Üçüncü ve son olarak dün yaptığımız avımızdan bahsetmek istiyorum.
    Yine tüm hazırlıklarımızı yaptıktan sonra 5 kişilik bir ekiple meramıza yol aldık,saat 19 civarında meramıza vardık,olta hazırlıklarımız bittikten sonra nihayet su ile buluştuk ancak hava epeyce esiyordu oltamız rüzgardan yerinde durmuyordu buna rağmen ufak ufak vuruşlar alıyorduk oltamı ilk salladığım yerden pek verim alamayarak yer değiştirdim ve oltamı çatala koyamadan bir vuruş aldım ki ne vuruş anında tasmayı koydum ve hoopp balık livardaki yerini aldı daha sonra büyük umutla atışlarıma devam ettim fakat adam akıllı bir vuruş gelmedi ve yer değiştirdim geçtiğimiz haftaya oranla verim düşüktü bu sefer.Havanın kararması ile birlikte yeni geçtiğim bölgede atışlarıma devam ettim 10-15 dakıka sonra orta boy bir bıyıklı geldi oltama ve beni tekrar umutlandırdı bu sefer iyi bir balık geleceği içime doğdu adeta atışlarıma devam ettim ve yaklaşık 30 dakika sonra baktım oltam dans etmeye başladı kaptığım gibi tasmayı koydum hoopp balık oltada bu seferki balık iri bir bıyıklı idi belliki kafa atmasın diye ve koparmayayım diye kalamayı gevşettim ve mücadele başladı,bir yandan da takılacak diye korkuyorum neyseki balığı biraz yordum ve balığı sudan çıkardım kalamanın sesi öyle muthişki sudan çekesim gelmedi balığı,kalamanın cırlamasını kaydettim sizin için.Buyurun dinleyin...:D

http://www.youtube.com/watch?v=xz92lw27qoA&feature=youtu.be

Saygı ve Sevgilerimle esen kalın Dostlar..!

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Temmuz 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. caberia

caberia Aktif Üye

av için tebrikler ve ekibi kutlarım yasin mera yine aynı yer heralde kısmetiniz kadarınıda almışsınız maşallah her daim rastgele

4. Murat Çoşkun

Murat Çoşkun Aktif Üye

tebrikler yasin. gene almışsın balıkları.
    rasgelsin.

5. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Eyvallah Mustafa mera geçen ayki mera dediğin gibi,Hamdolsun Rabbime karnımızı doyuracak kadarını nasip ediyor.Limitlere uyup merhemetli olmaya ve amatör sportmen oltacı olmaya bağlıyorum ben bunu.Umarım birlikte de av yaprız Sevgiler....!

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Yasin
    Güzel avlar olmuş.

Fotoğraf yükleme için imzamdaki linkten yararlanabilirsin

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Güzel ve keyifli avlar yapıyosun yasin, neşen bozulmasın.:) Rastgele kardeşim..

8. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Teşekkürler Şeref abi tebriğin için linkten yararlandım sağol.

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Yasin, ses muhteşemdi :p

10. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Teşekkürler Oktaycım bu neşeye dahil olman konusunda senden haber bekliyorum.Ayrıca bazı değerli kardeşlerimin av raporunda beraber balık tuttugunuzu görüyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Temmuz 2012
  11. aksakal

aksakal Yeni Üye

Yasin bey avınızı tebrik ederim. Kullandığınız yemi yazabilirseniz memnun olacağım. Rastgele.