Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaliteli Jig Veya Genel Anlamda Kullanabileceğim Makina Tavsiyesi Bekliyorum. :)

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında hunter tarafından paylaşıldı.

1. hunter

hunter Daimi Üye

Arkadaşlar merhabalar,

Jig veya genel anlamda kullanabileceğim kaliteli ve fiyatı abartı kaçmayacak bir makina önerilerinizi bekliyorum.
    bunlar için sizlerden aklımdan geçen olması gereken özellikler kısaca aşağıya öetlemeye çalışayım.

-Shımano marka hayalimde.
    -Tutma kolu topuzlu.
    -Çok ağır olmayan(500.gr)civarı.
    -Tuzlu suya dayanıklı.(çok bakım gerektirmeyen)
    -Drak olarak 20.kg gibi.
    -60 lık kafa ortalama.
    -Paslanmaz uygun olması.
    -Fiyat aralığı 500.00.tl civarı.

Yukarıda sıraladıklarım fiyat aralığına göre çokmu abartılı şeyler istedim bilmiyorum ama bütce durumuda buna el veriyor malesef.

Shimanı Biomster fiyatları yüksek kalıyor gibiysede bunun için can atmaktayım,lakin onun drag ne kadar incelemedi ama aşağıya Dam Quick Master Jig 60 ekliyeceğim bunu tanıyanlarında yorum yapmalarını rica ederim.

Gerçi biraz ağır gibi ama.

60'lık ortaboy jig makinesi. 1.4:6 devir oranlı, 6 bilyeli, 0,60 mm misinadan 100 metre sarım kapasiteli, 575 gram ağırlığında jig makinesi.
    Bu yeni makina serisinin iki temel prensibi, Başarı ve Son sistem dir.

Tamamı en iyi kalitede üretilmiş, Hafif ve korozyona karşı daha fazla dayanıklı,Paslanmaz çelik aksamlarda 2 kere anodize edilmiş parçalar, 6 adet paslanmaz çelik bilya + 1 Anında duruş bilyası, Su geçirmez kapak, rotor ve kalama sistemi.

* 6 Paslanmaz çelik bilya
    * 1 Anında duruş biilyası
    * S-Curve Stroke sistemi ( Patent No : DE 4035846 )
    * Anti Titreşim Sistemi
    * Paslanmaz çelik iç aksam
    * Aluminyum kol
    * Ergonomik kol çevirme topuzu
    * Sarsıntı önleyici misina bilyası
    * Metal kafa + Yedek Metal Kafa
    * Tuzlu suya dayanıklı

Daiwa marka olarakda önerileriniz olabilir,veya fiyat olarak biraz geçsede önerilerinizi yinede yazmanızı rica edeceğim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Maşallah,26 görüntüleme,cevap yok. :D
    Temiz ikinci elde olur. :)

Drak biraz daha düşsede olur.

4. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Shimano Biomaster 8000 PG ilk aklıma gelen ama 2.el bile alsanız bütçenizi biraz daha yukarı çıkarmanız gerekecek, gönül ister ki Twinpower yada tabiki stella :)

Ama uygun olarak düşünüyorsanız ve belirttiğiniz bütçenin altında Okuma markanın Raw 65 ve Salina 10000 seçenekler arasında bulundurabilirsiniz. Salina 10000'i kullandım jig de dahil boğazda hertürlü işinizi uygun olarak görecektir.

Daiwa olarak uygun almaya kalkarsanız hüsrana uğrarsınız bu markada bütçeyi yukarı çektiğinizde çok kaliteli ürünleri var fiyatları malum:(, surf olarak aldığım Power surf 5500 güç olarak iyi ama jigde olmaz sanırım, kafa yapısından dolayı.

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

6000'lik penn battle mustafa abi ;) hem genel kullanıma hem jigede gider.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aklıma geldikçe bir kaç model önereyim. Ama ayırdığın bütçe istediğin Darg gücüne göre düşük kalıyor :)

Shimano Saragosa 5000F

Okuma V SYSTEM VS-80 MAKİNA

PENN BATTLE BAT6000 Makina

7. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

8. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tica Talisman TG 8000'i Medex Fuar indiriminden 380 TL'ye aldım.
    Ağır ve sağlam bir makine.30 kg Drag(Çekme)kuvveti vaat eden,elinize aldığınızda gücünü hissettiren güzel bir makine.
    Jigging ve Trolling avlarımda kullanacağım.700 gr ağırlık..
    Şimdi,eski fiyatına(520) çıkmış;fakat tekrar inebilir.

9. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

Abi ryobi applause 8000 200 TL Rapalada kullanıyorum iyi makine
    Okuma makineleri tavsiye etmiyorum ben sana Üsküdarda okuma çok kullanılırdı ama herkez shimanoya döndü. Yüzük problemi var hatta dün bi abi Salinada yüzük problemi yaşadı rapala yaparken adamın avı yarıda kaldı. Alırsın 4-5 ay sonra problemleri çıkar. Yüzükleri misinaya gam yapıyor ve atarken gamlı misina kamışın ucuna dolaşıyor atarken pat 7-10 tl lik rapalan gitti
    Ryobi applause iyidir dişlilerini de shimano yapıyor. Bence ryobi applause olur , 2.el güvenilir shimano alınabilir.
    Bir sorum olucaktı :
    Diyelim ki siteden 2.el shimano makine aldım. Aldığım makine zamanla bir arıza verdi. Makineyi yaptırmak için ne yapacağım, makineyi satan kişi bana makinenin garantisini vs verecekmi? Nereden aldığını vs

10. shimano

shimano Daimi Üye

Mustafa abı Ryobi AP Power 6000 yada 8000 kesınlıkle tavsıye ederım Ryobi Ap.Power 6000 makine Olta Makinalar AVmarketi.com fıyatıda gayet makul tum ıhtıyaclarını karsılar gozun kapalı bu makıneyı ala bılırsın abı her ozellıgıyle dort dortluk bır makıne...bu makıneyı bogazda deneme fırsatım oldu 10 numara 5 yıldızlı bır urun

Murat TÜRK bunu beğendi.
  11. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

evt bu makineyi kullanmadım ama ryobi applause ' ı biliyorum applause 4 bilyalı bu ise 6 bilyalı
    Ap power, Applause ' nin bir üst modeli. Applause yi bildiğimden dolayı Ap power ı bende tavsiye ederim fiyatına göre iyi makineler akıntıda 170 gr kurşun ile sarıkanatı felan rahat sararsınız.
    Bir gün rapala atıyorum yanımda bir abi var 37 yaşlarında ben takımı rahat sarıyorum balıkta çıkıyor sarıkanat çekiyorum rahat. Adam balığı bindirdi bir sarışı var adama üzüldüm yani:eek: bir sarıkanat çekti ama çok yoruldu nasıl kola bastırıyor. Abi dedim al bir kullan şunu neyse attı kamışın güzel atıyor dedi markasını sordu.
    Nasıl abi balık geliyormu dedim , yok dedi bir çekti çinekop.
    Adam artık nasıl makine kullanmaya alıştıysa artık
    makineyi ve kamışı sat bana dedi av sonunda satarım ama kamışı satmam dedim. MAkineyi 200 tl ye almıştım 200 tl ye sattım.
    Bu makineyi bana üsküdarda almer balıkçılıktaki abilerim söylemişti çok güzel makine. Sağlam 0.26 misinaya 0.40 şok ile iyi atışlarda yapabilirsiniz.