Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kalkana gidiyoruz sürekli köpek balığı geliyor

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında sweethome tarafından paylaşıldı.

1. sweethome

sweethome Yeni Üye

Selamlar herkese..

Takımları hazırladık bu sene kalkana gideriz diye..
    çarşamba günü gittik denizde bence çok iyiydi kalkan için, hafif dalgalı epey soğuktu kalkan falan gelmedi ama 1tane köpek balığı yakaladık yenmez dedik alıp boşuna götürmeyelim mındar olup çöpe gitmesin dedik geri saldık..
    meğer ne çok meraklısı varmış getirseydin yerdik iyi eti vardır diyen oldu hatta kansere iyi geliyor diyen oldu, bende bidaha yakalarsam getiririm dedim..

bu gün yine şansımı deniyeyim dedim hava soğuk yağmurlu işkence gibi bişeydi..saat 10:30 gibi attım oltaları 5adet kamışım var 2li dip oltasına istavrit takıyorum o şekilde..

13:30 civarı yeni aldığım lineaeffe sflex 4.20 kamışıma ilk balığım vurdu:harika: arabadan fırladım koşarak elime alıp bi yokladım epey ağır bişey var çok iyi kalkan bu düşüncesiyle başladım çekmeye taaki sağa sola gezmeye başlayınca anladım yine köpek balığı olduğunu.. yakalaması çekmesi zevkli ama bu hayvanı pek yakalamak istemiyorum soğuk mahlukat, sonra iğneyi ağzından almak dert, kesiyorum iğneyi işin yoksa soğukta yağmurda yeni iğne bağla:)

neyse onu salmadım bu sefer, madem ben yerim getir diyenler var veririm dedim..

saat 15:00 civarıydı yemleri kontrol ederken başka bir kamışın vurduğunu gördüm inşallah bu sefer kalkan gelir düşüncesiyle asıldım çektim aynı boy bir köpekbalığı daha:mad: oldu iki tane köpek balığı..

benim anlamadığım bunlar kıyıda ne arıyor? geçen haftaki avımızda yanımıza gelen bir dayıya söylemiştik yakaladık saldık diye bende geçen hafta yakalamıştım dedi.. öğrendiğim 4. köpek balığı oldu, işyerinden bir arkadaş bende yakaladım orda dedi oldu 5. köpek balığı, yine işyerinden bir arkadaş bizim yanımızda biri tuttu 2 3 hafta önce dedi oldu 6. köpek balığı benim öğrendiğim, bilmediklerimizle artık kaç olur düşünün..

bu kadar köpek balığının burada işi ne soğuk olduğu içinmi geliyorlar anlamadım normal bir durummudur onu merak ediyorum? yazın insanların yüzdüğü mevkilerde kışın köpek balıkları cirit atıyor:confused:

artık kalkan bidahaki sefere kaldı daha yakalayamasamda umudum bitmedi:D

Bu yeni kamışımla yakaladığım ilk balık manevi değeri var :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

nerde gidiyorsun balığa. zevkli olur camgöz çekmesi etide çok güzel yapmayı bilirsen ;)

4. sweethome

sweethome Yeni Üye

çorlu plajı diye bildiğim mevki.. çorludan tekirdağ istikametine giderken sahil yoluna çıkınca sola yani istanbul istikametine dönüp 1 2km sonra sağa kumsala iniyorum.. büyük bi arçelik tabelası var tam önü. genelde kalkan için gelen çok olur oraya hafta sonları.

valla ben pek yemem bunu yiyenlere veririm olur biter :D

5. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

hakan camgöz de olsa oyalanacak kamışı deneyecek birşeyler yakalamışsın,aynı kamıştan bende adlım ve 2 gün önce 50 gr kurşun ve 2li dip oltası ile denedim fakat tık yok vuruşları,hassasiyetini denemek kısmet olmadı,kamış internette118cm yazıyordu 135 cm kapalı boy çıktı,arabanın bagajına çok zor sığıyor alt tarafından 10cm kesip kısaltmayı düşünüyorum,güzel bol balıklı avlar dilerim

6. soner Yılmaz

soner Yılmaz Aktif Üye

Kalkan avınızın hedefine ulaşmamasına üzüldüm. Sizinde dediğiniz gibi bir dahaki sefer olur inşallah. Beş oltanız olduğunu söylediniz tebliğe göre sayı fazla bence buna dikkat edin yasa önünde suçlu duruma düşmenizle beraber vicdanen bunu yapmamalısınız.

7. paspariko59

paspariko59 Aktif Üye

Hakan hemşerim bende çeşmeli sahil sitelerinin olduğu yerden tekne ile avlanıyorum
    aynı durum açıklar içinde geçerli
    açıktaki taşlarda midyeye bile köpek balığı gelmekte
    rastgele

8. sweethome

sweethome Yeni Üye

Cevat abi kamış benim çok hoşuma gitti aldığımdan beri, insana uzağa atabildiğini hissettiriyor ayrıca 10kg kaldırabilmesi belki bizim için hiç bir zaman gerekmeyecek bir özellik ama sağlamlığı konusunda güven verici. boyu gerçektende çok uzun ben hala 118cm olup olmadığını kontrol etmedim arka koltuğun üzerine yatırıp gidiyorum zaten 2 kişi gidiyoruz, arka koltuklar boş genelde :) siz kesicem diyorsanız sap kısmındaki lineaffe etiketine kadar olan kısmı keserseniz sanırım yeterli olur..
    hassasiyetine gelince 80cm köpek balığının vuruşuyla ne kadar tecrübe edilebilirse okadar tecrübe edinebildim:) epeybi yokladı kamışı koşarak gittim yanına hesaplayın.. inşallah sizede test etmek yakın zamanda kısmet olur.

Soner abi emin değilim ama aklımda kalan kişi başına 4 olta olması lazım göletlerde sazan avı için bu şekildeydi denizlerde nasıldır açıkçası bilgim yok bi araştırayım onu ikaz ettiğiniz için teşekkürler.. kamışların zaten hepsi benim değil 3ü benim 2si babamın yanımdaki arkadaşımda bana yardım ettiği için 2sini ona veriyorum 2kişiye 5olta normaldir diye düşünüyorum hak verirsiniz umarım..:rolleyes:

Eşref abi demekki bunları yakalayıp azaltmamız gerekmekte:D
    şaka bir yana marmarada ufak balık cinsi azalıyor diyemi bunlar kıyıya geliyor yemlenmek için acaba:confused:

Hepinize rasgelsin..

9. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Kalkan için Yeniçiflik Atatürk plaji önü ve holiday sitesinin önünü tavsiye ederim.

10. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

hakan,seninde düşündüğün yerden lineaeffe etiketinin ön tarafından kamışı kestim ve 6cm kısalmış oldu,şu anda bagaja daha rahat giriyor,orjinal halinden farksız gözüküyor,dediğin gibi inşallah balıkla test imkanım olur

11. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

ben köpekbalığına dünden razıyım,her kalkan avımda benım takıma vatoz lar atlıyo, usandım artık:)
    olsun yenı takımınızın ilk balığı güzel,kalkanda çok yakında takılır oltanıza ınsallah.........