Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış Hakkında Bir Soru Ve Bir Ricam Var Sevgili Balık Dostları

Konu, 'Sohbet' kısmında says tarafından paylaşıldı.

1. says

says Aktif Üye

Öncelikle Hepinize Merhabalar.

Okulların Açılmasıyla Av Maceralarım Bitti Ve Sömestıra Hazırlanıyorum.

Gelelim Soruma Şimdi Ben Kendime Bir Kamış Almak İstiyorum Ama Beni Yarı Yolda Bırakmayacak Güzel Bir Kamış Ama Ne Tür Bir Kamış alacağımı Bilmiyorum
    Ben Hem Yemli Hemde Çapari İle Avlanıyorum.

İstavrit,Mırmır,Kefal,Zargana,Levrek Ve Mırmır Türevi Balıklar Tututyorum. Nasıl Bir Olta Almam Lazım Kararsız Kaldım Şuanda 1 Kamışım Var Ama Kamışım Tekirdağda Kaldığı İçin Bilgi Veremiyorum Birol Abi Okuyorsan Hatırlıosan Senin Kamış Hakkında Biraz Bilgi Yazabilirsin Bendeki Kamış Ucu Sert İstavrit Felan Geldiğinde Anlaşılmıyor Geldiği.Avlayacağım Diğer Balıklar Turna,Alabalık olabilir Başkada Olmaz.Ama bunlar çok Önemli Değil

Kıyıdan yemli deniz balığı avı : Karagöz, Çupra, İzmarit gibi balıkları avlayacaksanız 30-100gr civarında atarı olan ucu balık vurduğunda hissedebileceğiniz oranda hassas olan boyu 270-330m arasında olan teleskopik kamışları ve 2 parçalı kamışları tercih etmelisiniz. Eğer Levrek, Lüfer, Kofana, Kalkan gibi daha büyük ve güçlü balıkları avlıyorsanız atar değerleri 100-200 gr arasında olan daha güçlü kamışları tercih etmelisiniz. Surf kamışlar bu av tipinde daha uygun olur.

İstavrit - Kroçe vb. avı : 75-150gr arasında atarlı kamışları tercih etmek gerekir. Genellikle Surf kamışlarda bu av tipinde kullanılmaktadır. Atarı çok fazla olan ve hassas olmayan kamışlar balığı hissetmemizi zorlaştıracağı için tavsiye etmeyiz. Atacağınız maksimum kurşun ağırlığını da dikkate alarak en hassas kamışı tercih etmeye çalışın.

Şimdi Bana Kamış Tavsiyelerinizi Bekliyorum Fiat Aşırı Olmasın Şuanda Birikmiş Param Yok Ama Daha Önceden Aldığım 1 Çeyrek Altınım var :) Onu Bozdurucam Ona Göre Bir Kamış Söyleyebilirsiniz. Makinam Okuma İmpack 65

Gelelim Ricama Ablalarım Abilerim http://www.baliksevdam.com/vb/showthread.php?t=1699 Açtığım Bu Konuda Pek Bir Cevap Alamayınca Tekrar Belirtmek İstedim Arkadaşıma Ve Bana Bir Takım Dizmeye Çalışıyoruz Bendeki Olan Malzemelerin Fotoğrafları Diğer Konuda Var Elinizde Fazla Kullanmadığınız Yada Vermek İstediğinizi Makina, Kamış, Çanta & Malzeme Gibi Eşyaşlarınız Varsa İhtiyacı Olan Arkadaşlara yollamanızı Rica Ediyorum.Şuanda Arkadaşım İle Bende Resimdeki Mlzemeler Ve 1 Kamış 1 Tane Makina Var Birde 15 Tl ye Kötü Bir Takım Almıştık Kamışı Kırıldı Onun Makinası Var Ama Güçlü Balıklar Çekilmiyor Çok Zor İstavritte Felan Kullanıyoruz Şimdiden Teşekkür Ederiz.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Sevgili Erdoğan;

şuan yazacaklarımı lütfen çok iyi anlamaya çalış ve lütfen yalnış algılama ben forum adına genel bir düşünce yapısını sana elimden geldiğince aktarmaya çalışayım eminim diğer arkadaşlarda bana katılacaktır.

Daha önceki konuyada gerekli cevabı alamama sebebin büyük ihtimalle forumdaki bütün abilerinin ve ablalarının senin şuan daha önemli şeylere yoğunluk sağlaman gerektiği düşüncesinde oldukları içindir. Gerçi sen av maceranın bittiğini belirtmişsin fakat şuan forumdan bir arkadaşım sana güzel bir makine veya güzel bir kamış önerse veya kullanmadığı malzemelerinden birkaçını gönderse dur şunu deniyim diye sorumluluklarının bir kısmını boşluycaksın:confused: haklısında..:) bu spor böyle bir tutku, o yüzden açtığım konulara cevap alamıyorum diye üzülme. Yoksa biliyorsunki konu açılıpta cevap alamadığını söyleyen hiç bir arkadaşımız olmadı. Beni anlaya bildiğini düşünerek bolşans diliyorum sana.

4. says

says Aktif Üye

Yorumunuz İçin Teşekkürler Herşeyin Bir zamanı Var Tabikide Ama Siz Merak Etmeyin Ben Av Peşinde Koşucam Diye Derslerimi ihmal Etmiyorum Günde 2 Saat Pc bakabiliyorsam Oyun Oynamak Yerine Chat Yapmak Yerine Bu Sitede Ve Malzemelerimle Geçiriyorum.