Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış Atarı İle İlgili

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında icaglar tarafından paylaşıldı.

1. icaglar

icaglar Üye

Öncelikle herkese merhaba. Hafta sonu mitchell 8-25 atarlı 240cm kamış aldım(MITCHELL Fluid Spinning Serisi Olta Kamışı | avfoni.com). herşeyi hazırladım 12 gr ağırlığındaki sahtemi taktım fakat en fazla 10 zorlasan 15 metre uzağa gidiyor. 23gr sahte ile beni tatmin edebilecek uzaklığa erişebiliyor. Sizce kamışın atarı yazıldığı gibi değilde farklımı yoksa hafif olan sahteyi atmak için ayrı bir teknik varmıdır? Bu arada misinam 0,30. Şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trkc

trkc Aktif Üye

Misina biraz kalın gibi. Misinayı inceltebilirsiniz. Kamışın en verimli atacağı ağırlık atarının ortası ve üst sınırı arasındaki ağırlıklardır. Ayrıca sahtenin yapısı da mesafeyi çok etkiliyor. Mesela 20gr ağırlığındaki silikon aynı şartlar altında 20gr kurşunun gittiği mesafeye asla erişemeyecektir.

Son düzenleme: 12 Ekim 2015
    icaglar bunu beğendi.
  4. duke_nukem

duke_nukem Aktif Üye

bende 22 gr sahteyi maksimum25-30 metreye atabiliyorum ama ilk atışlarıma göre en az 10 metre farketti. Atış videolarını izliyorum sürekli yavaş yavaş ilerletiyorum. size de tavsiye ederim.

icaglar bunu beğendi.
  5. enginson

enginson Daimi Üye

iş sadece kamışla bitmiyor misina ve makine da çok etkili. trkc arkadaşın dediği gibi misina kalın. kamışa uygun dengeli makine da çok önemli. ben geçmişte misinayı değiştirince bayağı farketti. sürtünmesi az kaliteli misina sardırın problem çözülecektir.

cihan drums ve icaglar bunu beğendi.
  6. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Yeni italcanna 2,70 20/50 bir kamış geldi bana.kamış yumuşak 20/50 demeye şahit lazım ilk atışta 20 mt atabildim sahteyi 1,20 mt gibi salıyordum KAMIŞIN ucundan 1 mtv bıraktım daha fazla gitti 30 cm de çok rahat 50 mtv gidiyor şimdi . yani benimngörüşüm her kalmışsa göre değişiyor stil

coner ve icaglar bunu beğendi.
  7. göcen

göcen Aktif Üye

Selamlar, öncelikle misina çok çok kalın. Eğer misina kullanacaksanız (bence) en fazla 0.20 olmalı ya da 0.10 / 0.14 PE ip.
    İkincisi sitedeki tabloda atar diye verilen bilgi aslında aksiyon, tablo çeviri kurbanı olmuş. Hadi bu hata olabilir diyelim bazı siteler direk google tranlate'ten aldıkları bilgileri ya da çeviri ofisinden aldığı bilgiyi okumadan koyuyor siteye. Haliyle sayfa evlere şenlik oluyor.

Sizin kamış soft yani yumuşak aksiyonlu bir kamış. Yumuşak aksiyonlu kamışlar atışlarda fazlaca esneyerek erimi düşürüyorlar. bir sebep de budur. Kullandığınız sahteleri bilmiyorum fakat "long casting" için üretilmiş ağırlık transfer mekanizması olmayan, dizaynı, dinamiği atışa uygun olmayan hafif sahtelerde paraşüt olup önününze düşerler.

upload_2015-10-12_11-59-18.png

icaglar bunu beğendi.