Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

KAMIŞ İÇİN ACİL YARDIM!.. :)

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Sizi kıracak bir söz ettiysem özür dilerim. Bahsettiği kamışların ikisinide bir fiil kullanmış iyi bir spincidir demek istedim. Ben yazımı yazıp yayınlandığı sırada siz benden bir adım önce yazmışsınız yazınızı sonra gördüm hatta.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ya şaka takildim be :)

Rotasiz Kaptan

Aktif Üye
Adı
hakan
Acele etme ctesi kocaelide olucam gel degirmendereye alayini deneteyim sana kardesim hem bir aksam suyu yapariz
bu hafta sonu kaymaz göletinde turna tutma yarışması var, arkadaşla yarışmaya niyetlendik. ama ayarlayabilirsem değirmendereyede gelebilirim. hem dediğiniz gibi kamışları görmüş olurum :) hemde tanışıp av yapma fırsatımız olmuş olur. teklifiniz ve nezaketiniz için teşekkürler hocam. :)

Rotasiz Kaptan

Aktif Üye
Adı
hakan
Forumda Selçuk hocaya ( levrekspinner ) e sor yassei olanı uzun süre kullandı sonra scimihtar 270 aldı be yassei i sattı. İstedğini tüm bilgiler onda. Ayrıca iyi bir spincidir bilgisine güvenenilirsin.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi[/QUOTE

teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi 2 kamışıda kullandıysa görüşleri benim için çok faydalı olur. özelden msj atayım ben ona :) sağol.

HastaRuH

Daimi Üye
Adı
ERKAN
Her iki kamılışıda kullanmış olması size öğrenmek istedikleriniz konusunda epey bir yol gösterir bence.

Rotasiz Kaptan

Aktif Üye
Adı
hakan
haklısınız, özelden msj attım kendisine okuyunca döner heralde :)

Levrekspinner

Aktif Üye
Forumda Selçuk hocaya ( levrekspinner ) e sor yassei olanı uzun süre kullandı sonra scimihtar 270 aldı be yassei i sattı. İstedğini tüm bilgiler onda. Ayrıca iyi bir spincidir bilgisine güvenenilirsin.

Hocam güzel düşüncelerin için teşekkürler.

Rotasiz Kaptan' Alıntı:
hocam forumda kamışla ilgili bir konu açtım ve arkadaşlardan biri senin bilgin olduğunu soyledi. bende bu vasıtayla seni rahatsız etmiş bulundum :) konuya geçicek olursak; ben 2.70 shimano yasei seebass 10-50 ve sicimtar 10-35 arasında kaldım. kamışı lüfer ve levrek için spin avında kullanıcam. yaseide kafama takılan 10-50 olduğu için ucu normalden biraz daha ağır, kalın ve sert bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorum. sicimtar ise daha hafif olduğundan ve atarı düşük olduğundan ince ve esnek olduğunu düşünüyorum. ancak bu tahmıni kıyaslamalarımın balık tutma konusunda ne gibi artısı ve eksisi var bilemiyorum. :) bu konudada sizin 2 kamışıda kullandığınız ve en faydalı bilgiyi sizin vericeğiniz söylendi bana yardımcı olursanız sevinirim. cevabınızı merakla bekliyorum :)
Merhabalar isminizi bilmediğim için isminizle hitap edemeyeceğim kaptan diyim kısaca.

İlk önce yasseiyi kullandım 10-50 olanı mh aksiyonlu kısmen sert bir kamıştır. 20 gr üstü sahte kullanacaksanız sizi üzmez 25-30 gr da tam verim verim almaya başlarsınız. 10-15 gr lık sahtelerde dezanvantlıdır. Yassei seabass modeli adından da anlaşılacağı üzere levrek avı için üretilmiştir. Benim gibi taşlık yerlerde de avlanıyorsanız 1-2 kiloluk balıkları rahatlıkla kepçesiz kaldırım kıyıya alabilirsiniz genede pek tavsiye etmem bunu kamışa illa zarar verir.İp misinaya çok uygun olduğunu düşünmüyorum çünkü herşey aynıyken Scimitar 10-35 e geçince düğüm problemi kendiliğinden çözüldü bu önemli bir ayrıntı.

Scimitar gerçekten güzel bir kamış alın pişman olmazsınız fakat balığı kaldırmaya gelmez :) Fakat 4-5 kglık balıklarla mücadelede extra keyif verip kolaylıkla kıyıya almanızı sağlar yasseiye göre esnektir.

Bunun dezavantajı ise biz lüfer için aksiyonlu çekeriz atıp çekerken esnek olduğu için biraz daha verimi düşürüyor çokta fark yok olsada konfor azalıyor sadece tek kamışta sonuçta her ihtiyacı karşılamaması gayet normal.

10-35 gr arası sahteleri rahatlıkla atabilirsin misal ges ile 70 li metreler çok kolay yakalanıyor.

Toparlamak gerekirse ağır sahteler ve sert mücadeleler ise Yassei 10-50

Zariflik naiflik hafif sahteler ile keyifli mücadeleler ise scimitar 10-35

tercih edin rastgelsin.

Yekta abi bir çok malzeme elinden geçmiş ve bunlarıda çoğu zaman kullanıcılara en uygun imkanlarla gönderen şeker bir abimizdir. Müsait olursanız gidin yanına deneyerek kendiniz de gözlemlemiş olup en sağlıklı kararı verirsiniz.

HastaRuH

Daimi Üye
Adı
ERKAN
Selçuk hocam düşünceler gördüğüm gerçeklere dayanıyor.