Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış halkası tamiri.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında biu tarafından paylaşıldı.

1. biu

biu Aktif Üye

Dün teloskopik kamışımı yere vurdurarak, yanlış kapatmam sonucu 2 halka kökünden ayrıldı.

Bu halkaları ne ile yapıştırmalıyım. 502 japonum var. Denemeden size danışmak istedim.

Birde sağlamlığı arttırmak için sağlam olanlara bile, şeffaf oje sürsem bir sakıncası olur mu?

Hatta porselenlerin üzerine bile sürme niyetim var. Porselenler düşmesin diye.

Bu konu kamışını benim gibi yanlış kapatanlara ibret olsun.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Eğer yüzüğün altına iğ sarabilecek genişlik var ise Japonla yapabilirsiniz.Silme geçiyorsa tekbaşına japon ileride açılır.Çünkü Japon yapıştırıcılar esnek değildir ve kuruduktan sonra kırılgan hal alır.
    Çift komponentlı yapıştırıcılar bence daha uygun olur.

4. HUNTERFATHER

HUNTERFATHER Aktif Üye

Pattex adında kırtasiyecilerde satılan yapıştıcıyı dene 502 den daha iyi sonuç alacaksın.Kolay gelsin

5. biu

biu Aktif Üye

Cevaplar için teşekkürler. Şimdilik biraz japon yapıştırıcısı sıktım. Daha da sağlamlaştırmak için yarın Pattex alayım bari.

6. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

valla bence hiç uğraşma,nasılsa yenıden kırılcak...yedek parçasını al değiştir....kırıkları da tamır et,yedek olarak çantanda bulunsun,kaza felan olursa onu takar idare edersin.....

7. Erhan41

Erhan41 Aktif Üye

Japonla birlikte, sağlamlığı arttırmak için iki parmağınızla hafiften kabartma tozu ekelerseniz daha sağlam olduğunu görecaksiniz...kabartma tozunu yapıştırıcı ile birlikte dolgu olarakta kullanabilirsiniz...;)

8. biu

biu Aktif Üye

Kırılan bir parça yok. Sadece kamıştan çıktı halka.

Kabartma tozunu kaba olan tüm işlemlerinde kullanırım, gerçekten anında donuyor. Bunu sigara külü ile de yapanlar var. Kamış ince işçilik istediği için gerek duymadım. Zaten japon sürülen kısım halkanın altında kalıyor.

&

Şeffaf oje konusunda cevap gelmeyince denemek istedim. Halkalara ve metal kısımlarına sürdüm. Hem yakışıklı oldu, hemde kendimce sağlam. Misinanın aşırı ısınmasına izin vermemek için porselenlerin iç kısımlarına sürmedim.

Porselenleri oynayan eski kamışların onarımında sizler de deneyebilirsiniz.

9. sabora

sabora Daimi Üye

Halka tamirinde genelde halkanıngeçeceği yere ince makina ipi sarılır, (tek sıra) sonra bu ip üzerine japon sürüp yapıştırırsanız hem sağlam hemde esnek olabilir. Şeffaf oje fikriniz başk bir açıdan aklıma yattı. Eğer bu şeffaf oje metal kısımlara sürülürse bir nevi lak görevi göreceğinden korozyonu da engelleyebilir diye düşünüyorum. Böylece halkaların ömrü uzayacaktır.

10. biu

biu Aktif Üye

@Surffishing in mesajını tam anlayamamışım demek ki.

Dediğiniz gibi keşke bir sıra misina sarsaymışım. Gerçi şimdi de çok sağlam görünüyor. Eğer diğer halkalarda çıkma söz konusu olursa dediğiniz gibi yapayım.

Şeffaf ojeyi birçok yerde kullanırım. Faydasını da görmüşümdür. Örneğin taşları düşen kolyelerde vs.

11. sabora

sabora Daimi Üye

misina değil... makina ipinden kastım, dikiş makinalarında kullanılan ip. misinanın başırılı olacağından şüpheliyim. :(