Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kalamar zokaları hakkında.

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında vetburak35 tarafından paylaşıldı.

1. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Merhabalar, kalamar için bu akşam tekneden deneme yapacağız ;
    led çakarlı, fosforlu bir adet
    bir adette fosforlu zokam var.
    Çalışır mı , nasıl kullanmalıyız ayrıntılı bilgiyi ustalarıma sormam gerekti. Biraz kurcaladım ama bulamadım ledli çakarlı hakkında bilgi. images.jpg fosfos.jpg

Forumu takipte olacağım, canlı yayında yapabilirim av başarılı olursa.
    Şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Sol resimdeki ışık derin su ışığı o kalamar avında değil deep drop avlarında yemli takımların üstüne takılır.

Sağ resimdeki Ahtapot için ama kalamarada deneyebilirsin. Boyutu ne kadar bilemiyorum ama başka alternatifin yok ise deneyebilirsin.

Doğru ürün nasıl dersen sitemizden bir kaç örneğe bakabilirsiniz.
    Kalamar & Sübye & Ahtapot Zokaları En uygun Fiyat ve Çeşit Seçeneği İle Hedef Balıkta..

vetburak35 bunu beğendi.
  4. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Tekneden çapari gibi kullanılan sistem var onu kullan bence

Ogiveogi ve vetburak35 bunu beğendi.
  5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Her yöntem için farklı malzemeler (zokalar) mevcut.
    1-) Gündüz: Tekneden yemli av yaparken makineden gelen fırdöndüye bir adet kalamar zokası bağlıyorsun.
    Takım dibe inip çıkarken kalamar varsa o zokaya yakalanıyor.
    Bu takımda aşağıdaki tiptekiler kullanılır
    Yozuri Squid Jig Ultra A1517-PK Kalamar Zokası Yozuri Kalamar & Sübye & Ahtapot Zokaları | Hedef Balıkta

2-) Gündüz: Tekneden kalamar çaparisi.
    Aşağıdakine benzer zokalardan yapılmış çapari
    Daiwa IIDAKOSUTTE 58S Kalamar ve Ahtapot Zokası Daiwa Japon Pazarı Ürünleri | Hedef Balıkta

3-) Gece - Gündüz: Tekneden jigging.
    Daiwa IIDAKO Rig 58S Kalamar ve Ahtapot Zokası Takımı Daiwa Japon Pazarı Ürünleri | Hedef Balıkta

4-) Gece: Tekneden sürütme tekniği ile..
    DTD Trlja Platno 110 Natural Surmulet Kalamar Zokası DTD Kalamar & Sübye & Ahtapot Zokaları | Hedef Balıkta

5-) Gece: Kıyıdan at çek tekniği ile
    Daiwa Emeraldas Fall 30 Kalamar Zokası Daiwa Kalamar & Sübye & Ahtapot Zokaları | Hedef Balıkta

Horozbina, coner, Hamdi ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Teşekkür ederim yardımlarınız için. Şimdiden hedef balıktan alışverişi tamamlamak gerekli, mevsim gelince daha tedarikli olmak için.
    fosfos.jpg

Deep droop ta bu mu kullanılıyor? kullanım amacı nedir? ne şekilde takıma bağlanıyor hocam?

Hamdi bunu beğendi.
  7. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Bu arada gümüldür tarafımızdaki ava saat 18:00 ' de tekneden sırtı çekerek başladık, çeşitli sahteler , ragulolu silikonlar denememize rağmen sonuç alamadık turnadan ümidim vardı o da kısmet olmadı.
    Akabinde zengin yem çeşidi olmasına karşın ( sülünez, boru kurdu, yengeç , taze sardalye, taze çim çim karides , kurutulmuş çim çim karides, buzluktan çıkmış sübye) pek bir sonuç alamadık.
    Bir yandan yemli takım bir yandan da kalamar için zokalarla ava devam ettim.
    Gecenin ortalarına doğru mığrılar ziyaret etti.O aralar uyumuşum arkadaşımın elinde ki mığrıyi bana uzatıp seslenmesiyle uyandım. (Kabus gibi bir durumdu)
    Sabah gün aydınlanmasından saat 08.00'a kadar limit altı birkaç isparoz, mercan uğradı. Onları da suya iade edip saat 12.00 civarında avımı son bir kaç avdaki gibi geleneği bozmadan elim boş tamamladım çok şükür.
    Yem sıkalamız geniş olmasına rağmen verim alamadığımıza şaşırıp kaldım. Ya gümüldür civarında balık yok yada yanlış zaman yanlış yerdeyiz.
    Bu avda bana eşlik eden arkadaşım yılan dili bırakma takımıyla daha önceden yakaladığı donuk sübyesiyle güzel bir mercanı yanında bonusu hani balığıyla aldı.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Deep Drop ışığı bu.
    Derin su avları için hazırlanan dip takımının üstüne eklenerek avlanılıyor.

ScreenHunter_161 Aug. 28 12.00.jpg

vetburak35 ve coner bunu beğendi.