Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kamis hakkinda bilgisi olan varmi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında kahramanaa tarafından paylaşıldı.

1. kahramanaa

kahramanaa Üye

merhaba arkadaslar yeni bir kams aldim ama nasildir tam bilmiyorum sizlere danismak istedim kamisim eurofish sigma 390 kamis 100 200 atarli bu kamisla at cek yapabilirmiyim ayrica 100 gram kursun altinda randiman alirmiyim siimdiden tesekkurler. bu arada kamisi 80 tl ye aldim cogu yerde 110 tl civari.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamington

Hamington Üye

Kanımca İstanbul sularında gerek yemli, gerek at-çek avları için özellikle başlangıç seviyesinde kullanacağınız takımın ne olduğu birincil öncelik taşımaz..

Önemli olan olta bağlamaya, atıp çekmeye alışmaktır..

200 gr a kadar atarlı bir 3,90 kamış da bu konulara ısınmak için idealdir.
    Daha sonraları ihtiyacınıza göre boy ve teknik özelliklerinizi revize edersiniz...

75-80 gr a kadar olan ağırlıklarda da işinizi görecektir.
    Ama 160 gr ve üzeri ağılıkları zorlamayın derim..

4. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

At çek dediğiniz eğer spin avı ise bu kamış olmaz. Çünkü bu kamış surf casting bir kamış. Ama boğazda yemli veya rapala avlarında kullanacaksanız uygun bir kamış gibi görünüyor. Tabi ki denemeden bir şey söylemek çok doğru değil.

Güzel avlarda kullanın.

5. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

yemli için idael de atçek için bence idael değil neden dersen boğaz durumu balüm
    yeri geliyor 250 atıyorum abu kamış 170 fazlasının atmaz bnim kanatimce 100/200 grm atankamışların ortalama atış gramları 170 grm oda kişinin tecrübesi ve atış şeklidir bn ce bu kamış 200 patlar abi bence

6. kahramanaa

kahramanaa Üye

degerli bilgileriiniz icin tek tek tesekkur ederim saolun .bu bilgilendirmelere gore 170 ustu atmicam demektir.