Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamiş atar aralığının altında atmak

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında mali198534 tarafından paylaşıldı.

1. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Değerli büyüklerim sevgili küçüklerim merhabalar. Çok merak ettiğim bir konu hakkında yardımlarınızı ve görüşlerinizi rica edeceğim. Kamisimin atar değeri 100-250gr. fakat ben bulunduğum bölgede tavsiye edilen 50-60 gr. Kurşun attım. Fakat birkaç kere başima geldi ve sebebini anlayamadım. Düşük gram kurşun attığımda atış esnasında klipsime bağlamış olduğum hazır takımım veya bazen sadece takımın altındaki kursunum tak diye kopuyor. Daha çok takımım koptu. Tecrübesiz ve acemi de olduğum için Allah'tan yanıma fazla sayıda yedek takım almıştım da bir sorun olmuyor ama tabii sürekli kopması hoşuma gitmedi. Ben atar aralığının altında attığım için kamisin uç kısmının verimli bir şekilde esnemedigi için takımı koparttigini düşünüyorum. Fikir ve tecrübelerinizi bekliyorum saygılarımla.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Kullandığın kurşunların deliklerinde çapak vs vardır ondan kopar .hafif kurşunda kopan takım 150/200 GR da daha kaldırırken kopar.takımlar kalitesiz misinadan yapılmıştır

mali198534 bunu beğendi.
  4. sekarayol

sekarayol Aktif Üye

Atarken çaparide boşluk da yapıyor olabilirsin. Çapari her zaman düz ve boşluk olmadan atılmalı.

5. Nut

Nut Aktif Üye

Misina kalitesindendir veya takımda ince misina kullanmissindir.. Takım için kaliteli misina kullan.. Sufix xl fiyat performans olarak iyi..

6. coner

coner Daimi Üye

50-60 gr. Kurşun attım. Fakat birkaç kere başima geldi ve sebebini anlayamadım. Düşük gram kurşun attığımda atış esnasında klipsime bağlamış olduğum hazır takımım veya bazen sadece takımın altındaki kursunum tak diye kopuyor.

Sanırım kullandığınız hazır takımda sorun var.

mali198534 bunu beğendi.
  7. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Takımları hazır olarak aldım. 3 lü köstekli mercan takımı diye geçiyor. Mirmira falan atmak maksadıyla aldım. Makineme sarılı olan Misina da 0.30 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam ve yaklaşik 1 ay önce sardirdim ve saran eleman çok iyi Misina diyip duruyordu. Ayrıca fırdöndüden kopmuyor zaten makinedeki misinada sorun yok gibi fırdöndüden sonra bağlı olan takımdan itibaren veya takıma bağlı olan alt kısımdaki kurşun kopuyor. Daha önceden babamın eski pusku oltasindaki takıma baktım az önce onun oltasindaki takım benimkinden bariz kalın duruyor.

coner bunu beğendi.
  8. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Açıkçası klipsin altından komple takım veya iğneler durup sadece kurşun koptuğu için takımların çok kalitesiz olduğunu düşünüyorum bir de elimde albastarin hazır takımı vardı o da ince duruyor ama ince de olsa da biraz daha kaliteli olabilir onu da deneyelim bakalım.

9. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Kurşunları kontrol ettim pek çapak yok gibi abi. Ama yine de tornavida sokup sağa sola çevirip varsa düşledim. Dediğiniz gibi büyük ihtimalle takım misinasi çok kalitesiz ya da son olarak atış esnasında parmağımı falan çok geç birakiyorum. Gerci daha önce İstanbul'da 100 gr ile capari takımla amatör olarak fena atışlar yapmamıştım.

Ogiveogi bunu beğendi.
  10. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Sorun dandik yapılan takım misinasinda çok fazla ince olmamasına rağmen (sonuçta Yemli takım diye satılıyor sardalya alacak halimiz yok) kopup duruyordu. Bugün acemiyim kesin bir aksilik olur yedek alıyım yanımda bulunsun diye aldığım takımı takıp 100gr. da kurşun bağlayıp attım. Maşallah tık yok :) Gayet de güzel atılıyor neyse ki sorun bende değilmiş balık tutamadım o ayrı :) Her zor durumda yanımızda olmaya çalışan siz değerli balık sevdalılarına sonsuz teşekkürler.

coner ve cinikap bunu beğendi.