Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kalkan balığı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında büyükçolpan tarafından paylaşıldı.

1. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

Dostlar merhaba hafta sonu bı günlüğüne bi kaç arkadaş kaçamak yapalım dıyoruz.Hedef balık kalkan bu mevsimde av verirmi verirse en verimli yer neresi olur şimdiden tesekkurler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Hamdi genelde karadeniz kıyıları tercih ediliyor, Karaburun'da geçen hafta alanlar olmuş, fakat genel olarak az sayıda ve küçük balık varmış.Geçen sene Büyükçekmece Albatros'tan kallavi birkaç balık alındığını biliyorum.Rasgele yolunuz, kısmetiniz açık olsun.

4. detay79

detay79 Yeni Üye

gurpınardan bı kac hafta once ıkı adet aldım fakat ufak oldugundan suya gerı ıade oldu.ama ıyı vatos cıkıyor spor yapmıs oluyoruz. ıllakı buyuk yakalıycam dersen karadenız yada yenı cıftlıgı onerebılırım. gecen hafta bızım enıste ve arkadasları 4-5 kıloluk ıyı bı kalkan almıslar yenı cıftlıkten.. ıyı sanslar

5. trake

trake Aktif Üye

Kalkan tutulan bildiğim en iyi yer kıyıköy

6. Levreka

Levreka Aktif Üye

Hafta sonu için bizde denemeyi düşünüyoruz. Bakalım mekana karar vermedik ama bu iki yerden birisi olacak. Yazı tura mı atsak ne? :D

7. trake

trake Aktif Üye

kıyıköy için internetden bir lokanta pansiyon v.s telefonunu bulup balık durumu sorabilirsiniz.Zaten balıkçılık ve orman ile geçinen bir yer.Şimdi biraz da turistik oldu ama :) benim sevdiğim şirin küçük bir sahil kasabasıdır.En çok tüketilen tutulan balık kalkan ayrıca kara avcılığı için çok tercih edilen bir bölgedir ıstranca ormanları

8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Tekirdağ yol üzeri sultanköy yada yeniçiftlik Atatürk plajı bu ara tamda havası bence, Yeniçiftlik lodosu tam karşıdan alır ufak kabarık dalgalar meydana gelir iri istavriti yatırın ve bekleyin. Orası geniş kumluktur istavritinin tadına bakacak birileri çıkar diye düşünüyorum. Kamışın ucuna zil takın kalkan yemi yutar ve bekler zil olunca en azından yediğini anlarsınız. Biz yaw gelmedi bir türlü derken o saatler önce yakalanmış bile :) haberimiz yok.
    Rastgele.

9. usta

usta Üye

Merhaba Hamdi bey

kalkan balığı ile ilgili arkadaşlar yalı köyü söylemişler iki haftadır gidiyorum tık yok ne küçük balık ne kalkan nede levrek şaşılacak şekilde hiç birşey yok geçen sene çok verimliydi bu sene henüz birşey alamadık:(

RASGELSİN...:)